Nawigacja - polecane i niepolecane urządzenia i mapy

Problemy dotyczące radioodtwarzaczy, zmieniarek, systemów nawigacji, CB itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#226 Post autor: violator »

Ta nawigacja jest biedna uzywalem jej raz dwa lata temu z tel Nokia i nie polecał,brak asystenta ruchu,mapy stare.Obecnie używane w telefonie Naviexpert ale szukam czegoś darmowego na tablet i chyba protestuje Mapmap bo dostałem z tabletek z kluczem licencyjnym.Zastanawia mnie tylko czemu ta Nawi jest tak mało popularna skoro wszystko ma.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#227 Post autor: Bodek »

Powinna być OK, mapy często są uaktualniane, może nie każdemu podoba się interfejs.

Właśnie mam zamiar ją przetestować na androidzie ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Skasowany użytkownik 6483

#228 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Panowie, jak dla mnie to ta nawigacja jest super , mimo iz nie jestem nazbyt rozgarnięty :lol: . Zaprowadziła mnie do celu w :
- Niemczech
- Francji
- Chorwacji
- Czechach
a co do aktualizacji map....możesz sobie sam co jakis czas aktualizować lub czekać na powiadomienie na telefonie. Nie ma asysytenta pasa ruchu ale dzieki temu , człowiek jadąc autem , wciąż myśli a nie ślepo zawierza technice..ja osobiście bardzo polecam :piwo:

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#229 Post autor: Zdenek2007 »

Teraz raczej nie ma problemu dostępem do nawigacji, towaru jest od groma a moim zdaniem kupowanie osobnej nawigacji jest trochę bez sensu.
Osobiście co prawda najczęściej korzystam z navi fabrycznej dvd90, i w zasadzie to mi wystarcza ale mam do dyspozycji na telefonie HerDrive+ nawigacja nokia, działająca online/offline, MapFactor GPS tylko offline, Yanosik działa tylko online i jednocześnie ostrzega o sytuacji na drodze i Nawigacja Orange tylko online i jest darmowa w odpowiednim abonamencie telefonicznym, również ostrzega.
Z wszystkich tych nawigacji korzystałem kilkakrotnie, wszystkie mają plusy i minusy i ciężko je wymieniać.
Wszystkie podane tu aplikacje działają też na androidzie, no może poza dvd90 i warto je przetestować.
Jak napisałem wcześniej najczęściej używam wbudowanej a wspomagam ją Yanosikiem bo wiadomo :lol: miśki nie śpią :lol:

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#230 Post autor: violator »

I tak najlepszy jest bat na dachu,hehe swoją droga teraz w aucie 20 cm wyższym to tak jak bym miał o 20cm dłuższa antenę ;) zawsze trochę lepiej ściąga,a ją lubię nieraz poklepac na radyjku. :piwo:

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#231 Post autor: Zdenek2007 »

Oooo! Too too tak! Jeszcze mi cb radia brakuje :evil: muszę to nadrobić :D

signum150

#232 Post autor: signum150 »

witam, jestem tu nowy, chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc uzyskania mapy polski do nawigacji CD70?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#233 Post autor: Bodek »

signum150 pisze:witam, jestem tu nowy, chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc uzyskania mapy polski do nawigacji CD70?
Zobacz w tym temacie: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=2979&start=525
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Skasowany użytkownik 16406

#234 Post autor: Skasowany użytkownik 16406 »

Ja tam kilka lat używałem mapamap ale teraz używam navigator na telefon za free i jest ok aktualizuje się prowadzi ładnie

MirekD

#235 Post autor: MirekD »

Witam
Rozmawiałem telefonicznie z gościem ,który zajmuje się tematem map do navigacji i zapewnił mnie że ma mapy do opla rok 2017 oraz że może mi zrobić spolszczenie do zafiry rok 2009. Ja natomiast czytałem o mapach 2015-16 i braku spolszczenia w tym roczniki.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#236 Post autor: violator »

Muszę powiedzieć że dwa lata po poprzedniej wypowiedzi już nie jeżdżę z CB . Za dużo chamstwa , momentami chce wrócić ale nie wiem . Obecnie NaviExpert i Yanosik w tle .

evillysy
Przeglądacz
Posty: 81
Rejestracja: 19 lip 2017, 19:47
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki/Łódź
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#237 Post autor: evillysy »

Jak dla mnie najlepsza Google maps.nigdy się nie wiesza zawsze aktualna, korki na bieżąco sama proponuje objazdy gdy utrudnienia na drodze.
Osobiście nie widzę sensu montowania dodatkowej nawigacji w aucie.

Awatar użytkownika
misio
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:41
Imię: Michał
Lokalizacja: LBI
Auto: Zafira 2.0 opc
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#238 Post autor: misio »

Ja od lat używam "Here" (kiedyś nokia) poza opcją offline, mapami na cały świat, nigdy nie zawiodła (o dziwo wersja na androida jest lepsza niż windowsphone_ ot taki paradoks historii). Poza tym są zaznaczone drogi w budowie, co przydało się mi ostatnio na S7.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2017, 13:35 przez misio, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, złowimy ostatnią rybę, zetniemy ostatnie drzewo, zatrujemy ostatnią rzekę - zrozumiemy, że pieniędzy nie da się jeść.... howk !!!

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#239 Post autor: violator »

misio pisze:Ja od lat używam "Here" (kiedyś nokia) poza opcją offline, mapami na cały świat, nigdy nie zawiodła (o dziwo wersja na androida jest lepsza niż windowsphone_ ot taki paradoks historii). Poza tym są zaznaczone drogi w budowie, co przydało się mi ostatnio na S7.
Here ma stare mapy i często wyprowadza w pole,używałem tego kilkakrotnie za czasów jak mialem nokie lumie i później na androidzie.Obecnie NaviExperta nic nie pobija :) ,mapy aktualizowane praktycznie non stop, minusem może być to ze mapy są online ale u mnie dobrze to działa . A NaviExperta mozna dostac tanio bo za 35zł za roczną licencje,moge załatwic jak cos od znajomego,normalna cena 100zł lub 70 zł w promocji.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#240 Post autor: Bodek »

Ja w dalszym ciągu: Yanosik - dzisiaj ponad 500km - żadnych problemów.

Na Yanosiku mam zrobione 12 tys. km i żadnych niespodzianek.

Polecam :ok:
violator pisze:......A NaviExperta mozna dostac tanio bo za 35zł za roczną licencje,....
Artur - licencja na Androida, czy na Windowsa :?:
Ostatnio zmieniony 18 sie 2017, 21:02 przez Bodek, łącznie zmieniany 2 razy.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio + navi + CB radio”