Odpływ skroplin - KLIMATYZACJA

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kowalczyk

Odpływ wody

#1 Post autor: kowalczyk »

Witam koledzy, nie znalazłem nic podobnego wiec pytam doświadczonych.
Co prawda niebyło za dużo okazji na odpalanie klimy w tym roku, lecz po jej uruchomieniu
nie odpływa nigdzie woda od spodu.Zazwyczaj jak auto chwilke stanie w miejscu to od spodu
kapie woda bo sie skrapla ciepłe powietrze a u mnie nic.Tak było w tamtym roku tak jest i teraz a na dodatek po zgaszeniu klimy czuć nie koniecznie ładny zapach,nawiewy czyściłem paro krotnie filtr kabinowy wymieniałem,a i tak po kilku uruchomieniach jest to samo
gdzie jest odpływ wody z klimy bo może zbiera sie gdzies w środku lecz nie wiem gdzie.
Pozdrawiam wszystich.
Ps:A może to cos innego za sugestje i podpowiedzi dziekuje

Teocc

#2 Post autor: Teocc »

co do zapachu , wyglada na to ze trzeba wyczyścic uklad nawiewu, w jaki sposob ... mozna jechac do punktu i odgrzybia ci piankami , oznowaniem i tp itd, mozna bawic sie samodzielnie kupic preparat i psikac w kratki nawiewu .

Woda z klimy wylatuje gumowym króćcem zamontowanym na grodzi oddzielającej kabine od komory silnika , ciezko ja zgory zobaczyc , najlepiej z od dolu. jesli jest zapchana koncówka woda bedzie sie zbierala w obudowie nagrzewnicy. Wlasnie ten krociec wystaje od komory silnika przechodzi przez sciane grodziowa i wchodzi w obudowe nagrzewnicy.
Jesli malo uzywasz klimy niespodziewaj sie ze beda tam płyneły litry wody.

kowalczyk

#3 Post autor: kowalczyk »

Dzieki Teocc o to właśnie mi chodziło z tym zbieraniem sie wody bede musiał chyba przepchnąć ten wylot. A co do tych litrów wody to raczej sie nie spodziewam dużych ilości,ale jeśli klima działa pół dnia
to mimo wszystko powinno coś kapac bo zbiornika retecyjnego raczej niema :)

robertto75

#4 Post autor: robertto75 »

Po wyjęciu filtra kabinowego wylała mi się woda - odpływ wody następuje wężykiem (coś tam zwisa?) czy jakimś krućcem ? ma ktośmoże jakieś zdjęcie? czym najlepiej to przepchać? Ledwo zrobiło się gorąco w aucie bez właczonej klimy zaparowuje każda szybka.
Z góry dziękuję za pomoc.

jaca19665

#5 Post autor: jaca19665 »

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=2617 roberto75 nie zrobiłem zdjęć, ale poczytaj
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 18:48 przez jaca19665, łącznie zmieniany 1 raz.

Rumcays

#6 Post autor: Rumcays »

Panowie, może głupie pytanie, ale gdzie dokładnei szukać odpływu skroplin z parownika klimatyzacji? Nie mam dostępu do kanału, a potrzebuję mieć do niego dostęp przy użyciu najwyżej podnośnika znajdującego się w aucie...

PS. Jeżeli tak samo jak w AG, to chyba wiem gdzie szukać....

Awatar użytkownika
Mat62
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2016, 22:47
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#7 Post autor: Mat62 »

Dzień dobry wszystkim. Pomóżcie proszę laikowi. Mam Zafirę A z 2004 r. z silnikiem 1.8 benzyna. Zatkał mi się kanał odprowadzający skropliny z klimy i zalało mi stronę pasażera dość mocno. Musiałem przejechać 1200 km bez możliwości naprawy problemu w trasie. Teraz od tygodnia wykładzina schnie i pora usunąć problem. Mój mechanik nie ma czasu, a ja za pewien czas muszę znowu zrobić jednorazowo ok. 800 km. Bez możliwości użycia klimy będzie bardzo niekomfortowo. Może przy Waszych radach i pomocy uda mi się samemu usunąć problem. Pomóżcie proszę, napiszcie jak się dostać do tego kanału i jak go udrożnić. Gdyby ktoś dołączył zdjęcia byłoby mi łatwiej. Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję.
Mat62

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: SD72 »

Moze pomoze ;)

viewtopic.php?t=7610

viewtopic.php?t=14165

viewtopic.php?t=11220

Jesli to tylko woda a nie plyn chlodniczy to spokojnie odparuje :idea:

Foto nr. 6 w tym temacie tez moze byc pomocne

viewtopic.php?t=117

Papier kuchenny , pampers itp. pod nogi i wszystko szybko powinno wrocic do normy :)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2018, 18:31 przez SD72, łącznie zmieniany 2 razy.
bazyliszek72

Awatar użytkownika
Mat62
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2016, 22:47
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#9 Post autor: Mat62 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź SD72. Tak, to na pewno skropliny. Wykładzina już wyschła. Jedynie drożność odpływu pozostaje bez zmian. Dzięki Twoim podpowiedziom mogę pokusić się o samodzielną naprawę problemu. Jeśli dobrze zrozumiałem, to powinno wystarczyć odkręcenie dwóch śrub, zdjęcie tego gumowego sączka i wyczyszczenie wnętrz z brudu i zanieczyszczeń (fot. 6). Jutro szukam kanału i spróbuję to zrobić. Bardzo dziękuję za pomoc. Twoje wskazówki są bardzo dla mnie pomocne.
Mat62

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: SD72 »

Dla uzyskania pelnego efektu proponuje tez zagladnac do wnetrza obudowy filtra kabinowego .

