Miejsce na rejestrator?

Problemy dotyczące radioodtwarzaczy, zmieniarek, systemów nawigacji, CB itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

Miejsce na rejestrator?

#1 Post autor: Flora »

Pochwalcie się gdzie i jak montujecie rejestratory w swoich Zafirach (najlepiej zdjęciowo).
Nabyłem właśnie taki wynalazek i jakoś nigdzie nie mogę go sensownie upchnąć z oryginalnym uchwytem.

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#2 Post autor: Rafoooo »

Jaki kupiłeś?
Zawsze z orginalnym uchwytem jest problem, ja przy megance chcialem przerobić uchwyt, bo jest poprostu za długi, a chciałem rejestrator schować za czarnym paskiem przy lusterku, żeby tylko sam obiektyw było widać, a nie całą kamerę :P
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#3 Post autor: Flora »

Kupiłem okazjonalnie G1WH, w którym siedzi oprogramowanie z DOD LS388W. Początkowo chciałem zamontować rejestrator po prawej stronie osłony czujnika deszczu, ale nie sięgają tam ramiona wycieraczek. Z lewej strony wycieraczki oczyszczają szybę, ale oryginalny uchwyt wymusza mocowanie utrudniające ukrycie za lusterkiem.
Obrazek
Aktualnie pracuję nad własnym uchwytem, który wyeliminuje problem odległości rejestratora od szyby i modyfikacją samego rejestratora poprawiającą jakość obrazu, a w szczególności niwelującą wpływ światła odbitego od konsoli, więc pewnie wrzucę wkrótce kilka zdjęć/filmów.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2015, 12:39 przez Flora, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#4 Post autor: Rafoooo »

Foto które wrzuciłeś, pokazuje że ładnie nagrywa, możliwe że kiedyś się skuszę na taki rejestrator :piwo:
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

pablo2374

#5 Post autor: pablo2374 »

Ja swój przymocowałem zaraz przy lusterku wstecznym z lewej strony.

ukasz

#6 Post autor: ukasz »

Ja początkowo swój rejestrator "ukryłem" za lusterkiem wstecznym, ale zorientowałem się, że w tamto miejsce nie sięgają wycieraczki i w razie deszczu/śniegu/błota nic nie widać, bo szyba jest brudna. Dlatego przeniosłem go na sam dół, tuż nad deskę rozdzielczą.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: Sebu$ »

mam malutki GoClever Mini schowany za lusterkiem wstecznym.

Obrazek
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#8 Post autor: Flora »

Sebu$ pisze:mam malutki GoClever Mini schowany za lusterkiem wstecznym.
Nie masz problemów z brudną szybą? Wycieraczka czyści powierzchnię przed kamerą?

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: Sebu$ »

Flora pisze:
Sebu$ pisze:mam malutki GoClever Mini schowany za lusterkiem wstecznym.
Nie masz problemów z brudną szybą? Wycieraczka czyści powierzchnię przed kamerą?
hmmmm, sprawdzę dziś ... ;)

Sprawdziłem w dwóch autach i ...
W Focusie służbowym mam tak samo zamontowaną jak w Zafirze i wszystko ladnie widać natomiast w Zafirze połowa jest pod zakresem wycieraczek.. Teraz bede sobie kombinowal gdzie dac kamere aby byla najmniej widoczna ale rownoczsnie obiektyw byl w zakresie pracy wycieraczek.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2015, 13:33 przez Sebu$, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Organ18

#10 Post autor: Organ18 »

Ja mam możliwie że jedną z lepszych kamerek bo mam aż 12 diod IR , a zamontowana jest tak że ekran jest pod lusterkiem środkowym bo wtedy i ja widzę jaką mam włączoną funkcję oraz wycieraczki ładnie myją szybę przed obiektywem , natomiast kabel pociągłem w podsufitówce do lewego słupka potem idzie słupkiem do dołu deski , pod osłoną zegarów i wychodzi z boku obok kluczyków prost do zapalniczki :)

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: Sebu$ »

mam aż 12 diod IR
używasz kamery z załączonymi diodami ? nie odbijają się w szybie ? coś widać ?

w Zafirze zmieniłem miejsce zamontowania kamery na ... lewą stronę lusterka wstecznego.
Jest znacznie lepiej, jest w obrysie pracy wycieraczki, ale bardziej ją widać.
Ogólnie OK.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#12 Post autor: Flora »

Organ18 pisze:Ja mam możliwie że jedną z lepszych kamerek bo mam aż 12 diod IR
Pewnie masz coś typu MT-4045

Obrazek

Możesz wrzucić filmik pokazujący różnicę w obrazie przy włączonym doświetleniu IR?
Na 99% masz w obiektywie filtr odcinający podczerwień, w przeciwnym razie miałbyś przekłamane kolory, a 12 diod to niskomocowe diody nadawcze, które nie są w stanie nic oświetlić.

