Dziwny dźwięk w czasie działania klimy

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#76 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

W mojej okolicy napełnienie klimy kosztowało w granicach 120 - 150 zł ale podobno teraz strasznie wzrosła cena gazu - ponoć o 100% i teraz samo napełnienie kosztuje juz 250 zł. Niezła podwyżka co? ;(

Dodano po 10 sekundach:
W mojej okolicy napełnienie klimy kosztowało w granicach 120 - 150 zł ale podobno teraz strasznie wzrosła cena gazu - ponoć o 100% i teraz samo napełnienie kosztuje juz 250 zł. Niezła podwyżka co? ;(

ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#77 Post autor: ceki70 »

Uszczelnienie, nabicie, i kompresor jeszcze.
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

Deleted User 21664

#78 Post autor: Deleted User 21664 »

Ja za nabicie klimy zapłaciłem 200zł - układ był pusty więc wszędzie jest podobnie 200 do 250zł. A to że podrożało to się zgadza :/
Ostatnio zmieniony 10 maja 2018, 06:46 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#79 Post autor: Ostap »

U mnie na 475g było 262g. Po zabiegu klima działa ciszej.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

lukaszpdn
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2018, 15:28
Imię: Lukasz
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#80 Post autor: lukaszpdn »

(z góry zaznaczam że anglik i mieszkam w uk)
W czwartek pojechalem obejrzec auto ZB 1.8 benzyna 2006 rocznij, wszystko git malina, tylko klima nie dzialala, wiec do sprzedawcy (ma komis z autami) że klima nie działa i z ceny chcial bym zejśc, z ceny nic nie zszedl tylko powiedział że ogarnie klime i bedzie gotowa do czasu jak odbiore auto, następnego dnia odebrałem, klima działa więc zapłaciłem i odjechałem, dziś odpalam klime a tu dziwny dźwięk i zimnym nie dmucha, nawiewy działają, ale nie dmucha zimnym powietrzem po odpaleniu klimy, jakieś pomysły co to może być? nagrałem krótki filmik na którym wyraźnie słychać o co mi chodzi : https://youtu.be/KKuypCgNUaA

Skasowany użytkownik 6483

#81 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Kolego, mi to wygląda na uszkodzony kompresor klimy. W kazdym bądź razie, jest to wada , która powinieneś reklamować u sprzedawcy. Podejrzewam ,że w UK tak jak w Polsce , obowiązuja podobne przepisy . Zatem masz prawo żądać zwrotu kasy, odpowiadającej wartości naprawy. Nie ma sensu przy tym grzebać bo pójdziesz w koszta. Idź i pokarz sprzedawcy, że ta klima to jednak ściema,,

ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#82 Post autor: ceki70 »

To u mojej Zosi taki sam dźwięk, miałem nieszczelność układu, i kompresor szwankował, który ten dźwięk wydawał.

https://youtu.be/FvMjUK-2Csc
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

lukaszpdn
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2018, 15:28
Imię: Lukasz
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#83 Post autor: lukaszpdn »

Dzięki wielkie, w przyszłym tygodniu będą sprawdzać szczelność, zawiozłem do dealera samochód i powiedziałem co i jak, że nie możliwe że po przejechaniu nie całych 100km z czego 60 to droga powrotna od niego że zjebałem sam, troche był wystraszony i chciał wymigać się od odpowiedzialności to znalazlem papiery gdzie byla klima robiona, pojechalem i okazalo sie ze przy nabijaniu nie byly sprawdzane zadne wycieki, ze mialo to byc tylko nabicie i dowidzenia, dealer umówił mnie na przyszły tydzień i on za to płaci ;)

ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#84 Post autor: ceki70 »

Facet umie liczy tylko kasę, kasę, i jeszcze raz kasę(szerokim łukiem i jeszcze zrobić mu anty reklamę najlepiej). Mi po 3 miesiącach od zakupu zaczęło się pierniczyć klima.
W miejscach widocznych układu klimy poszukaj zielonego nalotu , osadu, przy oringu, to będzie informacja o nieszczelności , ja miałem przy oringu koło filtra powietrza zielony osad.

I co to ma znaczyć : że zjebałem sam :facepalm: :mysli:

Jeśli znasz ten temat , a jak nie to sprawdź, bo może coś jeszcze się wykluje https://www.youtube.com/watch?v=1YNjjTJe64g
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

Awatar użytkownika
shadow
Mieszkaniec
Posty: 490
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:37
Imię: Adam
Lokalizacja: WWY
Auto: Zafira 1.8 Cosmo
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#85 Post autor: shadow »

Poleci ktoś sprawdzonego sprzedawcę regenerowanych kompresorów?
Ewentualnie zakład, który ma gotowe na wymianę w okolicach Warszawy. Tak, żeby nie zostawiać samochodu na kilka dni.
Niestety sprężarka działa coraz głośniej. Są momenty, że aż wyłączm kimę bo tak warczy.
Za 3 tygodnie lecę w trasę ok 1600km i była by lipa gdyby padła całkowiecie w drodze. O ile bez klimy da radę jechać to problem będzie gdy np zablokuje się sprężarka i przerwie pasek.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2018, 12:55 przez shadow, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#86 Post autor: Deleted User 21664 »

ja kupiłem u nich na wiosnę zeszłego roku
http://www.airstal.com
na allegro też są.


cena też się nie zmieniła
Ostatnio zmieniony 08 lip 2018, 08:22 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szymon1977
Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:54
Lokalizacja: Blackpool UK
Model:

#87 Post autor: szymon1977 »

Czy klimatyzacja jest smarowana olejem silnikowym? Od dłuższego czasu zaświecała mi się kontrolka poziomu oleju, ale nie chciało mi się go dolewać. Klima chodziła głośno, jakby łożysko wyło. Dźwięk zmieniał natężenia i częstotliwość wraz z obrotami silnika. Po wyłączeniu klimy było normalnie. Wczoraj dolałem oleju a klima działa cicho. Przypadek?
Ostatnio zmieniony 08 lip 2018, 23:42 przez szymon1977, łącznie zmieniany 1 raz.
Fura jest tak szybka jak szybki jest woźnica.

Oficer
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: 16 wrz 2016, 12:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#88 Post autor: Oficer »

Tak przypadek, klimatyzacja posiada własny olej wraz z czynnikiem, to jest układ zamknięty. Co do wycia, u mnie podobna sytuacja, raz wyje raz cisza.

Awatar użytkownika
szymon1977
Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:54
Lokalizacja: Blackpool UK
Model:

#89 Post autor: szymon1977 »

Nie jest to dobra wiadomość, ale dziękuję.
Fura jest tak szybka jak szybki jest woźnica.

DEFENCE
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:07
Lokalizacja: wielko..
Model:

#90 Post autor: DEFENCE »

Podniosę temat.
U mnie te same odgłosy co u większości z was. Ustąpiło po napełnieniu klimy i uszczelnieniu. Dźwięk wydobywał się jak juz trochę czynnika uciekło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”