Przegrzewanie silnika, chłodne powietrze z nawiewu, nie załącza wentylator i płyn stoi w zbiorniku zimny

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Sebu$, Tunio999

Wiadomość
Autor
Dominika_M
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:30
Imię: Dominika
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 2.0 DI
Model: A
Oznaczenie silnika: Z12345
Gender:

Przegrzewanie silnika, chłodne powietrze z nawiewu, nie załącza wentylator i płyn stoi w zbiorniku zimny

#1 Post autor: Dominika_M »

Cześć. 2 tyg temu wymianiałam chłodnicę, teraz znowu mi się silnik grzeje, nie załącza się wentylator a płyn chłądzący w zbiorniku jest zimny. Dodatkowo z nawiewu leci chłodne powietrze (ciepłe ale zazwyczaj to saune miałam jak na full włączyłam). Może to być termostat?

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Czesław »

Może być termostat, ale wentylator powinien się włączyć może przy wymianie chłodnicy wtyczkę nie dociśnięto może zrobiono zwarcie i poszedł bezpiecznik to trzeba posprawdzać . Musisz zagrzać silnik i sprawdzić pod maską czy wężyki które wchodzą do środka od ogrzewania są gorące (ogrzewanie na full) a w zbiorniczku płyn nie musi być gorący chyba że silnik zagotowany
czesiek_ze

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#3 Post autor: Dziadek13 »

Dominika_M pisze: 09 sty 2021, 21:37 Cześć. 2 tyg temu wymianiałam chłodnicę, teraz znowu mi się silnik grzeje
Czyli w tym przypadku termostat do wymiany.
Dominika_M pisze: 09 sty 2021, 21:37 nie załącza się wentylator a płyn chłądzący w zbiorniku jest zimny.
Jak chłodnica jest na pewno zimna ale wtedy by było ciepełko w aucie bo jest mały obieg lub pompa wody nie obraca małym obiegiem wody.Może być zapowietrzony układ chłodzenia choć jest on samo odpowietrzający ale dopiero po otwarciu termostatu.
Dominika_M pisze: 09 sty 2021, 21:37 Dodatkowo z nawiewu leci chłodne powietrze (ciepłe ale zazwyczaj to saune miałam jak na full włączyłam). Może to być termostat?
Sumując grzeje się silnik a brak ogrzewania to jest brak małego obiegu płynu chłodniczego więc:
1.Pompa wody do wymiany.
2.Zapowietrzony układ chłodzenia a nie można go odpowietrzyć bo zamknięty termostat czyli do wymiany.
Jaka temp silnika co widać na zegarach?.
Zacznij od termostatu.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2021, 19:03 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”