[B]Klimatronic

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
mirek1

#106 Post autor: mirek1 »

nie jest przełączona na tryb eco. sprawdzałem. sprawdzałem również wszystkie bezpieczniki i przekaźniki

Thomi

#107 Post autor: Thomi »

i co z tym czynnikiem-pomogło?bo u mnie tez mi sie wydaje ze tak dziwnie pracuje klima.

Awatar użytkownika
jacek754
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:32
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#108 Post autor: jacek754 »

Jeszcze nie byłem uzupełniać. Aura na razie nie zmusza a i czasu trochę brak.
Obrazek

krzysztof.kt
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:15
Lokalizacja: Słupsk- Wawa
Model:

#109 Post autor: krzysztof.kt »

Witam,

koledzy przejżałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moją usterkę, mam dość dziwny problem z klimatyzacją która powinna działać a nie działa;(

w komputerze wyłączam ECO, załączam klime -słychać jak włącza się, silniczek czy co kolwiek to jest pracuje , kręci się, szczelność klimatyzacji sprawdzona, uzupełniona do pełna i co najciekawsze włączamy na LO lub te 16*C a wieje mimo to temperatura z zewnątrz samochodu tak jakby...z 20*C....

co może być przyczyną, gdzie szukać?
....ot taka jakaś dziwna przypadłość u mnie ;(

z góry dziękuje za podpowiedzi, porady etc...

rurki od klimy które odchodzą są obydwie gorące, a jedna chyba powinna być zimna?? dodatkowo nie kręci się wogóle wentylator zauważyłem od chłodnicy:(

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#110 Post autor: Lorry »

Ciągle nie miałem czasu sprawdzić klimy :oops: ale :
- chłodzi że aż miło :)
- nic nie hałasuje :D

I tak w przyszłym tygodniu razem z olejami ją przejrzę ale może to bezruch sezonowy ją przygłośnił...

Ynda123

#111 Post autor: Ynda123 »

Ja właśnie niedawno byłem w serwisie. Klima jest manualna - jak włączyłem to dziwnie brzęczała, ale dobrze chłodziła.
Okazało się po sprawdzeniu że było bardzo mało oleju w sprężarce. Teraz jest OK.

Mam niestety inny problem:

Denerwuje mnie bardzo takie dziwne gwizdanie przy włączonym wentylatorze na pierwszej pozycji obrotów nawiewu.
Po włączeniu na drugą jest już ciszej. To znaczy normalnie bez wycia wentylatora.

Nie wiem czy to normalne. Może jest na to jakieś lekarstwo. :?:

DaRek7

#112 Post autor: DaRek7 »

Andy123 pisze:Nie wiem czy to normalne. Może jest na to jakieś lekarstwo
Normalne to raczej nie jest, pewnie silnik wentylatora robi taki hałas, musisz wyjąć i przesmarować oś wirnika w miejscach osadzenia w panewkach, możesz spróbować jakimś sprayem(oczywiście nie WD40 tylko czymś co smaruje)ale to raczej tylko do tej dolnej dojdziesz...

Ynda123

#113 Post autor: Ynda123 »

Tak myślałem, ale nie wiem gdzie szukać tego silniczka.

Jakieś wskazówki jak się za to zabrać ?

Możesz ktoś już smarował ? :roll:

DaRek7

#114 Post autor: DaRek7 »

Andy123 pisze:Jakieś wskazówki jak się za to zabrać ?
Zacznij od wyjęcia schowka(po str.pasażera) i osłony która jest pod deską potem to już zobaczysz nagrzewnice.
http://imageshack.us/photo/my-images/856/img6710c.jpg/
i wiatrak...

Ynda123

#115 Post autor: Ynda123 »

Dziękuje za foto.

No to teraz rozprawię się tym wiatrakiem. Żebym tylko czegoś nie pourywał przy demontażu schowka. Mam takie zdolności ;)

Awatar użytkownika
pivovar
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 14 kwie 2010, 18:57
Imię: Jarek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Zafira B 1,9 Cosmo Panorama Aut
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#116 Post autor: pivovar »

U mnie tez świszczało i piszczało - nawet wątek założyłem - teraz klime nabiłem i sprawdziłem i cisza ;),
aż się rozkoszuję jazdą po mieście - taka cisza :D - prędzej przy 60-80 km/h był koszmar,
a klima działała super - nic nie wskazywało, że trzeba jej freonku z olejem dodać.

BTW: w ASO dowiedziałam się, że jak zabraknie czynnika - to komputer nie pozwoli włączyć sprężarki,
więc nic się nie zatrze i nie zepsuje - po prostu będzie gorąco :cry:
zadowolony kierowca Zafirowca ;-)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#117 Post autor: Lorry »

Już wiem co było u mnie :/

Mam pęknięty skraplacz (ale przez najbliższy rok co najmniej działac bedzie, zostal jego zywot przedluzony ;) i przez to uszło mi ok 300g czynnika :roll: Na poprzednim serwsie w czerwcu 2010 wszystko było OK....

Slawek86i

#118 Post autor: Slawek86i »

a może uszkodzony jest czujnik jakości powietrz ktury jest odpowiedzialny za strowaniem masą do sprężarki. sprubuj odłączyc bezpiecznik nr 17 i powinna się po odpaleniu silnika klima załączyc, efekt będzie krutkotrwały bo znowu znajdzie błąd i rozłączy klime.

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#119 Post autor: maglo18 »

Odświeżam temat bo mam ten sam problem. Klima nie działa.
1. Wymieniona chłodnica na nową
2. Sprawdzona szczelność i napełniony układ
3 Cewka ok
4. Bezpieczniki ok

Mam błąd związany z czujnikiem jakości powietrza ale po wykasowaniu klima nie reaguje. Może ktoś podpowie gdzie dalej szukać. koleś od klimy rozłożył ręce i wysyła mnie do elektryka.

Slawek86i

#120 Post autor: Slawek86i »

u mnie wyszło ze wogule wentylatory się nie załączają. elektryk juz 3 dni walczy. jak zrobi to dam znac co było

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”