[B]smród z klimy

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#16 Post autor: dzarko »

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_ ... 3.9.0.49.9

Poszukaj tu swojego samochodu, a instrukcja montażu ze zdjęciami będzie do pobrania w pdf. Najpewniejszy sposób rozpoznania, jaką się ma, to zdjąć schowek i w lewo będzie taka plastikowa klapka. Jeśli jest na wkręty to DELPHI, jeśli na blaszane zatrzaski to BEHR.

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_ ... 2IeIgG.pdf

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_ ... ophT0L.pdf
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 09:07 przez dzarko, łącznie zmieniany 2 razy.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

M@rio

#17 Post autor: M@rio »

jacek2308 pisze:oj oj a pamiętam jak jeszcze Ci w grotnikach otym mówiłem
:oops: na moje usprawiedliwienie napiszę - czerwiec w szkole to gorący okres i nie ma dużo czasu zwłaszcza jak 2 nauczycieli w domu
Z końcowym gwizdkiem czyli jeszcze w czerwcu wyjazd na wakacje i powrót w sierpniu w którym każde weekend to następne wyjazdy.
No nie było kiedy :oops:
pozdrawiam

ZoonQ

#18 Post autor: ZoonQ »

Flakun ja odgrzybiałem u siebie -w Golubiu-Dobrzyniu (ozon+chemia PLAK) koszt 50zł, napełnienie od 100 do 150zl ( zależy od ubytku) , wymiana filtra wliczona w cenę odgrzybiania. Za filtr, który sam kupiłem zapłaciłem 75zł, ale były też po 37 zł.

Woytas

#19 Post autor: Woytas »

Ja osobiście z doświadczenia nie polecam preparatu PLAK, można sprawdzić samemu po aplikacji jak niby po odparowaniu zostaje lepki film w kanałach ( za czym idzie wszystko się tego trzyma :/ ) no i oczywiście nie aplikuje się go na parownik a cała robota polega na aplikacji przez kratkę i odczekaniu aż sam odparuje i spłynie przez spust :/ Oczywiście do pewnego momentu (aż w końcu spowoduje to zatkanie spustu i skropliny w aucie)
Wybrałbym taki preparacik
WURTH sprawdzony i bardzo skuteczny no i mozna aplikować bezpośrednio na źródło syfiliska - czyli parownik :P
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010, 13:09 przez Woytas, łącznie zmieniany 1 raz.

ZoonQ

#20 Post autor: ZoonQ »

Ten Plak to rzeczywiście lipa jest. Po ozonie wszystko fajnie pachniało, a raczej było bez zapachu dopóki nie spryskali tym specyfikiem. "Zapach" niby cytrynowy, niestety dość długo się utrzymywał.Sama chemia, ciężko było wysiedzieć w środku. Dopiero po dokładnym wywietrzeniu wnętrza znikł.

Woytas

#21 Post autor: Woytas »

ZoonQ pisze:Po ozonie wszystko fajnie pachniało, a raczej było bez zapachu dopóki nie spryskali tym specyfikiem
Tak dokładnie jest. Wzorowo to powinno być tak przeprowadzone, że najpierw pół puszki WURTH'u w rurkę od spustu na parownik, potem połowę pozostałości od strony filtra na parownik a resztę w kratki. Później jak ktoś życzy ozon to ozon lub ultradźwięki. Generalnie to zawsze powinno być na końcu

Awatar użytkownika
MarkusX
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:40
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:

#22 Post autor: MarkusX »

rafalw pisze:S,rod nie jest do zaakceptowania,szczególnie ze coraz bardziej sie nasila.Jaki jest koszt wymiany osuszacza?
Hejka!

Mam podobny problem , byłem na odbrzybianiu - ozonowaniu - facet sprawdził mi filtr - był czysty , ale po 2-3 dniach niestety nadal czuć w aucie smrodek . :(
Czy wymieniłeś ten osuszacz ?? Czy coś innego pomogło ??

Woytas

#23 Post autor: Woytas »

MarkusX pisze:ale po 2-3 dniach niestety nadal czuć w aucie smrodek .
Kiedy cz\ujesz ten smrodek?
Po wyłączeniu klimy? Po ponownym włączeniu auta, jak zgasisz na klimie?

Przemcio

#24 Post autor: Przemcio »

Autko na kanał. Spryskać dokładnie skraplacz i wyżej ile da radę. Powinno ustąpić.

M@rio

#25 Post autor: M@rio »

eh i ja mam problemy ze smrodkiem z klimy
odgrzybiłem i napełniłem - supaer zapaszek ok 2 tygodnie - następne 2 neutralnie - i smrodek powrócił
reklamacja
odgrzybiłem - supaer zapaszek ok 2 tygodnie - następne 2 neutralnie - i smrodek powraca - choć już duuużo mniejszy - ale zawsze

Przemcio

#26 Post autor: Przemcio »

M@rio pisze:i smrodek powrócił
Trzeba nawalić tego sporo do skraplacza od dołu . Odczekać z 15 minut. U mnie dawało rezultat.

Awatar użytkownika
MarkusX
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:40
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:

#27 Post autor: MarkusX »

Woytas pisze:
MarkusX pisze:ale po 2-3 dniach niestety nadal czuć w aucie smrodek .
Kiedy cz\ujesz ten smrodek?
Po wyłączeniu klimy? Po ponownym włączeniu auta, jak zgasisz na klimie?
W zasadzie nawet nie muszę włączać klimy , tylko sam nawiew , może nie jest on tak duży , ale odczuwalny i denerwujący

[ Dodano: Czw Maj 12, 2011 23:04 ]
Przemcio pisze:Autko na kanał. Spryskać dokładnie skraplacz i wyżej ile da radę. Powinno ustąpić.
A czym spryskać ten skraplacz ?? I Trzeba go odkręcać ??

Przemcio

#28 Post autor: Przemcio »

MarkusX Masz poważny problem i trzeba ją wyczyścić . Jeśli nie możesz zrobić tego tak jak napisałem i jak napisane jest TU . . . . to do fachowców i zażądaj gwarancji.

M@rio

#29 Post autor: M@rio »

u mnie śmierdzi tylko jak korzystam z klimy - jak działa tylko nawiew to jest ok
Przemcio pisze:Trzeba nawalić tego sporo do skraplacza od dołu . Odczekać z 15 minut. U mnie dawało rezultat.
do trzech razy sztuka

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#30 Post autor: tOmki »

Miał ktoś tak że wciągu 2 dni zaczęło śmierdzieć z klimy ?
Byłem tydzień na wczasach, w czasie pobytu i powrotu - wszystko ok, wróciłem na pomorze, po 2 dniach, uruchamiam auto, a tu smród stęchlizny. Po chwili smród znika. Zamówiłem już filtr kabinowy i preparat do odgrzybiania Wurth'a.
ZB Obrazek
ZC Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”