czy woda powinna się skraplać

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
zafirakamil

czy woda powinna się skraplać

#1 Post autor: zafirakamil »

witam mam takie pytanie jeżdząc na klimie nie zauważyłem żeby skraplała się woda pod samochodem co to może być

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#2 Post autor: radziko »

Może być zapchany odpływ ale możesz to sprawdzić otwierając wsad filtra przeciwpyłkowego. Wcześniej u mnie jak zacząłem uruchamiać klimę to po jej wyłączeniu parowały mi szyby. Tydzień temu wymieniałem filtr i jak dostałem się do niego to wylała się woda do kabiny. Patrzyłem na ten odpływ od dołu i nie był zapchany. Dziś ponownie otworzyłem pokrywę od filtra i ponownie woda. Odkręciłem zaślepkę od nagrzewnicy i drutem udrożniłem odpływ. Był faktycznie zapchany i woda która stała od razu wypłynęła na zewnątrz. Mam nadzieję że teraz będzie ok. Dodam że filtr do połowy był mokry , aż z niego płynęło.

homo zafirus

#3 Post autor: homo zafirus »

Witam!
Dziś zauważyłem, że spod samochodu "cieknie" kropelkami jakaś ciecz. Miejsce kapania jest dokładnie widoczne na zdjęciu (zrobione od prawego, przedniego koła).

Obrazek

Z oględzin organoleptycznych stwierdziłem, że jest to raczej woda, tym bardziej, że dość szybko plama wysuszała się i nie zostawiała tłustych plam na jezdni. Dodam tylko, że nie zauważyłem, żeby na element z którego kapie "woda", kapała ona z góry. Na moją kiepską wiedzę z mechaniki samochodowej, stwierdziłem, że jest to problem układu klimatyzacji (stąd moje pytanie w tym wątku). Nie próbowałem jechać dla testów z wyłączoną klimą, bo upał niemiłosierny, a dzieciak na pokładzie. Jeżeli to faktycznie od klimy, to czy to normalne, a jeżeli nie, to z czym może być problem? A jeżeli nie od klimy, to co to?

Skasowany użytkownik 6483

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

To rzecz jak najbardziej normalna, zawsze tak będziesz mieć ,że będzie Ci sie skraplać woda podczas użytkowania auta na klimie , tak jak kolega pisał wyżej, w tym układzie jest pewne odprowadzenie wilgoci z układu chłodniczki klimy i ta woda musi mieć odpływ, wyprowadzono ja w rejon podłogi...

homo zafirus

#5 Post autor: homo zafirus »

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
To się już nie martwię, choć przyznam szczerze, że w "dziwnym" miejscu kapie. Wyobrażałbym sobie raczej jakąś rurkę, z której kapie wprost na asfalt, a nie poprzez jakiś element podwozia.

kacper3550

#6 Post autor: kacper3550 »

To prawdopodobnie z osuszacza klimatyzacji.

podbiel

#7 Post autor: podbiel »

kacper3550 pisze:To prawdopodobnie z osuszacza klimatyzacji.
no jak by z osuszacza kapało to klima raczej by nie działała

maxber

#8 Post autor: maxber »

Witam
Od paru dni woda z klimatyzacji leje mi sie do kabiny. Filtr przeciwpylkowy jest tez mokry. Czy ktos moze mi podpowiedziec gdzie trzeba udroznic odplywy bo nie moge po omacku znalezc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”