problem z nawiewem powietrza

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

GŁOŚNA PRACA SILNICZKA W OBUDOWIE ROZDZIELACZA POWIETRZA

#1 Post autor: QRZOL »

WITAM
Mam takie pytanie, strasznie hałasuje mi jakiś silniczek między ściana grodziową a obudową rozdzielacza powietrza.Od czego jest ten silniczek i czy można go wymienić?

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#2 Post autor: QRZOL »

Ale jest możliwość jego kupienia ? i jaki to może być koszt?
Obrazek

kris

#3 Post autor: kris »

Od jakiegoś czasu (nie jest to zawsze) jak dmuchawę mam włączoną na 2 bieg to słychać takie "prykanie" jakby dostał sie kawałek liścia albo coś. Pytanie czy to możliwe żeby do łopatek dmuchawy dostał się liść ? Jakbym chciał obejrzeć silnik dmuchawy to wie ktoś jak się do niego dostać?
PS. Na 3 i 4 biegu dmuchawy jest OK. Na 1 czasami słychać ten warkot ale dużo ciszej.

Jacko

#4 Post autor: Jacko »

Musisz zdemontować schowek. Pod nim jest dmuchawa, zdaje się że na zatrzaskach. Demontaż nie powinien być trudny.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#5 Post autor: rzadki »

photostory któe Ci pomoże jest w temacie dotyczącym wymiany filtra przeciwpyłkowego (kabinowego):

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=22
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

kris

#6 Post autor: kris »

Dogrzebałem się dzisiaj do dmuchawy i brzęczenie nie jest spowodowane liściem itp. Niestety najprędzej wychodzi że to łożysko dmuchawy albo po prostu jakieś luzy. Bo brzęczenie nie jest regularne (nie zawsze) a po dotknięciu czy przyciśnięciu delikatnie bolca który trzyma cały wiatrak to brzęczenie ustawało. Także albo jakiś luz albo łożysko. Ciekawe czy da się wymienić samo łożysko... Tak czy siak sporo roboty z tym jest bo nie doszedłem jak całość zdemontować żeby wyjąć silnik.

kris

#7 Post autor: kris »

Tylko że to dotyczy brzęczenie w zaworze nagrzewnicy a u mnie ewidentnie jest to z dmuchawy - więc nie widzę jakiegoś powiązania.... tym bardziej co by miało pomóc rozbieranie nagrzewnicy skoro po dociśnięciu dmuchawy dźwięk milknie. Wydaje mi się że tu chodzi o coś innego.

calus18

#8 Post autor: calus18 »

witam panowie mam taki maly problem z nadmuchem powietrza na 1, 2, 3 chodzi tak samo czyli jakby na 1 a jak dam na 4, to az swiatła przygasaja delikatnie i dmucha bardzo mocno. co z tym fantem moge zrobic????? tylko prosze o prosty i dokładny opis jak dla blondynki :) jestem laikiem w tych sprawach z góry dzieki
Ostatnio zmieniony 14 paź 2011, 22:08 przez calus18, łącznie zmieniany 1 raz.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#9 Post autor: Harry200 »

Wygląda że uszkodził Ci się rezystor wstępny nagrzewnicy albo bezpiecznik termiczny..,tu masz opisane co i jak..
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=657

calus18

#10 Post autor: calus18 »

H,Łajszczak dzieki wielkie!!!! dzisiaj rozebrałem zośke i po długich poszukiwaniach znalazłem ten je.... rezystor i teraz mam pytanie: jak chce kupic inny czy to musi byc do mojego modelu czy moge kupic np. od opla omegi albo innego?????
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 19:36 przez calus18, łącznie zmieniany 1 raz.

bagat

#11 Post autor: bagat »

Napisze tutaj.

Mam u siebie mały problem z nawiewem na szyby w ZA. Chodzi o to, że dmucha tam tylko troszku a na boczne, to już prawie wcale. Tymi kanałami przy małych trójkątnych w ogóle nie dmucha. Zauważyłem również, że nie da sie ustawić pokrętła dokładnie na szyby tylko krecąc w P tak jak poniżej:
Obrazek

lub w L tak:
Obrazek

O co tu chodzi? Coś sie pod panelem w mechanizmie przestawiło?

Freshh

#12 Post autor: Freshh »

Zdecydowanie. Ustawienie blokuje dostęp powietrza tam gdzie powinno być. Konieczna rozbiórka panela .

jaroslaw_yaro

#13 Post autor: jaroslaw_yaro »

Koledzy prosze o pomoc.Po wlaczeniu nawiewu na pozycje 4 strasznie buczy.Przy przelaczeniu nawiewu na kabine z przedniej szyby odglos buczenia dochodzi od strony z chowka .Co to moze byc?i jak to naprawic?Pozdrawiam.

Skasowany użytkownik 6483

#14 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Albo masz padnięty silniczek nawiewu albo totalnie zapchany filtr pyłkowy. tam jak odkręcisz półkę to go zobaczysz . A jaki masz strumień powietrza przy czwartym biegu? Daje czadu? Bo jesli nie to masz ten filtr na 100% do wymiany . :piwo:

olaf-g

#15 Post autor: olaf-g »

Witajcie,
W mojej Zafirce 2.2 DTI z klimatronikiem 2003 mam inny problem.
Otóż w ręcznym sterowaniu nawiewem po pewnym czasie coś się zacina i nie pozwala dalej się regulować. Pozostaje na szybkości nawiewu jaki został nastawiony. Mogę jedynie przełączyć na automat i wtedy działa nawiew zgodnie z podaną temperaturą. Ale niestety po wyłączeniu silnika nadal chodzi wentylator. Muszę go wyłączać poprzez wyciągnięcie bezpiecznika. Co to może być???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”