[TUT/B]Schładzany schwek.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
arqs

#16 Post autor: arqs »

pszczyna pisze:Potwierdzam koszt dyszy wentylacji schowka to 13,00zł dziś zamówiłem lecz pod Nr- 13 115 964 ponieważ ASO nie potrafiło odnaleźć tej części pod Nr-18 40 708

[ Dodano: Sob Kwi 30, 2011 11:35 ]
No i po zabawie schowek klimatyzowany , dla potomnych w ASO twierdzą aby podawać NR.13 115 964 .

Po montażu naszła mnie konkluzja czy aby nie potrzeba zamontować jeszcze gumowego łącznika pomiędzy rurką a dyszą schowka !!!! ponieważ pozostaje szczelina ok 1-2 mm osobiście metodą chałupniczą dorobiłem taki łącznik lecz tu pytanie do posiadaczy fabrycznie montowanego schowka klimatyzowanego czy istniała dodatkowa rurka podejżewam gumowa .
możesz dołączyć zdjęcia? ja zdjąłem zaślepkę i nie bardzo wiem czy mam kupić tylko ten element "13 115 964" czy coś jeszcze.

pzdr4all

Carcom1

#17 Post autor: Carcom1 »

Witam a w mojej Zośce zapomnieli w Gliwicach zamontować tą rurkę

[ Dodano: Pon Cze 20, 2011 23:14 ]
Siemka dzisiaj zamontowałem przewód do chłodzenia schowka, było ciężko w związku ze złą interpretacja zdjęć ale działa. Ofiary jeden palec mocno rozcięty w trakcie wyjmowania panela od klimatronica, po ponownym sprawdzeniu zdjęc na początku tematu okazło sie niepotrzebne wyjęcie bo chłodzenia radia nie robiłem. Natomiast teraz Browarek lub coś mocniejszego można chłodzić :piwo:

Anony Mous

#18 Post autor: Anony Mous »

Też zamówiłem potwierdzam koszt w ASO Opel 13zł

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Carcom1

#19 Post autor: Carcom1 »

"Po montażu naszła mnie konkluzja czy aby nie potrzeba zamontować jeszcze gumowego łącznika pomiędzy rurką a dyszą schowka !!!! ponieważ pozostaje szczelina ok 1-2 mm osobiście metodą chałupniczą dorobiłem taki łącznik lecz tu pytanie do posiadaczy fabrycznie montowanego schowka klimatyzowanego czy istniała dodatkowa rurka podejżewam gumowa ."

Sprawdzałem w EPC i znalazłem takie małe cuś o nr kat 1840827 nazywa to się Kołpak płyty kanału powietrza kosztuje 4,43 zł i wygląda na tulejkę gumową. Jutro zamówię natomiast trzeba bedzie poczekać bo w Polsce niema. jak przyjedzie to dam znać

bartus

#20 Post autor: bartus »

Przy okazji czyszczenia klimy i wymiany filtra postanowiłem przyjrzeć się rurką za schowkiem. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że aby mieć chłodzony schowek wystarczy zdjąć zaślepke z gumy. Za 14 pln kupiłem to coś pokazane powyżej i mam schowek podgrzewany ;)

kubutek

#21 Post autor: kubutek »

bartus pisze:okazało się że aby mieć chłodzony schowek wystarczy zdjąć zaślepkę z gumy. Za 14 pln kupiłem to coś pokazane powyżej i mam schowek podgrzewany
Miałem dokładnie tak samo - zdjąłem zaślepkę, dokupiłem "dyszę nawiewu schowka" i działa.
A no i jeszcze 3 sec na montaż dyszy :) .

A tak nawiasem mówiąc to za dyszę przepłaciłeś :lol: :lol: standardowa cena to 13 zł

angelalopez

#22 Post autor: angelalopez »

witam, przepraszam z góry że odgrzewam stary temat ale mam pytanie: jaki jest nr katalogowy tego węża/rurki która doprowadza powietrze do schowka?

tomsie

#23 Post autor: tomsie »

angelalopez pisze:witam, przepraszam z góry że odgrzewam stary temat ale mam pytanie: jaki jest nr katalogowy tego węża/rurki która doprowadza powietrze do schowka?
Również witam i przyłączam się do prośby. U mnie też nie ma tego wężyka.

Szukałem na Allegro i znalazłem coś podobnego pod nazwą "przewód do schowka pasażera" i jest to do astry III. W opisie podany jest numer GM 13 114 123. Ale jest to coś podobnego do elementu 1, 3 i 4 z pierwszego rysunku. Brakuje elementu "2", który ma właśnie doprowadzić powietrze do schowka...

