Parujące szyby

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Forest12
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2020, 15:47
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Hajnówka
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20DTI

Parujące szyby

#1 Post autor: Forest12 »

Witam. Mam problem z Zosią 2.0 DTi z 2002r otóż gdy na podwórku jest niższa temperatura to zaczynają parować wszystkie szyby. Z przodu to jeszcze pół biedy bo są nawiewy natomiast z tyłu to jedna wielka porażka. Wymieniałem filtr kabinowy i nic nie pomogło.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#2 Post autor: Dziadek13 »

Masz gdzieś wode pod wykładziną sprawdź.
Jedź na myjnie i lej po drzwiach potem otwórz i sprawdź czy na wewnętrznych progach plastykach masz wode jak masz to znaczy że pod tapicerką drzwi jest potargana folja lub jej nie ma należy założyć nową tam gdzie cieknie.Dalej pod nogami pasażera lubi puścić rolnetka oringi i masz płyn pod wykładziną.Z lewej strony nad lewą nogą lubi przeciekać woda najprędzej przez nieszczelne uszczelki linek szczególnie linki maski.Po prostu szukaj mokrych miejsc staraj się przed zamknięciem przewentylować kabine, ja woziłem w skarpetkach taki żwirek żelowy do kota z przody i z tyłu, przy zaparowanych szybach używaj klimy wysusza.Trzymaj drożne odpływy wody z podszybia bo jak naleci tam liści i zatkają odpływ to tam masz jezioro woda gdzieś musi spłynąć.

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Czesław »

czesiek_ze

Forest12
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2020, 15:47
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Hajnówka
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20DTI

#4 Post autor: Forest12 »

Dziadek13 pisze: 08 lis 2020, 19:44 Masz gdzieś wode pod wykładziną sprawdź.
Jedź na myjnie i lej po drzwiach potem otwórz i sprawdź czy na wewnętrznych progach plastykach masz wode jak masz to znaczy że pod tapicerką drzwi jest potargana folja lub jej nie ma należy założyć nową tam gdzie cieknie.Dalej pod nogami pasażera lubi puścić rolnetka oringi i masz płyn pod wykładziną.Z lewej strony nad lewą nogą lubi przeciekać woda najprędzej przez nieszczelne uszczelki linek szczególnie linki maski.Po prostu szukaj mokrych miejsc staraj się przed zamknięciem przewentylować kabine, ja woziłem w skarpetkach taki żwirek żelowy do kota z przody i z tyłu, przy zaparowanych szybach używaj klimy wysusza.Trzymaj drożne odpływy wody z podszybia bo jak naleci tam liści i zatkają odpływ to tam masz jezioro woda gdzieś musi spłynąć.
Nigdzie mi się nie rzuciło w oczy, żeby w środku było mokro.
Jeżdżę cały czas na klimie bo bez klimy to można zapomnieć o bezpieczniej jeździe.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#5 Post autor: Pszczyna »

Filtr węglowy łapie wilgoć i ogranicza przepływ ,ja jeżdżę bez filtra ale to moja decyzja , drugie co sprawdź czy masz nawiew powietrza z zewnątrz i czy aby przełącznik steruje klapką opowiadającą za obieg zamknięty -zewnętrzny

Forest12
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2020, 15:47
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Hajnówka
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20DTI

#6 Post autor: Forest12 »

Pszczyna pisze: 08 lis 2020, 20:55 Filtr węglowy łapie wilgoć i ogranicza przepływ ,ja jeżdżę bez filtra ale to moja decyzja , drugie co sprawdź czy masz nawiew powietrza z zewnątrz i czy aby przełącznik steruje klapką opowiadającą za obieg zamknięty -zewnętrzny
A gdzie znajduje się ten filtr węglowy ?
Z moich obserwacji wynika, że teoretycznie przełącznik, który steruje klapką jest sprawny.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2020, 07:25 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#7 Post autor: Pszczyna »

Filtr kabinowy występuje w dwóch wersjach:
1-Papierowy-bibuła
2-Węglowy który w okresie jesienno zimowym łapie wilgoć i ogranicza znacznie przepływ powietrza
Ostatnio zmieniony 09 lis 2020, 08:22 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Forest12
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2020, 15:47
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Hajnówka
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20DTI

#8 Post autor: Forest12 »

Pszczyna pisze: 09 lis 2020, 08:20 Filtr kabinowy występuje w dwóch wersjach:
1-Papierowy-bibuła
2-Węglowy który w okresie jesienno zimowym łapie wilgoć i ogranicza znacznie przepływ powietrza
Dziś sprawdzę, dzięki

Forest12
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2020, 15:47
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Hajnówka
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20DTI

#9 Post autor: Forest12 »

Problem rozwiązany. Przyczyną był zepsuty silnik, który steruje zamykaniem / otwieraniem klapy od przepływu powietrza z zewnątrz.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#10 Post autor: Pszczyna »

Pszczyna pisze: 08 lis 2020, 20:55czy aby przełącznik steruje klapką opowiadającą za obieg zamknięty -zewnętrzny
Jednak :lis:
Niedawno naprawiałem sterownik w Toyocie -katorga- lecz w kieszeni 890zł ASO+usługa (ludzie tyle kasy za trzy plastikowe kółka i silniczek rodem z zabawki )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”