Rurka egr

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Zibert
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:50
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wejherowo
Auto: Opel Zafira b 1,9 CDTI 120km
Model: Za
Oznaczenie silnika: Z19dth

Rurka egr

#1 Post autor: Zibert »

Witam wszystkich. Mam problem z moim zafirką. Dokładnie opel Zafira b 1.9 CDTI 120km 2004r.
No to jak w temacie. Mam pękniętą rurkę od egr (ta metalowa harmonijka) . Część zakupiłem i wjechałem do mechanika. No ale nie chce się podjąć z racji ciężkiego dostępu (z tego co pokazał trzeba zdjąć cały przód łącznie z chłodnicą). Może znacie jakiś patent aby uniknąć całkowitego demontażu. Ani mi, ani mechanikowi nie uśmiecha się rozbierać całego auta bo stanowisko zablokowane na minimum dzień a to rodzi koszta. To raptem 3 śrubki ale nie wiem jak się za to zabrać. Prosił bym o pomoc.
(Przepraszam jeśli nie ten dział ale jakoś najbardziej mi pasował z dostępnych)

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Ostap »

Jeśli ta rurka to ta która łączy chłodnicę spalin z kolektorem wydechu to bez problemu da się ją wymienić bez rozbierania przodu.

Zdejmujesz grill, odkręcasz mocowanie z zamkiem klapy i masz dostęp. Można wąż od dolotu zdjąć chyba to będzie lepszy dostęp.

Będzie dostęp słaby ale da się wymienić. 3x tak ją wyciągałem a teraz mam zaślepioną i już mi się nie zepsuje ;)


Teraz tak szczerze to w 1h jest do wyjęcia bez problemu.

Trzeba tylko mieć dobre ampule, odpowiedniej długości przedłużki itp itd.

Napiszę jeszcze raz. Dostęp będzie słaby ale ja ostatnio założyłem bez zdejmowania mocowania zamka maski a dłoni kobiety nie mam ;)

Jeśli mechanik chce zdejmować chłodnicę, zmień mechanika ;)

Ja nie mechanik ;) i to zrobiłem bez rozbierania ;)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, 11:36 przez Ostap, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Zibert
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:50
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wejherowo
Auto: Opel Zafira b 1,9 CDTI 120km
Model: Za
Oznaczenie silnika: Z19dth

#3 Post autor: Zibert »

W niedzielę jeszcze raz przymierze się do tego. Byłem ciekaw czy to realne dojść do niej. Jak komuś się udało to i mi musi :-)

Zibert
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:50
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wejherowo
Auto: Opel Zafira b 1,9 CDTI 120km
Model: Za
Oznaczenie silnika: Z19dth

#4 Post autor: Zibert »

Dobra, próbowałem. I nie dałem rady. Jedna wykręcona druga zrobiła pół obrotu (widziałem jak się obraca) i imbus przeskoczył wyrabiając gniazdo. Dodam że tak samo obejma teraz robiła problem i skończyło się rozwiercaniem śrubki. Tak czy owak "mission failed" trzeba będzie wykręcać listwę (tą metalową) od wody i pewnie spuścić płyn. No ale to już musi zrobić mechanik. W zimnym na podwórku ta robota mnie przerasta :-/

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#5 Post autor: Ostap »

Swoją rurkę pierwszy raz robiłem właśnie zimą ;) dokręcałem już wszystko i uderzyłem kluczem w magistralę wody. Pękła. Wymieniłem na nierdzewkę.

Fakt, że gdy wyjmiesz magistralę to dostęp jest lepszy, dużo lepszy. Coś kojarzę, że u mnie jedna też nie chciała wyjść. Dawno robiłem to.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”