Nawigacja - polecane i niepolecane urządzenia i mapy

Problemy dotyczące radioodtwarzaczy, zmieniarek, systemów nawigacji, CB itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Michallot

#196 Post autor: Michallot »

Ja myślałem o Auro

A jeździłeś na ich mapach czy AM ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#197 Post autor: Bodek »

Michallot pisze:Ja myślałem o Auro

A jeździłeś na ich mapach czy AM ?
Jeżdżę tylko na AM.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

lukasik

#198 Post autor: lukasik »

Ja uzywam nawi manty z zdjeta blokada i wgrana auomapa

Grisza

#199 Post autor: Grisza »

Michallot pisze:Miał ktoś z Was styczność z NaviRoad-em?
Mam NR470 Enovo. Generalnie daje rade (sygnał gps jest o wiele stabilniejszy niż w moim telefonie SE Xperia X1).
Działa szybko, nie wiesza się, wygląda przyzwoicie, w komplecie jest wszystko co potrzebne do samochodu.
Jedyny "minus" jak na sprzęt w tej kategorii cenowej to nie za duża jasność wyświetlacza - w słoneczne dni czasami kiepsko widać zawartość ekranu

Anony Mous

#200 Post autor: Anony Mous »

Ja używam palmtopa asus-a A636N i AutoMapy i jest ok. Nawet 3,5 cala mi nie przeszkadza.

A dziś chciałem sprawdzić jak sprawuje się OviMaps w Nokii. No i w jedną stronę zamontowałem na dole szyby ale, wyświetlacz w mojej Nokii 5230 jest dość mały , do tego słońce i nic nie widziałem - tak daleko był odemnie. Na powrót zamontowałem pod lusterkiem i powiem Wam świetne miejsce. Nic nie przeszkadza i świetna widoczność. Chyba teraz będę jeździł z dwoma nawigacjami :lol:

Muszę dodać że mam też zestaw głośnomówiący Nokia HF-510 i mam go zamontowanego w daszku przeciwsłonecznym. Fajnie że nawigacja przez niego podawała info i nie musiało być ustawione głośno, co nie przeszkadzało dzieciom, a ja słyszałem dokładnie wszystkie komunikaty !!. Polecam takie rozwiązanie.

Anony Mous

#201 Post autor: Anony Mous »

Myślałem gdzie to wkleić :D może się komuś przydać ;)

http://chomikuj.pl/pitbullek27/OPEL++NAV+CD70

http://chomikuj.pl/Cari2/NAV+CD70

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#202 Post autor: Bodek »

W Rzeszowie w Mediamarkt od jutra to jest 14.10 do 20.10 jest Lark FreeBird 43.3 LM z mapami za 129zł.

Koszt na Alledrogo z przesyłką to ok. 180zł
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Przemcio

#203 Post autor: Przemcio »

Dla mnie jest to rewelacja zobaczcie

norbert_p

#204 Post autor: norbert_p »

Przemcio pisze:Dla mnie jest to rewelacja zobaczcie


Wygląda nieźle, ale to pewnie daleka przyszłość :) Poza tym wymaga pewnie dopracowania, bo wg mnie przy np skręcie w prawo ten "kabel" skręca akurat na samym zakręcie. W realu trzebaby było gwałtownie hamować. Skręt powinien być szybciej sygnalizowany.

Szymon78

#205 Post autor: Szymon78 »

ja używam w ostateczności Ovi Maps w E52.. mi wystarcza.. generalnie mam zasadę ze jak jadę w nowe miejsce to luknę na google maps i robię ogólny przegląd sytuacji (okoliczne punkty charakterystyczne) - zreszta i tak prawie zawsze mam ze sobą służbowego lapka z dostępem do netu

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#206 Post autor: GOTI »

Odgrzeje kotleta co nieco, ponieważ poszukuje dobrej nawigacji (z naciskiem na dobrej) ;)

Kwota jaką mam do przeznaczenia to... trudno powiedzieć, ale szukam powiedzmy maksymalnie do £100 (500PLN).

Wymagania:
- bezproblemowa (najlepiej darmowa) aktualizacja map
- prosta obsługa
- wodotryski typu: ostrzeganie przed fotoradarami, asystent pasa ruchu no i mile widziane były by informacje o korkach/utrudnienia na drodze :)

Moje kryteria prawie spełnia GARMIN nüvi 55 LM - miał ktoś styczność z tym modelem :?:
Mapa tylko wschodniej Europy, ale podejrzewam że powinno dać sie wgrać całą Europę :mysli:
W Polsce korzystałem z modelu 50LM i byłem zadowolony :ok:

W zasadzie to chciałem już na tygodniu podjechać i go zakupić, ale mam jeszcze trochę czasu, więc wolę spytać o opinie ew. inne propozycje - może TomTom :?:
Znalazłem taki model z pełną mapą Europy oraz funkcją sterowania głosem: TOMTOM GO 40 4,3
Obrazek

_model_

#207 Post autor: _model_ »

A nie lepiej kupić jakiś tablet i wtedy dobrać do niego mapę?? Wyjdzie trochę drożej, ale zawsze to urządzenie na którym można zrobić praktycznie wszystko, bo na typowej navi pozostaje nam tylko oglądać mapy, ew. po odblokowaniu obejrzeć film lub posłuchać mp3...
Ja w styczniu tez stałem przed tym dylematem i skończyło się wzięciem Galaxy TAB 4 7.0 LTE w Orange (10GB pakiet) do tego kupiłem Automapę (na Polskę nie ma nic lepszego).

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#208 Post autor: GOTI »

Aktualnie korzystam z map na telefonie (TomTom oraz Sygic) lecz potrzebuje jakiegoś zewnętrznego urządzenia, bo nigdy nie wiadomo czy telefon sie nie zawiesi no i czasami trzeba też z niego skorzystać ;)

Nie chce kupować tablet bo to tak jakbym kupił po prostu drugi telefon - nie potrzebny bajer jak dla mnie dlatego postanowiłem kupić nawigacje która mi troche posłuży i umili podróż (funkcja wykrywania korków czy głosowe wybieranie) dodatkowo jestem w stanie wydać nawet trochę więcej niż założona kwota aby być zadowolonym z zakupu :ok:
Obrazek

Awatar użytkownika
lawless
Zafiromaniak
Posty: 1167
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:32
Imię: Adam
Lokalizacja: PCH
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z1.8XER
Gender:
Kontakt:

#209 Post autor: lawless »

_model_ pisze:Automapę (na Polskę nie ma nic lepszego).
Popieram :lol:
Myśl samodzielnie!

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#210 Post autor: GOTI »

Żadnych opinii lub propozycji :>
:nie_wiem:

To może inaczej jakich modeli używacie - czy jesteście zadowoleni ewentualnie czy polecilibyście coś z powyższymi wytycznymi ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio + navi + CB radio”