Dokładana klima manuala a kwestia ECU

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

Dokładana klima manuala a kwestia ECU

#1 Post autor: Mattai »

Może z zakładających manualna klimatyzacje w zosi ma jakaś wiedzę na temat modyfikacji ustawień ECU.
Dla porządku dotarłem do ustawień w OP-comie, i wiem mniej więcej jak to wszystko działa m.in. z TIS.
Ale w ASO próbowali mnie naprostować że dokładanie klimy jest problematyczne bo trzeba coś pomajstrować/wymienić ECU.
Jak jest naprawde?
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

darkp1

#2 Post autor: darkp1 »

Może chodzi o to że przy włączaniu klimy podwyższają się obroty, jak jest za mało czynnika to się nie włącza, etc?

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#3 Post autor: Mattai »

No, zbili mnie z tropu, bo wspominali coś o obciążeniu... do końca pewien nie jestem.
Dlatego pytam bo może ktoś z tym walczył. W kompie niby mam wbite KLIMA=ON...ale jej fizycznie nie ma
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

darkp1

#4 Post autor: darkp1 »

mattai, myślę że najlepiej będzie jak sam zobaczysz montując klimę czy to zadziała. Bo podejrzewam że w każdym aucie jest inaczej. Wiem że to sprawa kosztów, włożonej pracy, itd, ale myślę że to będzie najlepsze wyjście ;)

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#5 Post autor: Mattai »

Pewnie masz racje, niemniej pytam. Kto pyta nie bladzi, nie chciałbym założyć klimy która za ciężkie 2k PLN będzie działać kulawo, albo wcale
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

darkp1

#6 Post autor: darkp1 »

mattai pisze:Pewnie masz racje, niemniej pytam. Kto pyta nie bladzi, nie chciałbym założyć klimy która za ciężkie 2k PLN będzie działać kulawo, albo wcale
No w zupełności się z Tobą zgadzam. Generalnie takie dokładanki są rzadko spotykane, niemniej jednak może ktoś jest zagłębiony w ten temat. Jakiś czas temu ktoś kupił zafirkę bez klimy i pisał na forum o tym że niedługo znajomy będzie dokładał. Może warto się dowiedzieć jak to mu wyszło?

Mihó

#7 Post autor: Mihó »

Dokładałem klimę, ale w X18XE (Vectra B). ECU nie dotykałem. Sam wykrywa zmiany sygnałów. W przypadku Zafiry A/Astry G jest trochę inaczej. Tam pracą wentylatorów steruje dodatkowy sterownik. Możliwe, że będzie wymagana aktualzacja oprogramowania. Jeśli miałbyś kłopot, mogę Ci podać namiar na gościa, który Ci to wgra. ale dopiero po montażu klimy.

Instalację wymieniasz/dorabiasz/miałeś ?

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#8 Post autor: Mattai »

W/g tech2 w ASO klima się melduje ze jest, fizycznie jej nie było nigdy bo wszystkie zaślepki fabryczne są na miejscu.
Chce dołożyć, ale jak tak szukam po forach to mnie ochota troszkę odchodzi :D, gra warta świeczki, bo się klimat robi dość nie przyjazny dla kierowców.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Mihó

#9 Post autor: Mihó »

Dokładałem do Vectry B i twierdzę, że warto, ale musisz robić wszystko sam.

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#10 Post autor: Mattai »

W VB jest tez taki problem żeby wybebeszyć i wymienić elementy nawiewu?
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)


Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#12 Post autor: Mattai »

No ja tez mam już tempomat, właśnie montuje manetkę od kompa, mam braki w elektryce do szyb, ale to sobie podaruje. Klima albo jakiś system przewietrzania muszę skołować bo maluszki troszkę maja za ciepło.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”