[B] Wymiana parwonika klimatyzacji

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
slakor

[B] Wymiana parwonika klimatyzacji

#1 Post autor: slakor »

Witam,
Diagnoza - nieszczelny parownik ten który jest ukryty w schowku.Przy sprawdzaniu szczelności słychać jak ucieka.Czy ktoś przerabiał wymianę,jakieś manuale,czy potrzebny jest demontaż całej deski rozdzielczej aby tam się dostać.Czytałem również że parownik występuje jako całość z obudową.Auto Zafira B 1,9 DTH 2006r klimatyzacja półautomatyczna Climatic.

adam

#2 Post autor: adam »

Witam.W wersji z automatyczną klimą bez ściągnięcia deski się nie obędzie(wymieniałem parownik w aucie po dzwonie - razem z deską-poduszka pasażera)nie było to bardzo skąplikowane.Więcej zabawy z demontarzem deski.Pozdrawiam.

slakor

#3 Post autor: slakor »

A idzie kupić sam parownik czy cały zespól z napędem ,bagatela 2800 netto w Oplu.

adam

#4 Post autor: adam »

Ja dałem 2-lata temu 630zł z przesyłką.Używka.

slakor

#5 Post autor: slakor »

Nie wiem czy dobrze ale w Iparts.pl zamówiłem sam parownik DELPHI za 318 zł.W środę auto na warsztat do rozbiórki.Wymiana parownika lub zaworu rozprężnego - robocizna 350 zł.Po zabiegu dam znać.
Tylko czy da sie wymienić samą chłodnicę,no ale szef powiedział,że tak.Zobaczymy...

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Bodek »

slakor pisze:Nie wiem czy dobrze ale w Iparts.pl zamówiłem sam parownik DELPHI za 318 zł.W środę auto na warsztat do rozbiórki.Wymiana parownika lub zaworu rozprężnego - robocizna 350 zł.Po zabiegu dam znać.
Tylko czy da sie wymienić samą chłodnicę,no ale szef powiedział,że tak.Zobaczymy...
w katalogu występuje jako części oddzielna - więc może być wymieniona ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

slakor

#7 Post autor: slakor »

Okazało się że cały mieszalnik jest zgrzewalny ultradźwiękowo.Został rozcięty a potem zespawany plastikiem z nowym parownikiem.Koszt z wymianą filtra 550 zł + 320 zł. parownik...Zafira znów chłodzi.

Awatar użytkownika
kysiu241
Mieszkaniec
Posty: 273
Rejestracja: 10 maja 2016, 22:17
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa/Wiskitki
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LEH

#8 Post autor: kysiu241 »

Metroid pisze:Witam

Mam pytanie, czy do parownika klimy w Zafirce B 1.9 jest jakiś inny sposób dostania się poza całkowitym demontażem deski?
Klima przestała działać werdykt parownik koszt części i gazu 500 zł koszt robocizny 1000 zł.
Trochę mnie cena zabiła, ale jak faktycznie trzeba wszystko wyrwać z auta to sam nie dam rady:(

pozdr.
Niestety bez zdjęcia deski rozdzielczej nie da rady wymienić parownika, jest on umieszczony w plastikowej obudowie sporych rozmiarów razem z klapami sterujacymi przeplywem powietrza.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2017, 18:12 przez kysiu241, łącznie zmieniany 1 raz.
Astra F 1.6 8v/ Calibra 2.0 16v c20xe/ Astra GSI c20xe/ Vectra B 2.5v6 Swap i500/ JEST Zafira B 2.0T OPC. 8)

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: Sumik »

Koszt robocizny 1000 zł :shock:
Co oni mają Ci wymieniać silnik w aucie. Ściągnij sobie sam naprawiam i tam masz podane punkty gdzie jest zamocowana deska rozdzielcza. JEst trochę rozbierania ale tak na prawdę jesteś to zrobić samemu i zaoszczędzisz tysiaka.

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#10 Post autor: tomzam »

Szczerze mówiąc wymiana silnika zajmuje mniej czasu niż wyjąć i włożyć deskę. ale pomijając to - czy na pewno uszkodzony jest parownik??
Nie spotkałem się żeby walnięty był parownik, chyba że jeździłeś z porozpinanymi przewodami klimatyzacji
może uszkodzony jest tylko zawór rozprężny, właściwie można powiedzieć że jest to element parownika a dostęp do niego jest od strony komory silnika

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: Sumik »

Ja tez stawiam na zawor. Uszkodzenie parownika wskazywalo by na jego rozszczelnienie. Nie sadze zeby sie zapchal.

Misiek82
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2019, 01:07
Imię: Michał
Lokalizacja: Świętochłowice
Auto: Opel Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XEP
Gender:

#12 Post autor: Misiek82 »

Witam serdecznie.
Kilka dni temu wymieniałem parownik klimy, silnik Z16xep. Bez rozbierania konsoli. Natomiast musiałem ponacinać obudowę żeby go wyszarpać. Po wymianie trzeba ją dokładnie posklejać i uszczelnić. Parownik Delphi 240zł. Klima działa.
Może się to komuś przyda jak chcesz zaoszczędzić kilka stów.
Pozdrawiam

Furek82
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2016, 08:27
Lokalizacja: BB
Model:

#13 Post autor: Furek82 »

Cześć czy można więcej informacji jak to zrobiłeś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”