Nawigacja - polecane i niepolecane urządzenia i mapy

Problemy dotyczące radioodtwarzaczy, zmieniarek, systemów nawigacji, CB itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Michallot

#181 Post autor: Michallot »

kaliope pisze:ale ja doszedłem do wniosku, że potrzebuję min 128 mega.
Ja mam MIO s600 z prockiem 128mb i powiem ci że jakoś bardzo szybki nie jest. Poza tym przekonałem się że AM jest prawdopodobnie najlepsza na Polskę. Miałem Miomap i wszystko ok do momentu aktualizacji..dałem 50zł i kasa w błoto. Najnowsza aktualizacja 02.2010 i większości nowych dróg nie widzi.. :roll:

sQcha

#182 Post autor: sQcha »

kaliope pisze:
sQcha pisze: Z czystym sumieniem polecam.
Szybko łapie fixa i AM bez problemu się na tym odpaliło.
rozumiem, że mówisz o tym Pentagramie? czy o Smarcie?
O Pentagramie.

greco

#183 Post autor: greco »

Ja polecam koledze produkty Goclever.
AM ładnie na tym chodzi.
Sprzęt sprawdzony przeze mnie i przez znajomych, sprawdź ofertę modeli z 5' wyświetlaczem, moze coś Ci spasuje.

shell'a

#184 Post autor: shell'a »

http://www.modecom.pl/freeway_mx2/nawig ... /produkty/ - z AM bardzo ładnie chodzi ,2 rdzeniowy procesor , czuły odbiornik

Michallot

#185 Post autor: Michallot »

shell'a pisze:http://www.modecom.pl/freeway_mx2/nawig ... /produkty/ - z AM bardzo ładnie chodzi ,2 rdzeniowy procesor , czuły odbiornik
Miałem ją kupić ale wybrałem MIO s600 bo była na nią promocja i teraz żałuje

Anony Mous

#186 Post autor: Anony Mous »

shell'a pisze:http://www.modecom.pl/freeway_mx2/nawig ... /produkty/ - z AM bardzo ładnie chodzi ,2 rdzeniowy procesor , czuły odbiornik
właśnie czytam zaskakująco dobre opinie...jak również recenzje. Zadzwoniłem też do sklepu z różnymi nawigacjami i gość również przyznał, że znakomity sprzęt jak za taką kasę...bardzo szybki dwu-rdzeniowy procesor. Zresztą ponoć jeszcze niedawno kosztował 800zł.

http://pdaclub.pl/index.php?view=articl ... emid=88:52

http://www.chip.pl/testy/sprzet-mobilny ... -mx2-am-pl

fragment:
Do testu otrzymałem nawigację Modecom Freeway MX 2, z dołączoną AutoMapą Polski na karcie microSD 4GB, ale urządzenie można też zakupić w zestawie z mapą Europy, oraz bez dołączonego oprogramowania.
Jeśli zdecydowaliśmy się na tą ostatnią opcję, bo posiadamy już licencję na jakiś program nawigacyjny, to wystarczy w ustawieniach urządzenia wskazać ścieżkę do pliku wykonywalnego.
Przetestowałem działanie nawigacji z AutoMapą, MapaMap, Sygic, IGO 8 oraz kilkoma prostszymi programami do nawigacji (OziExplorer, Russa, PocketMV). Z większością programów nie było żadnych problemów, ale Russa i PocketMV jak zwykle odmówiły współpracy z systemem CE 6.0.
Modecom Freeway MX 2 sprzedawany jest jako urządzenie przeznaczone głównie do współpracy z AutoMapą, dlatego skupię się na sprawdzeniu tego właśnie oprogramowania.Mocny procesor i duża ilość RAM'u sprawiają, że AutoMapa uruchamia się szybko.
Przewijanie mapy, czy poruszanie się po menu odbywa się bardzo płynnie, nawet z włączoną animacją. Rozdzielczość ekranu 480x272 ustępuje wprawdzie coraz częściej spotykanym wersjom „HD”, ale dzięki temu możemy liczyć na zdecydowanie szybsze odświeżanie widoku, zarówno podczas jazdy, jak i przeglądania mapy.


oraz:
Tradycyjnie już przeprowadziłem też porównanie kalkulacji dość długiej (ok 2000 km) i skomplikowanej trasy w AutoMapie PL, którą wyznaczyłem za pomocą 5 punktów „przez”. Test wykonałem na najnowszej wersji programu (6.7), wybierając „optymalną” metodę obliczania i pozwalając na użycie dróg płatnych. Wszystkie pozostałe ustawienia bez zmian (SmartRoutes i Live Drive włączone). We wszystkich przypadkach użyłem tej samej karty pamięci, dla ujednolicenia warunków testu.
Dla porównania wyniki nawigacji z procesorem MTK 468 MHz oraz Samsung 2451 400 MHz.

Atlas IV 500 MHz - 48 sekund.
MTK 468 MHz - 58 sekund
Samsung S3C2451 400 MHz – 59 sekund

Wyraźnie widać, że procesor Atlas IV zastosowany w Freeway MX 2 jest najmocniejszym układem z porównywanej trójki. Różnica nie przekracza 20 % , ale to daje się już zauważyć w codziennej eksploatacji.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#187 Post autor: Bodek »

kaliope pisze:............
Modecom Freeway MX 2........
Jeżeli jest fabrycznie odblokowana i można wrzucić każdą mape, to uważam, że jest to bardzo dobra propozycja za rozsądną cenę.

