ECN 59761 --- Termostat

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#46 Post autor: drahe »

oscar000 pisze:A czy walnięty termostat zawsze musi być wyrzucany kodem błędu?? Czy może być walnięty a po "wypedałowaniu" błędów zero błedów??
Nie będzie błędu.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#47 Post autor: Maciek »

oscar000 pisze:A czy walnięty termostat zawsze musi być wyrzucany kodem błędu??
Nie musi

Darispl

#48 Post autor: Darispl »

Wi tam mam zafira b 1.8 2006 i muszę wymienić termostat. W sklepie powiedzieli mi że można wymienić sam wkład który kosztuje 30 zł. Jest to prawdą czy muszę też obudowę wymieniać która kosztuje ok 300 zł.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Daniel243
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 10:18
Imię: Daniel
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#49 Post autor: Daniel243 »

Przerabiałem temat silnik mi nie dogrzewał i zorientowałem się dopiero na testmode że temp. nie przekracza mi w trasie 60 st. C Słyszałem że można wymienić wkład ale cena nie była aż tak niska odnośnie zamienników słyszałem różne opinie i cena była prawie porównywalna z oryginałem więc kupiłem na aledrogo oryginał (350 zł. ) i już rok chodzi bez problemów w zestawie brakowało mi tylko jakieś uszczelki ale mechanior założył od starego i jest ok. Powodzenia

czarny

#50 Post autor: czarny »

powiedzcie mi jeżeli jest temperatura na zewnątrz -10 stopni i jadę 100-140km/h to temperatura w tesmode wynosi maks 60stopni. zaznaczam że oryginalny termostat wymieniałem na wiosnę. Czy ten typ tak ma?? czy po prostu trefny termostat i zw cześnie otwiera.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#51 Post autor: Tunio999 »

czarny pisze:powiedzcie mi jeżeli jest temperatura na zewnątrz -10 stopni i jadę 100-140km/h to temperatura w tesmode wynosi maks 60stopni. zaznaczam że oryginalny termostat wymieniałem na wiosnę. Czy ten typ tak ma?? czy po prostu trefny termostat i zw cześnie otwiera.
może pomoże ;) - http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1382
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

czarny

#52 Post autor: czarny »

Dzięki ale nie za bardzo pomogło. sprawdzę ten oryginał w gotującej wodzie jak otwiera i będę musiął wrócić do starego. Wtedy znowu 8 h i może coś wspomagającego :D

Darispl

#53 Post autor: Darispl »

Witam. Mechanik wymienił w mojej ZB 1.8 termostat (koszt 360 zł + robocizna) teraz w trasie na testmode pokazuje mi 100 stopn! Powiedzcie mi czy to normalne czy coś jest nie tak. Czy po wymianie powinno się zresetować kompa? Pozdrawiam

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#54 Post autor: Piotr »

Darispl pisze:Witam. Mechanik wymienił w mojej ZB 1.8 termostat (koszt 360 zł + robocizna) teraz w trasie na testmode pokazuje mi 100 stopn! Powiedzcie mi czy to normalne czy coś jest nie tak. Czy po wymianie powinno się zresetować kompa? Pozdrawiam
U mnie przed wymianą termostatu ledwo, ledwo osiągało 70 stopni a po wymianie waha się między 88 -84 w testmode.

Awatar użytkownika
Daniel243
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 10:18
Imię: Daniel
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#55 Post autor: Daniel243 »

Darispl To normalna temperatura w zafirkach, ja też wymieniałem termostat bo silnik był niedogrzany i teraz mam nawet do 105 st C później spada do 99 i tak w kółko także ja bym się nie martwił ten typ tak ma. :D
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 22:33 przez Daniel243, łącznie zmieniany 1 raz.

Darispl

#56 Post autor: Darispl »

Dzięki za odpowiedz ciekawe ile stopni będzie miał w lato? Czy jest możliwe żeby komputer zawyżał temperaturę? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Daniel243
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 14 lut 2012, 10:18
Imię: Daniel
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#57 Post autor: Daniel243 »

Tyle samo tylko logicznie rzecz biorąc szybciej będzie osiągał tą temperaturę sprawdziłem to osobiście tego lata w drodze na mazury. Pozdro

Awatar użytkownika
zosiek07
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 07 wrz 2014, 18:04
Imię: Adrian
Lokalizacja: Garwolin
Auto: Zafia
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#58 Post autor: zosiek07 »

A ja mam trochę inny problem. Ostatnio stojąc w korku zagotował mi się płyn i wyciekło ze 2 litry. Ostygł, dolałem płynu i dojechałem do domu. Podłączyłem elm 327 i z lapsem w trasę. Temperaturę ( przez Scan Tool Net ) pokazywał tak ok 89-91 st. ( na zewnątrz +4 było) Na podwórku zostawiłem odpalonego i obserwowałem. Powietrze z nagrzewnicy wziąłem na zimne. Temperatura powoli rośnie. Przy 104 st. zaczął się podnosić płyn w zbiorniczku aż pod korek i znowu wywalało. Jak odkręciłem ciepłe powietrze to temperatura spada. A który czujnik załącza wentylator? Bo patrzyłem to do tego co jest w chłodnicy to nie dochodzi prąd a ten co w termostacie to ok ( bezpieczniki całe ). Może walnięty jest ten stycznik co jest koło lewego koła za nadkolem. Ale skoro piszą wszyscy że 100st to norma to czemu mi się gotuje przy 104? Wszystkie rury i chłodnica gorąca więc termostat raczej jest ok. Kurcze teraz ciepłe dni i boję się jeździć żeby nie przegrzać ;/

Skasowany użytkownik 6483

#59 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

A masz wodę czy płyn w układzie?

Awatar użytkownika
zosiek07
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 07 wrz 2014, 18:04
Imię: Adrian
Lokalizacja: Garwolin
Auto: Zafia
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#60 Post autor: zosiek07 »

Płyn, nawet mierzyłem temp. wrzenia dla pewności to pokazało 129 st.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”