transmiter fm

Problemy dotyczące radioodtwarzaczy, zmieniarek, systemów nawigacji, CB itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#31 Post autor: BajBus »

koledzy jest temat apropo transmitera i tam są informacje na jego temat... więc prosze o trzymanie się tematu...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Serek

#32 Post autor: Serek »

Co do pilotów to się zgodzę, przynajmniej u mnie z zasięgiem jet kiepsko. A co do podłączenia w bagażniku to w zafirce nie bardzo chyba, pierwsza sprawa, to słaby zasięg pilotów, a druga sprawa, to w wielu tego typu sprzętach, nie ma możliwości wyłączenia. Z tego co wiem to prąd w gniazdku w bagażniku jest, bez znaczenia czy zapłon jest włączony, czy nie, a latać za każdym razem gdy wysiadamy z samochodu do bagażnika tylko po to by go wyłączyć to nie ciekawe rozwiązanie.

darkp1

#33 Post autor: darkp1 »

Serek pisze:Co do pilotów to się zgodzę, przynajmniej u mnie z zasięgiem jet kiepsko. A co do podłączenia w bagażniku to w zafirce nie bardzo chyba, pierwsza sprawa, to słaby zasięg pilotów, a druga sprawa, to w wielu tego typu sprzętach, nie ma możliwości wyłączenia. Z tego co wiem to prąd w gniazdku w bagażniku jest, bez znaczenia czy zapłon jest włączony, czy nie, a latać za każdym razem gdy wysiadamy z samochodu do bagażnika tylko po to by go wyłączyć to nie ciekawe rozwiązanie.
U mnie pilot działał po nakierowaniu na tył. A zasilanie w gniazdku tylnym w bagażniku znika pół godziny po zamknięciu auta ;)

Hagen

#34 Post autor: Hagen »

Co do jakości to wszystko jednak zależy od samochodu. Ja mam transmiter z 2 GB pamięcią wew. Blow'a. W poprzednim Focusie działał super, zero szumów i naprawdę dobra jakość dźwięku, u kolegi w Peugeocie 307 to samo. Np w moim służbowym Ducato działa fatalnie, a w mojej Zosi średnio. Więc moja rada, najlepiej jak masz możliwość pożyczyć od kogoś i sprawdzić jak takie urządzenie będzie się sprawowało w Twoim aucie.

zieluch82

#35 Post autor: zieluch82 »

tak bym zrobił tylko nie mam od kogo, zastanawiam sie nad takim sprzęcikiem http://allegro.pl/item1164566823_transm ... fk052.html

Hagen

#36 Post autor: Hagen »

Ogólnie fajny, ale do Zafirki A zdecydowanie odradzam, ze względu na małą ilość miejsca pomiędzy zapalniczką a 5 biegiem. Ja np jak chciałem użyć rozgałęziacza na dwa wejścia do zapalniczki to niestety miałem właśnie problem z wrzuceniem 5 biegu. Także proponuje pomyśleć o czymś mniejszym i bardziej kompaktowym :)

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#37 Post autor: ryba1 »

co prawda nie mam NCDR 1100 tylko Siemens VDO CDR 500 w nim se wyprowadziłem wyjście AUX-IN.mogę podpiąć Ipod-a,mp3,mp4,dvd,tel.jedynie takie coś możesz zrobić.

wyjście z tyłu.prawy i lewy kanał

Obrazek

i wyjście

Obrazek


tak mam u siebie w astrze g

zieluch82

#38 Post autor: zieluch82 »

Hagan faktycznie, nie pomyślałem o tym

Ryba 1 Najlepsze wyjście było by na pewno z wyjściem aux ale musiał bym poszukać jakiegoś w miare ogarniętego fachowca co by mi to zrobił bo ja w temacie przerabiania radia jestem lekko zielony;)


a czy ma ktoś może instrukcję obsługi pl do tego radia?

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#39 Post autor: ryba1 »

Ryba 1 Najlepsze wyjście było by na pewno z wyjściem aux ale musiał bym poszukać jakiegoś w miare ogarniętego fachowca co by mi to zrobił bo ja w temacie przerabiania radia jestem lekko zielony;)
mam takowego gościa ale w Bielsku.mogę dać namiary na pw
zieluch82 pisze:a czy ma ktoś może instrukcję obsługi pl do tego radia?
wątpię żebyś znalazł.ciężka sprawa

Hagen

#40 Post autor: Hagen »

A czego nie wiesz w tym radiu :) bo może wspólnymi siłami coś poradzimy, albo podpowiemy.

zieluch82

#41 Post autor: zieluch82 »

jak sie automatycznie i ręcznie ustawia stacje radiowe?

-scalone--

Ryba1 dzieki, ale do Bielska mam KAWAŁ DROGI;)
Ostatnio zmieniony 26 paź 2010, 23:22 przez zieluch82, łącznie zmieniany 1 raz.

Hagen

#42 Post autor: Hagen »

- Ręczne ustawianie stacji: Przechodzisz do menu radia, pod lewą gałką masz dwie strzałki w lewo i prawo. Naciskasz i przytrzymujesz przez dłuższą chwilę i w ten sposób możesz ręcznie wybierać stacje radiowe. Aby zapisać w pamięci naciskasz wybrany przez siebie klawisz numeryczny i przytrzymujesz (aż chyba usłyszysz dźwięk)

- Automatyczne ustawianie stacji: Sytuacja bardzo podobna tylko, że raz na naciskasz opisaną wyżej strzałkę i radio automatycznie skanuje Ci fale radiowe. Z zapisem stacji j.w.

W razie jeszcze jakichś pytań służę pomocą.

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#43 Post autor: ryba1 »

zieluch82 pisze:Ryba1 dzieki, ale do Bielska mam KAWAŁ DROGI;)
akurat miałem na myśli wysyłkę w obie strony

Anony Mous

#44 Post autor: Anony Mous »

koledzy chcę zakupić takowy transmiter do zośki proszę o opinie jak to się sprawuje czy są jakieś kłopoty?
Pozdro

darkp1

#45 Post autor: darkp1 »

ryba1, możesz opisać jak zrobiłeś to wyjście w CDR 500?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio + navi + CB radio”