Jesli filtr nie byl dlugo wymieniany moglo nazbierac sie tam duzo brudu i syfu :idea:

viewtopic.php?f=37&t=22

https://www.youtube.com/watch?v=FDN0w4c5VD8
Ostatnio zmieniony 14 cze 2018, 06:41 przez SD72, łącznie zmieniany 3 razy.
bazyliszek72

Awatar użytkownika
Mat62
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2016, 22:47
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#11 Post autor: Mat62 »

Filtr był niedawno wymieniany. Staram się corocznie zmieniać prawie wszystkie płyny i filtry, ale oczywiście warto przy okazji to sprawdzić. Dzięki za wskazówkę.
Mat62

Oficer
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: 16 wrz 2016, 12:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#12 Post autor: Oficer »

A ja mam problem z odpływem, leci mi woda w kilku miejscach + z odpływu pod auto. Wymieniłem, w ubiegłym roku oringi nagrzewnicy i może źle poskładałem. Jutro się za to znów zabieram $$#&@#$$# wynalazca opla. Powiedzcie mi, doszczelniacie silikonem system behr miejsce dolnej obudowy gdzie montujemy filtr ? Zaczęło i się nawet ulewać z puszki z okolic nagrzewnicy i z dolnego trzymania gdzie wkręcamy ta rurkę do ściany grodziowej. Dramat ... O przebiegu napisze jak się z tym uporam.

Awatar użytkownika
murderbydolly
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 18 cze 2014, 08:55
Imię: ARTUR
Lokalizacja: LCH/LKR
Auto: Zafira A 1.8 16v//VECTRA B 2.0 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#13 Post autor: murderbydolly »

sprawdź sobie odpływ ze skraplacza klimy ten gumowy wężyk na ścianie grodziowej może być zapchany polecam przedmuchać powietrzem (nie pchaj żadnych drutów ani nic ostrego by nie przebić tej gumy)...

http://i.imgur.com/pgI2Ibt.jpg
LKR - Lubelski Kierowca Rajdowy

kostian
Debiutant
Posty: 41
Rejestracja: 23 cze 2012, 20:14
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#14 Post autor: kostian »

Właśnie jesstem po walce z zatkanym odpływem. Żadna metoda przetkania w moim przypadku nic nie wniosła (linki stalowe, żyłka od kosiarki, kabel antenowy).
Efektem zatkanego odpływu jest woda która zalewa filtr. Po otwarciu obudowy filtra można uzbierać koło 0,6 litra wody. Aby przetkać odpływ użyłem płynu do udrażniania kanalizacji z zawartością kwasu o nazwie Hydraulik. Wystarczyło do strzykawki o pojemności 10 ml połowa płynu i po minucie woda leciała jak szalona. Zabieg powtórzyłem 2x.
Aby uniknąć zalania substancją podzespołów auta można zalożyć na gumowy odpływ węża ale ja się w to nie bawiłem. Obficie spłukałem wodą z mydłem cały odpływ aby zobojętnić działanie płynu. Środek jest żrący więc uważajcie. Ale efekt rewelacja. Przed wlaniem płynu odsysałem wodę z obudowy filtra strzykawką na którą założyłem wężyk o dł. 10cm. Potem zresztą w podobny sposób powoli aplikowałem środek czyszczący. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
omegus76
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:33
Imię: Mariusz
Lokalizacja: ślesin
Auto: Opel Zafira B 1.8 16v NJOY
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#15 Post autor: omegus76 »

Witam kolegów. Ja mam problem też z odpływem w układzie behr, ale zapycha się dosłownie po kilku dniach użytkowania. Co wyczyszczę, udrożnie kablem antenowym, przedmucham sprężonym powietrzem, i parę dni w cieple, czuje w nawiewie specyficzny zapach tej wody z odpływu, która gdzieś się tam zbiera. Czy ta woda prosto spod filtra powinna iść pod samochód tym wezykiem,czy ona się gdzieś zbiera? Wlałem kiedyś na próbę 200 ml 2 strzykawkami takimi dużymi i dopiero przy 3 zaczęło lecieć... Irytujące jest to, i już mam dosyć tej klimy. Aha, jak czuję ten no jeszcze nie smród to dywanik zaczyna być wilgotny, więc nie zlatuje. Opel to zafira A 1.8 16v z 2000r. Mam drugą B z takim silnikiem i tam jak pojeżdżę kilka kilometrów na klimie to zaraz kapie pod silnikiem a tu piorun wie gdzie ta woda się zbiera.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”