[B] Problemy z użytkowaniem filtra cząstek stałych (DPF)

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Deleted User 21664

#526 Post autor: Deleted User 21664 »

Moje pytanie brzmi: Jak nasycenie może być 184% lub 525%???
Może to temperatura przy procedurze wypalania? Powinna w okolicach 600 stC być.

U mnie raz było 102% - ale auto było dopalanie zimą i nie jeżdżone. Normalnie jak zapełnienie zbliża się do 100% to zaczyna się procedura wypalania.

Może trzeba OP-COMem sprawdzić/skasować błędy i wymusić wypalanie filtra? A potem sprawdzić stan zapełnienia?
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2019, 22:13 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 3 razy.

pw_pw
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2019, 20:23
Imię: Patryk
Lokalizacja: Śrem
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#527 Post autor: pw_pw »

Kolego nie mam pojęcia ale jak może tak pokazywać ale pokazuje i to ewidentnie jest nasycenie filtra. Takie dane są z dwóch różnych komputerów. Mówisz że jest możliwość że opcom będzie widział więcej i coś pomoże ? I jest sens robić wymuszone wypalanie jeżeli filtr jest po regeneracji ?

Deleted User 21664

#528 Post autor: Deleted User 21664 »

pw_pw pisze: 06 wrz 2019, 12:35 Kolego nie mam pojęcia ale jak może tak pokazywać ale pokazuje i to ewidentnie jest nasycenie filtra. Takie dane są z dwóch różnych komputerów. Mówisz że jest możliwość że opcom będzie widział więcej i coś pomoże ? I jest sens robić wymuszone wypalanie jeżeli filtr jest po regeneracji ?
Op-com powinien pokazać prawidłowe dane. Nie wiem pod jakie komputery podłączałeś Zośkę.
Jeśli Op com wyświetli jakieś błędy to będzie łatwiej zdiagnozować usterkę.

Jak przebiegała regeneracja?

pw_pw
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2019, 20:23
Imię: Patryk
Lokalizacja: Śrem
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#529 Post autor: pw_pw »

Regeneracja ? Była tylko jedna próba wymuszenia regeneracji z pozycji komputera. Auto wskoczyło na wysokie obroty i tak chodziło ok 40 minut aż w końcu mechanik przerwał ten proces bo pasek postępu cały czas pokazywał 0 % Po tej akcji zawiozłem DPF do firmy która zajmuje się profesjonalnym "praniem" tego ustrojstwa. To tyle co wiem. W takim razie muszę objechać elektryków w mieście i dopytać który ma opcom.

bodek510
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 23 lip 2016, 17:53
Imię: Bogusław
Lokalizacja: Roztocze LTM
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#530 Post autor: bodek510 »

Pytanie do użytkowników Zosiek z 1,9 cdti 100KM. Co ile wypala wam się dpf na trasie , u mnie po zmianie na olej oplowski(dwie wymiany miałem robione Castrolem) przejechałem 1520 km(według op-coma). Na Castrolu potrafił na odcinku 1650 km wypalać się 2-3 razy.

PETERSS
Mieszkaniec
Posty: 216
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:32
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Opel Zafira B Cosmo 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#531 Post autor: PETERSS »

Autostrada u mnie co ok 1500 km olej SHELL 5w30 oczywiście do dpf. W miasto i około miasta ok 600-800 km. Zima w mieście co 500 km raz było mniej.

theeye7777
Przeglądacz
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2019, 06:54
Imię: Jarek
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Auto: Zafira B 1.9cdti 120
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#532 Post autor: theeye7777 »

Witam.
Panowie potrzebuję jakieś namiary na kogoś kto rzetelnie zajmuje sie usuwaniem dpf. Chodzi mi bardziej o usuwanie programowe bo mechanicznie to sam wytnę dpf tylko jeszcze ktoś musi usunąć komputerowo.
Najlepiej gdzieś w okolicach Łodzi i najlepiej jakiś sprawdzony spec a nie Mirek ze stodoły.
Proszę o info

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
radar007
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2019, 22:40
Imię: Michal
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTR

#533 Post autor: radar007 »