Ceneo

Wyświetlacz wystarczyłby 4,3 do 4,7 - 5 to już troszkę dużo, chociaż, przy tak pochylonej szybce jak ma na przodzie ZB będzie OK.

Miałem 3,5 cala - ciężko coś zobaczyć.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

shell'a

#188 Post autor: shell'a »

5 cali jest w sam raz , ja mam przymocowaną po środku na dole ( nad 7 głośniczkiem ) , nic nie zasłania , a z racji odległości ( nachylenie przedniej szyby ) jest ok .
Modecom Freeway MX 2 ma jeszcze jedną ciekawą rzecz - tak zwany " matowy " ekran i automatyczną regulację podświetlania - dobrze się sprawuje , nie wspomnę o możliwości jednoczesnego słuchania swych mp3 i nawigowaniu

Anony Mous

#189 Post autor: Anony Mous »

shell'a pisze:5 cali jest w sam raz , ja mam przymocowaną po środku na dole ( nad 7 głośniczkiem ) , nic nie zasłania , a z racji odległości ( nachylenie przedniej szyby ) jest ok .
Modecom Freeway MX 2 ma jeszcze jedną ciekawą rzecz - tak zwany " matowy " ekran i automatyczną regulację podświetlania - dobrze się sprawuje , nie wspomnę o możliwości jednoczesnego słuchania swych mp3 i nawigowaniu
Zakupiłem Modecom Freeway MX 2 i jestem pod wielkim wrażeniem. Przy moim larku 35.8 to rzeczywiście rakieta. Szybko przelicza, trasmiter chodzi bardzo ładnie, bluetooth łączy sie z telefonem i pobiera książkę, mape można zminimalizować i bawić sie telefonem, mediami, transmiterem itd bez utraty trasy. AM Europa lekko okroiłem i wgrałem do wewnętrzenego flasha, także karta w ogóle nie potrzebna, albo można ją w pełni zapełnić muzą, filmami, bajkami itd. Divixy chodzą bez problemu, nic nie trzeba wgrywać. Win CE 6.0 odblokowany. Jak za 320zł....rewelacja.

Kiedy jest włączona AM, w jej interfejsie pojawia sie ikona telefonu i można od razu przejść w telefon. Są jednak dwa felery, podczas rozmowy znika mapa i jest ekran telefonu...muszę doczytać czy to da się zmienić..oraz telefon idzie tylko przez głośnik nawigacji a nie przez transmiter mimo, że jest włączony.

dzieki shell'a za naprowadzenie na ten sprzęt

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#190 Post autor: Bodek »

kaliope pisze:...........
bluetooth łączy sie z telefonem i pobiera książkę, mape można zminimalizować i bawić sie telefonem...............
Czy działa to tak dobrze jak zestaw głośnomówiący, chociaż idzie przez głośnik w navi (może nawet lepiej podłączysz słuchawkę i nikt nie będzie słuchał o czym rozmawiasz), czy dobrze słychać Twój głos i osoby, która do Ciebie dzwoni :?:
kaliope pisze:Jak za 320zł....rewelacja.
Gdzie kupiłeś :?:
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 14:07 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Anony Mous

#191 Post autor: Anony Mous »

Mam Modecom Freeway MX 2 od lipca działa bardzo dobrze i szybko.Też jestem bardzo zadowolony :D Poprzednio miałem Pentagram Nomad GT P 5220 i AutoMapa parę razy się zawiesiła :/

Bodek_K zerknij tu http://www.euro.com.pl/nawigacja-samoch ... -mx2.bhtml

Anony Mous

#192 Post autor: Anony Mous »

Bodek_K pisze:

Czy działa to tak dobrze jak zestaw głośnomówiący, chociaż idzie przez głośnik w navi (może nawet lepiej podłączysz słuchawkę i nikt nie będzie słuchał o czym rozmawiasz), czy dobrze słychać Twój głos i osoby, która do Ciebie dzwoni :?: :?:

nie robiłem na razie jakiś testów w trasie, bawiłem w garażu i żonka do mnie dzwoniła....oboje słyszeliśmy sie dobrze....ale silnik nie chodził
Bodek_K pisze:

Gdzie kupiłeś ?
dokładnie kupiłem w euro z odbiorem osobistym bo mam niedaleko. Są taniej ... od 309 zł... ale z wysłką wyjdzie na to samo lub drożej.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#193 Post autor: Bodek »

Na Allegrogo natknąłem się na model w wersji HD - koszt od 360zł. + przesyłka.

W RTV EURO AGD - 349,00zl - mają dobre ceny :!:

RTV EURO AGD

Rozdzielczość ekranu 800x480.

MX2 HD

Może być całkiem niezły.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Michallot

#194 Post autor: Michallot »

Miał ktoś z Was styczność z NaviRoad-em?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#195 Post autor: Bodek »

Michallot pisze:Miał ktoś z Was styczność z NaviRoad-em?
NavRoad-em

NR470

Bardzo fajna nawigacja, jeździłem na starszym modelu.

Ale i tak polecam:

Modecom FREEWAY MX2

Do ZB wyświetlacz 5 cali to tak w sam raz - szyba jest bardzo pochylona.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio + navi + CB radio”