ciągła praca wentylatorów po zapaleniu auta

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#16 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

W zafirze A , podobny objaw to uszkodzony moduł wentylatorów , który był zamontowany pod przednim lewym błotniku. Sprawdź go , oczyść wtyczkę bo może tam jest problem . Fatalne miejsce sobie znaleźli by zamontować tak czuły element . często sie zabrudza i przestaje prawidłowo działać. Tylko ,że chyba gdy ten element jest uszkodzony to świeci sie kontrolka wentylatorów na desce ale...sprawdzić nie zawadzi.. :)

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#17 Post autor: drahe »

Przeczytaj te tematy:

Link 1
Link 2
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: Sumik »

Samer pisze:Witam. Od pewnego czasu mam problem z wentylatorem w aucie. Otóż podczas rozruchu, zwłaszcza po nocy lub dłuższym postoju auto załącza wentylator na maksymalne obroty. Po pewnym czasie. Wentylator się wyłącza. Problem pojawia się podczas dni wilgotniejszych lub tak jak dzisiaj przy temperaturze -5 stopni. Próbowałem zamieniać przekaźniki ale aż 3 odpowiadają za wentylator. Wypedalowania nie dokazuje błędów. Możecie podpowiedzieć gdzie szukać awarii. Dzięki z gory
Miałem kiedyś taki problem w Astrze F. Prawdopodobnie przyczyna leży w czujniku w chłodnicy. To on poprzez zwieranie w danej temperaturze powoduje załączenie lub wyłączenie wentylatora. Nie wiem jak wygląda to tutaj i czy temp brana jest z chłodnicy czy z głowicy. Nie kojarzę żeby u mnie w ZB 2.0 w chłodnicy był jakiś czujnik tak wiec zapewne sygnał brany jest z głowy. Może problem tkwi w kostce lub gdzieś przetarły się kabelki i powodują zwarcie. :piwo:
Ostatnio zmieniony 13 gru 2016, 19:55 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#19 Post autor: Mawerix »

Samer pisze: Problem pojawia się podczas dni wilgotniejszych lub tak jak dzisiaj przy temperaturze -5 stopni.
Sprawdź wtyczkę czujnika temperatury.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”