Muszę jeszcze dokładnie sprawdzić jak to u mnie wygląda i porównać ze zdjeciami.

Pozdrawiam,
T.

p.s.
ku mojemu zdziwieniu nie mogę nic wyguglać po tym numerze GM - nawet rzeczona aukcja, w opisie której jest on podany, nie znajdowana...

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#24 Post autor: Bodek »

tomsie pisze:.......
Szukałem na Allegro i znalazłem coś podobnego pod nazwą "przewód do schowka pasażera" i jest to do astry III. W opisie podany jest numer GM 13 114 123. .......
To co znalazłeś to jest:

13114122
1840709
KANAŁ, CHŁODZENIE RADIA, KIEROWNICA PO LEWEJ - nr 10 na obrazku i to jest do Astry H

Obrazek

Do Zafiry B:

13144416
6840824 - nr katalogowy, na obrazku nr 14
KANAŁ, CHŁODZENIE RADIA, KIEROWNICA PO LEWEJ

Numer katalogowy: 6840824
Nazwa części: WAZ
Cena netto*: 107,00
Cena brutto*: 131,61

13115964
1840708 - nr katalogowy, na obrazku nr 24
PROWADNICA POWIETRZA, WYLOT, SCHOWEK (STOSUJE SIĘ W PRZYPADKU CHŁODZONEGO PRZEDZIAŁU ZESTAWU WSKAŹNIKÓW)

Numer katalogowy: 1840708
Nazwa części: WLOT POW.
Cena netto*: 13,85
Cena brutto*: 17,04

Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

angelalopez

#25 Post autor: angelalopez »

dzięki serdeczne za numer katalogowy. a ma ktoś z was możliwość sprawdzić jaką średnicę ma ten wąż na łączeniach w schowku i z drugiej strony? 130 zł za kawałek rurki to dość drogo i zastanawiam się nad jakąś alternatywą...

wiciu-ck
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 04 maja 2013, 11:18
Imię: Wiktor
Lokalizacja: Kielce
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#26 Post autor: wiciu-ck »

A odkręcałeś już schowek i sprawdzałeś co masz? U mnie jak i u kilku osób wyżej było wszystko czyli cała ta rurka za 130 zł z rurką do schowka tylko zaślepiona gumką na końcu. Zdjąłem zaślepkę i schowek już jest klimatyzowany. Jeszcze tylko przyjdzie za 2 dni prowadnica/wylot (nr 24 na rysunku) za 17 zł i będzie całość.

Zdjęcie z wymontowanym kanałem nadmuchu na nogi bo to przy wymianie filtra i odgrzybianiu klimatyzacji robiłem:
Obrazek

angelalopez

#27 Post autor: angelalopez »

sprawdzałam i w miejscu gdzie masz gumkę to ja mam tylko miejsce na rurkę. a z miejsca skąd rurka powinna wychodzić mam dziurę. wygląda to tak jakby kiedyś rurka była ale ktoś ją zdemontował całą.

tomsie

#28 Post autor: tomsie »

Witam,
u mnie z kolei faktycznie jest rurka, zaślepiona gumką - dokładnie tak jak u wicia-ck.
Czyli wystarczy mi tylko ten niedrogi plastikowy element.

Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
T.

wiciu-ck
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 04 maja 2013, 11:18
Imię: Wiktor
Lokalizacja: Kielce
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#29 Post autor: wiciu-ck »

Jakaś plastikowa rurka to powinna ci wystawać z tych co pokazałem na zdjęciu. Ja mam kolorowy wyświetlacz więc puścili mu chłodzenie... ty może masz inny więc nie trzeba było ciągnąć rurek dalej.
Jeśli nie masz ochoty kupować oryginału rurek za 130 zł, to kup wężyk gumowy dołącz do tej rurki co ci wystaje za schowkiem, potem włóż go w miejsce gdzie zaznaczyłem (trochę ma wystawać), załóż schowek i gotowe. Będzie chłodzony cały czas. Jeśli chcesz mieć zamykany wylot to dokupujesz to za 17 zł i zakładasz w schowek, powinno być wycięcie (bez zdejmowania schowka, wystarczy otworzyć i widać miejsce na dyszę) wciskasz tam i masz regulację on/off :)

angelalopez

#30 Post autor: angelalopez »

wiciu-ck pisze:to kup wężyk gumowy
jaka by musiała być średnica tego wężyka?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”