wskazanie temperatury na desce a odczyt z kompa

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

wskazanie temperatury na desce a odczyt z kompa

#1 Post autor: darek_s »

Witam Panowie miałem okazje pobawic sie fejsem diagnostycznym,zauwazyłem niezgodnośc wskazania temperatury silnika na desce pokazuje 90 C a komp 99 czyli rożnica prawie 10 C to chyba sporo.Cos mi ostatnio auto jakby sie troszke muli jak jest gorące obojetne benzyna czy gaz.Może to miec związek?Czujnik jest chyba ok termostat sprawny otwiera sie jak wskazowka jest delikatnie powyzej połowy czyli jakies 92 C, w czasie jazdy utrzymuje sie na srodku czuli tez ok.Wie ktos coś na ten temat?A moze taka rozbierzność jest normalna?Dodam ze nie mam zadnych problemow z przegrzewaniem nawet podczas korkow.pzdr.

opolanin

#2 Post autor: opolanin »

mam to samo z temperatura: co innego na desce a co innego po interfejsie.
sprawdzalem kiedy mi sie wentylator chlodnicy zalacza bo na desce nigdy nie mialem temperatuty wiekszej niz 90-92 st.

pozdr

Macieek
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2011, 20:59
Lokalizacja: Włodawa
Model:

#3 Post autor: Macieek »

może niewiele pomogę ale jak zmieniałem u siebie termostat to na pudełku jest napisane, że otwiera się ok 98 C czy coś koło tego ale nie jestem pewny na 100% :)

Awatar użytkownika
oli
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2016, 10:46
Imię: Robek
Lokalizacja: Busko
Auto: Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#4 Post autor: oli »

Cześć. Stary problem ale mnie to dopadło. Wskazówka podczas jazdy utrzymuje się 85-86 stopni (nie dochodzi do 90 ). Na fejsie temperatura cieczy chłodzącej 91 stopni, wskazywana temperatura cieczy chłodzącej 85 stopni. Gdy trochę przegazuję na postoju wskazówka dojdzie do pionu (90 stopni), ale fejs wskazuje że temp cieczy wynosi 100 stopni i załącza się wentylator. Myślałem że to wina czujnika na termostacie i go wymieniłem (FEBI) ale nic się nie zmieniło, wskazówka podczas jazdy dochodzi w połowę wartości 80 - 90. Może wskaźnik temperatury da się skalibrować z poziomu OP-COM-a?
Proszę o porady.
Robek

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#5 Post autor: MARCEL! »

U mnie to samo (silnik Z18XE).
Na wskaźniku tuż przed 90 stopni wskazówka, wg kompa 92-95. Przy ok 93 startuje wentylator (1 bieg).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”