[B]Klimatronic

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#91 Post autor: Anony Mous »

kaliope, mam tak samo. Nawiew jest ustawiony na "AUTO" i co kilka minut słyszę ruszające się klapki nawiewu. Nie jest to jakiś głośny dźwięk, słyszę raczej na postoju i przy wyłączonym radiu. Przyzwyczaiłem się już do niego ;)

norbert_p

#92 Post autor: norbert_p »

Czy można jakoś dojść bez rozkręcania całego górnego poszycia do tych klapek? Np od dołu? (Aby np przesmarować jakimś stałym smarem zębatki tych klapek).

Anony Mous

#93 Post autor: Anony Mous »

Czy ten hałasujący sterownik jest gdzieś tutaj gdzie zaznaczyłem na foto?

Obrazek

Awatar użytkownika
jacek754
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:32
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#94 Post autor: jacek754 »

Witam
Przy włączonej klimatyzacji (klimatronik) z komory silnika dochodzi dziwne buczenie, wycie w trybie ECO jest cisza. Klima nie chłodzi prawie wcale. Czy ten dźwięk to oznaki kończącej się sprężarki, czy braki w czynniku chłodzącym? Czy ktoś z szanownych klubowiczów spotkał się z podobnym objawem?
Obrazek

norbert_p

#95 Post autor: norbert_p »

W trybie ECO nie załącza się sprężarka i dlatego masz ciszę. Zwróć uwagę czy przy wyłączonym trybie ECO (czyli jak włączasz klimatyzację - Air condition - ON) widać ruch wskazówki obrotomierza. Jeśli masz dziwne odgłosy podczas jej pracy to albo nie masz czynnika i zaciera się sprężarka, albo już się zatarła. Najpierw jedź do kogoś kto nabija klimę i niech Ci ją nabije i sprawdzi szczelność. Wtedy porównaj głosy z komory silnika. U mnie nie słychać podejrzanych odgłosów poza włączaniem i wyłączaniem się sprężarki. Klima chłodzi normalnie.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#96 Post autor: Harry200 »

U mnie jak włączę klimę to słychać odgłos pracującej sprężarki ale nie mogę powiedzieć że to jest wycie,po prostu jak mam radio wyłączone to słyszę inny dźwięk z pod maski po wyłączeniu trybu ECO,jak włączę ECO to na chwilę obrotomierz lekko drgnie i sprężarki nie słyszę..

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#97 Post autor: Lorry »

Hmmm, ja się podłączę:

Mam co prawda manuala ale:

Jak włączę sprężarkę to ona jakoś tak głośno, jazgotliwie chodzi. W pierwszym sezonie było ciszej... Chłodzi b. ładnie, sprawdzałem wczoraj.

Czy obrotomierz drga przy włączaniu to nie wiem bo póki co zawsze w czasie jazdy ją włączałem, w każdym razie wnętrze schładza łądnie, przy poprzednich serwisach nic nie uciekało

Ten jazgot to od czego może być :?: :?: :?:

Nieco denerwujacy jest,może tak ma być (choć wątpię), pytam bo Zofia to pierwsze auto z klimą....

Woytas

#98 Post autor: Woytas »

jacek754, możesz mieć małą ilość czynnika w układzie.

Arturo11
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 09 lis 2010, 21:59
Imię: Artur
Lokalizacja: Sędziszów
Auto: Citroen
Model: C5
Oznaczenie silnika: HDI

#99 Post autor: Arturo11 »

Hej, miałem dokładnie ten sam objaw. Po włączeniu klima wydawała dziwne dzwięki mimo że chłodziła. Po nabiciu wszystko wróciło do normy i pracuje tak jak powinno. Lepiej nie czekaj za długo ze sprawdzeniem bo możesz zatrzeć sprężarkę.

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#100 Post autor: Piotr »

Woytas pisze:jacek754, możesz mieć małą ilość czynnika w układzie.

Potwierdzam, mała ilość czynnika chłodzącego. Miałem te same objawy co koledzy opisują. Jak pojechałem do wszystkowiedzących fachowców to się dowiedziałem różnych strasznych rzeczy tzn. że mam ogromną dziurę bo nie idzie naładować gdyż gwałtownie spada ciśnienie a najprawdopodobniej to samochód był bity i z tego powodu są nieszczelności. A i sprawność sprężarki również została podważona. Już się umówiłem u tych mądrali na poszukiwanie tej dziury, ale za nim tam pojechałem to poszukałem serwisu, który zajmuje się wyłącznie klimą. Podłączyli zośkę do profesjonalnego urządzenia (nie wiem co sprawdzali) doładowali instalację i kazali przyjechać za godzinę. Ponownie podłączyli i życzyli powodzenia. Było to rok temu i całe lato klima działała prawidłowo. Teraz ponownie mam zamiar tam pojechać, posprawdzać przed sezonem (może odgrzybić) i ewentualnie doładować.

Awatar użytkownika
jacek754
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:32
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#101 Post autor: jacek754 »

Dzięki za dobre słowo, podjadę uzupełnię czynnik i zobaczymy :piwo:
Obrazek

mirek1

#102 Post autor: mirek1 »

Witam
Klima przestała działać. Po kolei sprawdzone:
1/ czynnik chłodniczy - jest
2/ nieszczelności - brak
3/ cewka- sprzęgiełko sprawdzone- ok
4/ błąd czujnika ciśnienia klimatyzacji - nowy + inne sprawne ok

Podłączone ciśnienie bepośrednio pod czujnik cisnienia klimatyzacji brak reakcji załączenia klimatyzacji.

Co może jeszcze być nie tak, może jakieś podpowiedzi sugestie, albo może ktoś miał podobny przypadek.
Z góry dziekuję.
Mirek

Anony Mous

#103 Post autor: Anony Mous »

czy czasem nie bawiłeś się op-comem i coś zmieniałeś? Ja miałem taką przygodę

mirek1

#104 Post autor: mirek1 »

Witam
nie bawiłem się. klima przestała od razu.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#105 Post autor: MieHor »

mirek1, a opcjach klimy masz zaznaczone, żeby klima była załączona :?: bo może masz w trybie Eco, wówczas nie będzie działać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”