Olej w zbiorniczku wyrównawczym

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mictom
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 08 lis 2020, 13:47
Imię: Tomek
Lokalizacja: RKR
Auto: Opel Zafira A 1.8 2003 Njoy
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#16 Post autor: mictom »

Podpisuję się pod kolegą wyzej. Zastosowałbym również płukankę do układu chłodzenia.

Mobby
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:14
Imię: Jakub
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XEP
Gender:

#17 Post autor: Mobby »

Czyli mam rozumieć, odciągnąć płyn do pozycji węża gumowego ( dolnego zasysającego ). Dużo jest problemów z demontażem tego zbiorniczka?? Jakiś może manual?

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#18 Post autor: Pszczyna »

Odciągasz płyn
demontujesz aku
odpinasz górne wężyki
z prawej strony zbiornik jest nasadzony na szynę ,płaskim śrubokrętem pomagasz sobie podczas zdejmowania zbiornika a ten ciągniesz do siebie i w tym celu demontażu zbiornika jest wyciągnięcie Aku
demontaż wtyczki czujnika poziomu o ile jest a jak nie ma to jest okazja by go uzupełnić ( w tym celu jest zakup zbiornika z pływakiem mam taki z Astry jak potrzeba) wiązkę zazwyczaj można znaleźć w głąb za zbiornikiem potem tylko aktywacja (kodów usterek)
odpinasz gruby wąż i zbiornik twój

Mobby
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:14
Imię: Jakub
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XEP
Gender:

#19 Post autor: Mobby »

Rozumiem, że odciągnąć płyn cały ze zbiorniczka do poziomu dolnego węża ( chyba zasysający ). Jest może jakiś manual demontażu zbiorniczka??
Wracając do pierwszego zagadnienia, czy mam czym się martwić, skoro nic nie przybywa i nic nie ubywa w zbiorniczku. Czy może to być wina mechanika, który zlał płyn do tłustego naczynia po czym ponownie zlany płyn chłodzący wlał do układu bądź zaolejony był termostat.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#20 Post autor: Pszczyna »

Przecież masz krok po kroku co czynić ,jakiego manualu jeszcze trzeba ?
jeżeli nic się nie dzieje z poziomem to nie powodów do zmartwień ,a co do czystości płynu to do mechanika ze skargą o ile to nie wypływa uszczelniacz chłodnicy (grudki między opuszkami palca czuć i ma dziwny zapach, osadza się na ściankach lecz nie pływa jak oczka w rosole )

Mobby
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:14
Imię: Jakub
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XEP
Gender:

#21 Post autor: Mobby »

Tak, tak. Wszystko jasne. Spróbuję w najbliższym czasie i na szczęście dalej bez zmian z płynem i olejem. Dzięki za pomoc.

Grzegorz K
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2019, 14:01
Imię: GRZEGORZ
Lokalizacja: LUBACZÓW
Auto: zafira B 1,6 njoy
Model: z16xer
Oznaczenie silnika: z16xer

#22 Post autor: Grzegorz K »

ja stawiam na wymianę chłodniczki oleju. (puszcza uszczelka) podobno to dotyczyło diesla ale w mojej 1,6 tez to było wymieniłem i rok juz praie bez żadnego oleju w płynie

DeZ
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 04 sie 2016, 18:35
Imię: Tomek
Lokalizacja: Poznań
Auto: ZB 1.8 - nr 2 :)
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: DeZ »

U mnie było to samo tzn olej w płynie. Po wielu zabiegach (w tym cała zrobiona głowica, oczywiście chłodnica oleju) i wydanych niepotrzebnie złotówek okazało się, że przepuszczała uszczelka która jest z lewej strony silnika (stojąc przed maską). Taka dość spora w okolicach pompy wody. Opisuje jak laik bo osobiście tego nie robiłem - widziałem samą starą uszczelkę.
W każdym razie "mistrz" doszedł to tego przy trzecim rozbieraniu silnika. Co oznacza, że poprzednie rozbiórki kończyły się założeniem starej uszczelki.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, 22:56 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem literówki

bolec0000
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2018, 20:47
Imię: piotr
Auto: Opel Zafira B cOSMO
Model: zb
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#24 Post autor: bolec0000 »

Na 99% chłodniczka oleju kóra jest pod kolektorem ,miałem to samo w swojej 1.8 ,stwardniał simering i zaczął olej dostawac sie do płynu,wymiana zestawu uszczelek i płukanie układu i po sprawie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”