[A] Zaparowane szyby

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kodak

[A] Zaparowane szyby

#1 Post autor: kodak »

bardzo serdecznie witam chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu parujących szyb w mojej zafci praktycznie w okresie zimowym parują przez cały czas
Ostatnio zmieniony 12 lut 2009, 11:06 przez kodak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Maciek »

kodak, wymień filtr przeciwpyłkowy (jest za schowkiem) na jakiś dosyć dobry (ok 20-30 zł.).
Umyj dobrze wszystkie szyby od wewnątrz.
Daj znać czy parują ;)
Niestety teraz taka pogoda, dużo wilgoci, ale wymiana filtru kabinowego + umycie szybek powinno sprawę załatwić.
Jak to nie pomoże to pisz.

Pozdr.
M.

kodak

#3 Post autor: kodak »

MAĆKU dzięki za radę właśnie przeczytałem instrukcję jego demontażu.
pozdrawiam kodak

Jacko

#4 Post autor: Jacko »

Żeby szybko wysuszyć szyby, włącz klimę, ogrzewanie daj na max ciepłe a wentylator na 4 bieg.Jak wysuszy to wyłączasz klime a ogrzewanie ustawiasz wg. własnych potrzeb.Satysfakcja gwarantowana.

Dżony

#5 Post autor: Dżony »

WITAM - to prawda kolega JACKO ma racje z tym suszeniem wnetrza ale lepiej zeby szyby nie parowaly!! Dlatego warto czesto wymieniac filtr kabinowy! (ja wymieniam zawsze na wiosne i przed zima i jest ok).
Czasami wiadomo jak komplet osob wsiadzie to trzeba klime odpalic ale poza tym to mi nie paruja szybki. POZDRAWIAM

wachtomasz

#6 Post autor: wachtomasz »

Witam panowie wymieniłem filtr zapłaciłem 40 zł i nadal mi parują a jak włączę na zimno to leci ciepłe powietrze.panowie pomóżcie :( :(

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#7 Post autor: rzadki »

kolego wachtomasz, a nie ubywa Ci płyny chłodniczego? pod dywanikiem pasażera jest nr VIN (można do niego dojść przez taką plastikową zaślepkę) włóż tam rękę, tylko tak pod dywanik i zobacz czy gąbka nie jest mokra, bo jeśli wyczujesz wilgoć, to mimo wymiany filtra będzie parowało. wtedy najlepiej wysuszyć auto, a takie atrakcje to dopiero pewnie na wiosnę będą dostępne, więc póki co trzeba jeździć.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

wachtomasz

#8 Post autor: wachtomasz »

Witam was koledzy padł mi silniczek do sterowania powietrzem kabina -zewnątrz zawiesił się na karabinie i dlatego mi parowało taka przyjemność to 120 zł odłączyłem go ustawiłem żeby mi powietrze pobierał z zewnątrz i jest na razie ok

kulex
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2009, 10:15
Lokalizacja: Jarocin
Model:

#9 Post autor: kulex »

Witam

W moim przypadku parowanie szyb było spowodowane zablokowaniem cyrkulacji powietrza na obiegu wewnętrznym - klimatronik system Behr - jest tam okrągły wentylator z ruchomą gumową czaszą; jeżeli czasza jest otwarta to pobiera powietrze ze środka; całością steruje silniczek połączony z czaszą plastikowym popychaczem, który w moim przypadku wyskoczył z gniazda przy czaszy, po zmontowaniu problemu już nie ma
wentylator widoczny jest po zdjęciu nawiewu na nogi pasażera i wykręceniu schowka; zakres koniecznego demontażu auta podobny jak w przypadku wymiany filtra kabinowego.
Pozdrawiam

grodziu100

#10 Post autor: grodziu100 »

hej koledzy czytam forum i widzę ze nikt nie ma takiego problemu jak ja. mianowicie mam dywaniki suche od pasażera i kierowcy tam gdzie numer vin tez suche , płyn z chodnicy mi nie ubywa . filtr pylkowy wymieniony na nowy ,klapa od wentylatora tez jest tak jak powinna być tu wszystko działa a mimo to szyby dalej parują nie wiem już co robić. tak wiem myc szyby już tez to przerabiałem i nic aaaa no fakt jak włączę klimę to szyby nie parują ale nie o to chodzi żeby jeździć na klimie, a poza tym po klimie strasznie smierdzi, mimo tego ze ja odgrzybialem (samemu śodkami na odgrzybianie).
pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc

TUX

#11 Post autor: TUX »

-a filtr p/pyłkowy wymieniałeś?
-jak smierdzi - to daj fachowcom sie wykazać :)

- Opelki niestety tak mają - parują :(

grodziu100

#12 Post autor: grodziu100 »

wojtek_z nie no tych mat nie sprawdalem
TUX tak filtr wymienilem

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#13 Post autor: dzarko »

Pewnie to wiecie, ale napiszę na wszelki wypadek. Wentylacja w ZA jest tak zrobiona, że jeśli nawet prawe pokrętło jest w pozycji "szyby" to i tak wszystkie końcówki są aktywne, po prostu także jest nadmuch na szyby. Przede wszystkim należy pozamykać niepotrzebne nawiewy i zostawić same szyby. Można uchylić minimalnie 1 okno, aby zapewnić wymianę powietrza. Pomaga zmiana dywaników na gumowe, jeśli ma się welurowe.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

grodziu100

#14 Post autor: grodziu100 »

hej no jasne mam gumowe dywaniki i pod nimi suchutko tak z pokrętłem na nawiewy już tez próbowałem i nic.
bylem w serwisie opla i powiedziałem im cala ta historie i tez ręce rozkładają ale jeszcze wymyślili ze w tylnym zderzaku ja jakieś klapy od nawiewu i mogą być zapchane hmmm zobaczę będę to dzis robić i sie przekonam moze sie uda
jak macie jakiś jeszcze momysl to mowcie bo jezdzic sie nie da

grodziu100

#15 Post autor: grodziu100 »

koledzy zafirowcy kto mi powie jak ma byc klapa od nawiewy do góry cz na gol we wentylatorze chodzi mi o wentylator za schowkiek ten kolo filtra pykowego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”