transmiter fm

Problemy dotyczące radioodtwarzaczy, zmieniarek, systemów nawigacji, CB itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#46 Post autor: Anony Mous »

Dziś zamontowałem transmiter i ku mojemu zdziwieniu naprawdę gra super, żadnych trzasków ani zakłuceń :piwo: myślę że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Za transmiterek dałem 67 zł

Anony Mous

#47 Post autor: Anony Mous »

DANET pisze:Dziś zamontowałem transmiter i ku mojemu zdziwieniu naprawdę gra super, żadnych trzasków ani zakłuceń :piwo: myślę że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Za transmiterek dałem 67 zł
jaki w końcu transmitter? daj jakiegos linka

Anony Mous

#48 Post autor: Anony Mous »

kaliope pisze:jaki w końcu transmitter? daj jakiegos linka
proszę oto link: http://allegro.pl/transmiter-fm-art-fm- ... 13316.html Naprawdę polecam gdyż wszystko czysto brzmi.
Pozdrawiam

Anony Mous

#49 Post autor: Anony Mous »

1. jest jakąś regulacja basów? sopranów? Czy są w ogóle trasnsmittery z taką regulacją?

2. Chyba cięzko go bedzie odsługiwać bo w ZB ręczny jest nad gniazdem zapalniczki.

Anony Mous

#50 Post autor: Anony Mous »

basów jako tako nie można ustawić ale masz tam EQUALIZER i tam możesz sobie przestawić typ muzyki czyli POP, ROCK itd i jest DBB chyba tak to się nazywa i tam masz basy na max.
kaliope pisze:Chyba cięzko go bedzie odsługiwać bo w ZB ręczny jest nad gniazdem zapalniczki.
kup sobie przedłużacz 12V http://allegro.pl/przedluzacz-samochodo ... 12014.html :piwo:

Anony Mous

#51 Post autor: Anony Mous »

no tak...wiem, że przedłuzacz załatwi sprawę ale sprzęt bedzie latał....a w zapalniczce bedzie stał ładnie pionowo :)

Anony Mous

#52 Post autor: Anony Mous »

generalnie one mają z tyłu taśmę samoprzylepną i możesz sobie przykleić gdzie chcesz. Ja miałem przylepiony przy drążku od biegów od strony pasażera jak jechałem na wakacje i nikomu nie przeszkadzało bo podpięta była lodówka i CB.

gregorio__80

#53 Post autor: gregorio__80 »

Albo w bagażniku podłączyć tylko wtedy ciężko z pilota wycelować :lol:

aleks27

#54 Post autor: aleks27 »

ja podpinam w bagazniku jak mam podpiete cb i nie uzywam pilota bo i tak jak jade z dziecmi to moja muza zrobilaby im za duza krzywde :lol:

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#55 Post autor: SD72 »

Ja chcialem spytac czy antena (zewnetrzna na dachu)na wplyw na jakosc odbioru z transmitera :?:

Pytam bo po zdemontowaniu anteny stacje radiowe "uciekly" natomiast muzyka z transmitera podpietego do gniazda w bagazniku jest ciegle niezmienna (czytaj zadowalajaca :D )
bazyliszek72

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#56 Post autor: Flora »

Dlatego właśnie ważna jest jakość przewodów ekranowanych. Po odłączeniu anteny, w bagażniku została końcówka kabla, co wystarcza do odbioru znajdującego się tuż obok transmitera. Nie jest to wystarczające do odbioru normalnych stacji, ponieważ karoseria działa jak klatka Faradaya

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#57 Post autor: SD72 »

Dzieki Marcin . :piwo: .... ale tak na szybko ...antena ma wplyw lub powinna miec na jakosc czy nie :?:

Niezaleznie gdzie podlaczymy transmiter fm.

Czy raczej bedac w kabinie (popielniczka,bagaznik)antena zewnetrzna nie ma znaczenia :?:
Ostatnio zmieniony 09 gru 2015, 14:05 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.
bazyliszek72

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#58 Post autor: Sebu$ »

Odbiornikiem fal radiowych jest antena. Tak jak pisał Marcin podobnie jak samochód radio również jest całe jak ta klatka. Jest ekranowane.
Transmiter FM to taka miniaturowa stacja nadawcza. Dla przykładu kierowca stojący obok Twojego auta może odbierać muzykę z Twojego transmitera.
Im bliżej jest antena nadajnika tym lepszy dostaje sygnał.
Mam ciekawostkę w garazu. To zmieniarka płyt CD którą wpinamy pomiędzy dowolne radio a antenę. I również sygnał jest przesyłany na zasadzie transmisji FM. Ale jakość jest o wiele lepsza niż z transmitera. Brakuje tylko mp3.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#59 Post autor: SD72 »

Wiec jakosc i dlugosc czesc zewnetrznej (to co przykrecimy do podstawy anteny)bedzie mialo wplyw :?:

Bo o to konkretnie mi chodzi :lol:
Ostatnio zmieniony 09 gru 2015, 14:44 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.
bazyliszek72

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#60 Post autor: Sebu$ »

Tak.
Ma wpływ.

I dlatego, aby antena nie była za długa i głupio nie wygadala to w podstawach lub dolnej części anteny (np. CB Radio) znajduje się cewka czyli "przedłużenie" anteny.

W antenach typu rekin jest również coś ala cewka.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio + navi + CB radio”