Awatar użytkownika
Pabloot
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2015, 21:49
Imię: Paweł
Lokalizacja: Katowice
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#13 Post autor: Pabloot »

Flora pisze: Aktualnie pracuję nad własnym uchwytem, który wyeliminuje problem odległości rejestratora od szyby i modyfikacją samego rejestratora poprawiającą jakość obrazu, a w szczególności niwelującą wpływ światła odbitego od konsoli, więc pewnie wrzucę wkrótce kilka zdjęć/filmów.
Flora żeby zniwelować światło odbite musiałbyś przyłożyć obiektyw do szyby ale wtedy kamera będzie patrzeć w niebo :) chyba żeby zrobić "tunel" z czarnego matowego plastiku??

Fotkę którą dodałeś to wycinek z filmu czy poprostu fotka z tej kamerki??
Ostatnio zmieniony 30 mar 2015, 21:22 przez Pabloot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#14 Post autor: Flora »

Są inne sposoby na światło odbite. Nagrania z wstępnych testów po modyfiacjach:

-późny wieczór http://youtu.be/_0nJSqZfcgk

Obrazek

-noc http://youtu.be/yf3t0b62yRk

Obrazek

Muszę jeszcze przeczyścić całą optykę i poprawnie ustawić ostrość. Jak widać na filmach nie ma śladu po odbiciach z kokpitu. Jutro wrzucę film pokazujący znikające odbicie (jeżeli będzie więcej słońca) i pewnie poradnik jak poprawić obraz.

Fotka, którą wrzuciłem to pomniejszony (cały) obraz z kamery jeszcze przed zmianami, a pochodzi z nagrania:

https://youtu.be/ZjroqU78qNI

A tak wygląda teraz sprzęt, który to nagrał:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 mar 2015, 23:05 przez Flora, łącznie zmieniany 2 razy.

Organ18

#15 Post autor: Organ18 »

Flora pisze:
Organ18 pisze:Ja mam możliwie że jedną z lepszych kamerek bo mam aż 12 diod IR
Pewnie masz coś typu MT-4045

Obrazek

Możesz wrzucić filmik pokazujący różnicę w obrazie przy włączonym doświetleniu IR?
Na 99% masz w obiektywie filtr odcinający podczerwień, w przeciwnym razie miałbyś przekłamane kolory, a 12 diod to niskomocowe diody nadawcze, które nie są w stanie nic oświetlić.
Flora taką mam jest to pierwsza moja kamerka i nienarzekam ona mi służy do tego gdy ktoś wjedzie we mnie . Bo polowanie na tzw. niedzielnych kierowców nie ma sensu , a zrozumiałem to po tym gdy nagrałem filmik jak Nauka Jazdy w Zabrzu na rondzie zmienia sobie kursantkę na inną . Policja umorzyła sprawę jakby nic się nie stało , a na facebooku gdy na forum " gdzie w zabrzu suszą " poruszyłem ten temat wtedy zostałem wyrzucony z tego forum nie wiem czy Moderator miał coś wspólnego z tą " L-ką" ale uważam że to jest bez sesnsu = walka z wiatrakami , Prawo w polsce jest takie że ty nagrasz filmik i przekażesz policji to ty jesteś ciągany po komisariatach / sądach żeby potwierdzić autentyczność filmiku i jako świadek . To tak jak są długie weekendy/święta policja mówi że będą kontrole prędkości i trzeźwości , a potem w podsumowoaniu tego weekendu czy świąt okazuje się np. 1000 pijanych kierowców złapanych. Kiedyś słyszałem piękne słowa " jaki kraj taka władza "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio + navi + CB radio”