[B]Wentylator klimatyzacji

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
longer83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2014, 22:04
Imię: Tomek
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: Opel
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#31 Post autor: longer83 »

Bylem u serwisanta klimatyzacji. Po wstepnej rozmowie i ogledzinach stwierdzil ze uklad jest zapchany a dokladnie osuszacz, ktory w moim Zafirexie jest zintegrowany z chlodnica kimatyzacji. Dla pewnosci podlaczył manometry, ktore wskazaly ponad 20 bar...w ukladzie przy wlaczonej klimie. Dlatego wentylator wlacza sie na max. obroty. Mam nadzieje ze to jest to. Koszt to granica 500-550zl :( Wiem, ze w innych wersjach chlodnic klimy mozna sam wklad wymienic ale nie tu.
Dziekowac za pomoc.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: rafant4011 »

W 1.8 nie ma wymiennych wkładów?
No niestety, dobra chłodnica to koszt ok 350zł, a reszta to robocizna, aby tylko gaz był cały bo tak to, to jeszcze dojdzie opłata za gaz itp... ceny poszły razy dwa, po tym jak Unia położyła na tym "łapę".
Ostatnio zmieniony 21 lip 2017, 21:31 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
longer83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2014, 22:04
Imię: Tomek
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: Opel
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#33 Post autor: longer83 »

Witam. Nie znam sie na klimatyzacji ale zainteresowalem sie tym tematem. Poogladalem chodnice i stwierdzilem ze osuszacz w chlodnicy klimy jest wymieniany w Zafirce b 1.8 140km. Na internecie jest filmik wymiana osuszacza klimy, chlodnica a dokladnie ten osuszacz ma plastikowa nakladke ktora sie sciaga a pod nia jest sruba, blaszka i korek na uszczelkach. Na samym koncu jest wklad osuszacza. Serwisant klimy powiedzial, ze u mnie trzeba cala chodnice wymienic bo inaczej sie nie da. Chyba ktos chce oszukac i zarobic.
Dam znac jak sie to skonczy.

Skasowany użytkownik 6483

#34 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Zapytaj może w serwisie jaka jest prawda bo mnie sie wydaje ,że sam osuszacz jest wymienny ale to trzeba sprawdzić w chłodnicy. :piwo:

Awatar użytkownika
longer83
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2014, 22:04
Imię: Tomek
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: Opel
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#35 Post autor: longer83 »

Temat mojej klimatyzacji mogę już zamknąć. Sam sprawdziłem wizualnie chłodnicę - zdemontowałem kratę grilla. Co do niewymiennego wkładu to mechanik nie miał racji, w zafirach 1.8 140 km jest chłodnica GM - Delphi 13129192 w której jest możliwa wymiana wkładu. U mnie chłodnica była zapchana (wskazywały na to ciemne plamy na samym dole) oraz dolna warstwa/pasek chłodnicy po prostu odpadł od reszty. Nie opłacało się wymieniać wkładu, więc wymieniona została cała chłodnica, nowa firmy NRF. Na te upały idealnie się sprawdza. Dziękuję za pomoc.

arkady2222

#36 Post autor: arkady2222 »

Witam
Zaobserwowałem ostatnio u siebie, że po włączeniu klimatyzacji od razu włącza się wentylator i chodzi przez caly czas na najwyższym biegu. Nie zauważylem, żeby chodź raz się wyłączł. Po wyłączeniu klimy wentylator chodzi jeszcze chwilę i też się wyłącza.
Czy to normalne, zeby wentylator pracował cały czas?

JohnDoe
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 23 mar 2018, 01:01
Imię: Hubert
Lokalizacja: Wołomin
Auto: Opel Zafira B 1.7
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#37 Post autor: JohnDoe »

arkady2222 pisze: 30 sie 2017, 12:29 Witam
Zaobserwowałem ostatnio u siebie, że po włączeniu klimatyzacji od razu włącza się wentylator i chodzi przez caly czas na najwyższym biegu. Nie zauważylem, żeby chodź raz się wyłączł. Po wyłączeniu klimy wentylator chodzi jeszcze chwilę i też się wyłącza.
Czy to normalne, zeby wentylator pracował cały czas?
Wiem,że to post stary, ale mam to samo, co było przyczyną?

Wojtek2000
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2018, 10:30
Imię: wojtek
Auto: Opel Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z1.6XE

#38 Post autor: Wojtek2000 »

wentylator wlancza sie 113 st.czy tak powinno byc.

Abram2006
Przeglądacz
Posty: 70
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:25
Imię: Pawel
Auto: 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#39 Post autor: Abram2006 »

Witam
Wczoraj pojechalem nabić klime w ukladzie mialem tylko 100g czynnika odzyskanego przez maszyne Pan wykonał spr szczelnosci itp Rozpoczoł uzupelnianie klimy urzadzenie nabiło tylko 250gram i dalej nie dało rady Ponownie wybrał czynnik i zrobił próżnię na 30 minut po tym rozpoczoł nabijanie klimy i udało sie nabiło 500g czynnika Pan kazał wł klimę i stwierdził ze jest wysokie ciśnienie i wentylator uruchamia się po 5 sekundach na maksa ale ten tylko od strony silnika ten z przodu się nie uruchamia , kiedy wł sie ten z przodu od strony zderzaka ?
Czy może mieć na to wpływ tego osuszacza ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”