Niefabryczne radio !!

Problemy dotyczące radioodtwarzaczy, zmieniarek, systemów nawigacji, CB itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jogi258

Niefabryczne radio !!

#1 Post autor: jogi258 »

Witam jestem nowy na forum nie szukałem bo i raczej nie znajde odpowiedzi na pytanie które mnie interesuje, mianowicie mam astre H 2004 chcąc sie podjąć wymiany radia z fabrycznego nie pamietam jakie dokładnie było napewno mp3
zakupiłem radyjko Pioneer MVH-8300BT do tego Connects2 CT24VX15 i adaptor CTSVX002 dla Pioneera i jeszcze cos takiego jak Steering stalk adaptor patch lead PC99-PIO

I teraz moje pytanie czy po podłączeniu tego wszystkie wszystko bedzie smigac chodzi mi o sterowanie z kierownicy i ustawienia daty i odczyty z komputera pokładowego
jesli ktos ma badz miał z tym do czynienia bede wdzieczny za odpowiedz
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 lip 2016, 14:41 przez jogi258, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Sebu$ »

jogi258 pisze:
zakupiłem radyjko Pioneer MVH-8300BT do tego Connects2 CT24VX15 i adaptor CTSVX002 dla Pioneera i jeszcze cos takiego jak Steering stalk adaptor patch lead PC99-PIO

I teraz moje pytanie czy po podłączeniu tego wszystkie wszystko bedzie smigac chodzi mi o sterowanie z kierownicy i ustawienia daty i odczyty z komputera pokładowego
jesli ktos ma badz miał z tym do czynienia bede wdzieczny za odpowiedz
pozdrawiam
nie wiem co Ty do nas opowiadasz i w jakich symbolach i nikt nie będzie się wdrażał w symbolikę ... ale ... :)

niefabryczne radio działać będzie
Sterowanie radia działać będzie poprzez odpowiedni adapter sterujący z radiem
Wyświetlacz komputera będzie pokazywał datę , czas, oraz parametry bieżące z silnika
dotyczy Zafiry A
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

milo100

#3 Post autor: milo100 »

U mnie po mimo nie fabrycznego radia godziny i daty nadal nie pokazuje :/

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#4 Post autor: Rybka »

milo100 pisze:U mnie po mimo nie fabrycznego radia godziny i daty nadal nie pokazuje :/
A wystarczyło poszukać www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=9751

Sorry za :ot:

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#5 Post autor: toka »

ta prosta metoda bardzo dobrze się sprawdza. testowałem w każdym oplu. Tylko jak ktoś ma automatyczną antenę, to się nie wysuwa

Marcin osika

#6 Post autor: Marcin osika »

:mysli: witam jestem nowy niewiem czy to tu moge pisac ale napisze czy jest mozliwosc w mojej zosi wgranie polskiego jezyka na wyswietlacz?? zafira A 2002rok
:f1: :mysli:

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: Sebu$ »

Marcin osika pisze::mysli: witam jestem nowy niewiem czy to tu moge pisac ale napisze czy jest mozliwosc w mojej zosi wgranie polskiego jezyka na wyswietlacz?? zafira A 2002rok
:f1: :mysli:
Tak. Jest.

może pomoże
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=49
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

milo100

#8 Post autor: milo100 »

toka pisze:ta prosta metoda bardzo dobrze się sprawdza. testowałem w każdym oplu. Tylko jak ktoś ma automatyczną antenę, to się nie wysuwa
U mnie jednak dalej nie wyświetla daty i godziny po mimo przeciętego kabelka :/

Wilkuwawa
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2020, 20:36
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira b 1.9
Model: Zb
Oznaczenie silnika: Zb19dtg

#9 Post autor: Wilkuwawa »

Witam posiadam radijko 2 din po seacie chcial bym je wsadzić do opla ale po podłączeniu kostek nie włącza się nawet ktoś coś o przyczynie bo raczej nie jest to tak że muszę do każdej marki kupować inne radio

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: Sebu$ »

Powinno działać.
Jeżeli posiada kostki ISO to nie powinno być problemu. Może będzie potrzebna zamiana przewodów +12 oraz pamięci (żółty jak pamiętam)
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: Kocur »

Wilkuwawa pisze: 24 paź 2020, 23:02 Witam posiadam radijko 2 din po seacie chcial bym je wsadzić do opla ale po podłączeniu kostek nie włącza się nawet ktoś coś o przyczynie bo raczej nie jest to tak że muszę do każdej marki kupować inne radio
Sprawdź to, co Ci podpowiadał Sebu$, ponieważ często jest tak, że nawet w kostkach ISO (które są niejako standardem) bywają zamienione pin-y od zasilania. Weź sobie z netu schemat kostki od Seata i zobacz, gdzie to radyjko ma +12V. Wtedy sobie po prostu podmień przewody w kostce.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Awatar użytkownika
huubii
Zafiromaniak
Posty: 698
Rejestracja: 02 sty 2020, 19:31
Imię: Hubert
Lokalizacja: Paczkowo/Poznań
Auto: Opel Zafira B 1.9cdti 180KM/380Nm
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#12 Post autor: huubii »

Odkopię bo trochę drążę temat ;)
Zastanawiam się nad zmianą radia na android, jest tego pełno i w czym wybierać, ale kuzyn w Astrze (J?) ma fajne rozwiązanie - android radio jest w miejscu radia fabrycznego i do złudzenia jest podobne a w miejsce GID-a/CID-a jest wyświetlacz dotykowy
Coś podobnego https://youtu.be/izXNzLJLr24 (link pierwszy lepszy)

Spotkał się ktoś z Was z takim wynalazkiem do ZB?
obecnie tylko znalazłem do Antary :tak: (https://a.aliexpress.com/_BU8NDu) - dla ojca :mysli: :nie_wiem:
Ostatnio zmieniony 31 paź 2020, 16:53 przez huubii, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio + navi + CB radio”