Witam Wszystkich,
Posiadam Zafirke B od niedawna, ogólnie z auta jestem zadowolony ale mam problem z DPF (bynajmniej tak mi się wydaje). Pierwszą rzeczą jaką sprawdziłem po zakupie było wypedałowanie błędów, ku mojemu zdziwieniu okazało się, że parę ich było, zamówiłem OPcom, podłączyłem auto pod kompa i sprawdziłem o co dokładnie w tym wszystkim chodzi, błędy skasowałem i już nie wróciły, ale martwi mnie jeden związany w filtrem cząstek stałych.
Błąd jaki związany był z DPF to błąd P2002, błąd został skasowany i na razie nie wrócił, ale wydawało mi się ze DPF wypala się zbyt często, przestudiowałem całe forum i koledzy piszą, że w 1.7 cdti filtr powinien wypalać się co ok. 300-500 km, ja zacząłem zerować licznik od wypalania do wypalania i u mnie jest to ok 100-120 km. (tylko miasto).
Auto w momencie wypalania na postoju spala w granicach 2.8-3.5l litra, auto użytkowane głownie w mieście, bardzo rzadko jakieś traski z racji że mam auto służbowe i więcej śmigam tamtym, a tym jeździ małżonka :) (dom-przedszkole-dom i gdzieś w koło komina) jednak wypalanie jak na razie zawsze wypada gdy ja prowadzę Opla, nigdy auta nie gasiłem podczas wypalania, zawsze jeżdżę puki się nie skończy, ostatnie 2 wypalania przegoniłem Zośkę po obwodnicy żeby wypluła wszystko z filtra ale dziś znów po 120 km wypalanie.
Sprawdzałem po 100 km od ostatniego wypalania nasycenie i było 100%, więc ruszyłem dziś na obwodnice po raz trzeci, chwila moment i proces się zaczął, po skończeniu podpinam kompa i pokazuje 33%,
powiedzcie proszę czy to tak musi być, czy ten typ tak ma :) nie myślałem, że to będzie aż tak mnie denerwowało, co te 400 km przeżyje ale nie co 100.
Opcom nie wypluwa już żadnych błędów związanych z DPF po skasowaniu tego pierwszego.
Gość od którego kupiłem auto wymieniał olej w czerwcu ale nie wiem czy zalali olej do auta z DPF, wymienię go w przyszłym tygodniu tylko czy to może mieć, aż takie znaczenie.

Z góry dzięki za każdą radę :)
--------------------------------------------------------------------
Opel Zafira B 1.7 CDTi 125 km

scala4
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2019, 08:38
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Stary Sącz
Auto: Opel Zafira b 1,7 cdti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z17DTH

#534 Post autor: scala4 »

witam jestem od 8 miesięcy posiadaczem zafira b 1,7 2008 grudzień dpf jest usunięty fizycznie i elektronicznie pomimo to co jakiś czas (około 250 km) zapala mi się migająca kontrolka świec żarowych podłączając komputer u mechanika żadnych błędów nie widzi z tego co mechanik mówi cytuję "samochód gubi wartości przepływowe " cokolwiek to znaczy i już trzeci mechanik nie może sobie z tym poradzić . proszę o jakieś sugestie do mojej sprawy .pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2254
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#535 Post autor: Pszczyna »

Wykonana modyfikacja softu do poprawki

scala4
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2019, 08:38
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Stary Sącz
Auto: Opel Zafira b 1,7 cdti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z17DTH

#536 Post autor: scala4 »

widzisz koleżko tylko chodzi o to że program miałem już chyba trzy razy poprawiany ... pierwszy mechanik powiedział mi że muszę najpierw pojechać na aso wgrać aktualizację oprogramowania (podobno te roczniki coś takiego miały ) i dopiero na tej aktualizacji położyć mapę i zaczynam się zastanawiać czy on nie miał racji

ash86
Bywalec
Posty: 150
Rejestracja: 03 gru 2018, 22:08
Imię: Radosław
Lokalizacja: Żary
Auto: Opel Zafira 2.0 T
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#537 Post autor: ash86 »

Witajcie kolega skarży się na wypalanie dpfa co 2 tygodnie czy to normalne. Sprawdziłem wtryski i takie oto rzeczy wyszły zastanawia mnie 3 wtrysk.
DPF po regeneracji

Obrazek

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5221
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#538 Post autor: fredas »

A ile km robisz w tym czasie?
Obrazek
Obrazek

ash86
Bywalec
Posty: 150
Rejestracja: 03 gru 2018, 22:08
Imię: Radosław
Lokalizacja: Żary
Auto: Opel Zafira 2.0 T
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#539 Post autor: ash86 »

Jeździ jak to się mówi wokół komina. 500 - 600 miesięcznie

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5221
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#540 Post autor: fredas »

Niech zacznie lać verwę
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”