[FAQ]Płyn do czyszczenia filtra DPF

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
GTH

#106 Post autor: GTH »

Hmm, generalnie prawie wszystkie :)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#107 Post autor: Bodek »

Znalazłem dzisiaj na stacji paliw coś takiego:

Obrazek

cena około 30zł, dawkować na bak paliwa (50-60 litrów) co 3tys km ;)

Strona STP

Na opakowaniu napisane:

1. Odblokowuje niedrożne filtry cząstek stałych, zwłaszcza dla stylu jazdy start-stop.

2. Wydłuża żywotność silnika i DPF bez konieczności demontażu.

3. Zmniejsza emisję sadzy i redukuje zużycie paliwa.

4. Do zwykłych paliw i biodiesela.


Ktoś to już stosował i ma jakieś przemyślenia :?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#108 Post autor: Zdenek2007 »

Tak, kilkakrotnie używałem tego preparatu, jedynie co zauważyłem to nieco krótszy proces wypalania.
Regularnie kontroluję DPF-a, OP-Comem i nie zauważyłem że filtr wypalił się poniżej stanu wcześniejszego.
Wniosek jest taki że pozostałości wypalania (popiół) jak były, tak są i raczej ten środek ich nie usunie.
Być morze regularne stosowanie tego preparatu przedłuży żywotność DPF-a, tego nie wiem i wydaje mi się że stosowanie paliwa typu ultimate da ten sam efekt.

hatson

#109 Post autor: hatson »

Ja mialem przygode z zapchanym DPF-em na amen. Auto gaslo zaraz po odpaleniu, tak byl zaklejony. Zdjalem go, zalalem plynem do czysczenia kominkow z sadzy i postawilem na 24h w piwnicy. Caly syf wylecial mi z niego w piwnicy ale mniejsza z tym :) Bylo to jakies 40 tys. km. temu i DPF zyje. Chociaz, bede musial chyba ponownie powtorzyc ta operacje bo wyraznie czesciej sie wypala niz zwykle. O tym plynie z do kominkow przeczytalem tu na forum bo ktos stwierdzil, ze sklad jest niemal identyczny ze specjalistycznymi srodkami do do DPF, ktore kosztuja oczywiscie kilka razy wiecej.

Pozdrawiam
Pawel

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#110 Post autor: Bodek »

Stosował ktoś może ten dodatek:

LIQUI MOLY Dodatek do ochrony filtra DPF

Dodatek do ochrony filtra DPF zapobiega powstawaniu sadzy, wydłuża żywotność filtra cząstek stałych. Jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich użytkowników pojazdów z silnikami Diesla, których pojazdy poruszają się w ruchu miejskim i są narażone na przed wczesne zapchanie filtra cząstek stałych. Dodatek powoduje powstawanie mniejszej ilości sadzy, dlatergo też regularne stosowanie zwiększa niezawodność oraz obniża koszty eksploatacji.

Obrazek

Strona Producenta

:?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#111 Post autor: tomek evo »

Ten dodatek sprawdza się jako dodatek profilaktyczny.
Najskuteczniejszym znanym mi preparatem do czyszczenia DPF-a na rynku jest Archoil AR6500 DPF&Cat Cleaner. Najlepiej jest zastosować terapię przeczyszczającą polegająca na :
1) Zastosowaniu środka czyszczącego układ wtryskowy i paliwowy Archoil AR6400 CR - działamy na przyczynę powstawania zbrudzeń.
2) Zastosowania Archoila AR6500
3) Profilaktycznym dodawaniu Archoila AR6200 lub AR 6800 bądź np. powyższego dodatku Liqui Moly przy każdym tankowaniu.
Jak układ nie jest zatkany na amen to powinno pomóc i generalnie jest inne auto po tym zabiegu. Nie chce zbytnio zachwalać to co sprzedaje ale wypróbowałem na aucie znajomego i naprawdę działa. Jeśli to nie pomoże to tylko czyszczenie mechaniczne/wycięcie. Przy czym brudny układ wtryskowy będzie nam w dalszym ciągu brudził Dpf-a. Niestety mamy na stacjach taką ropę, że bez odpowiednich dodatków prędzej czy później zanieczyścimy układ wtryskowy i DPF-a. Profilaktyka jest bardzo zalecana ale mało kto się na to decyduje bo to zawsze dodatkowy koszt, choć stosowanie dodatków Archoila AR6200 lub AR6800 się generalnie zwraca w niższym spalaniu, a coraz więcej osób dodaje olej 2T do ropy w celu smarowania i ochrony układu wtryskowego (dodatki Archoila dodatkowo mają działanie czyszczące i poprawiają właściwości spalanej ropy - niższa temperatura zapłony i wyższa liczba cetanowa).

arifaz
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:52
Lokalizacja: białystok
Model:

#112 Post autor: arifaz »

Może ktoś mi pomóc ? :( kupiłem płyn firma STP do wypalania dpf jeszcze nie świeci kontrolka owypalaniu i nie wiem czy wlewać czy jeszcze zaczekać i czy nie zaszkodzi przedwczesne użycie owego płyny .Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 sie 2016, 21:02 przez arifaz, łącznie zmieniany 1 raz.
arifaz

tomek evo
Mieszkaniec
Posty: 229
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:25
Imię: Tomek
Lokalizacja: inąd
Auto: Skoda Superb Kombi
Model: TDI
Oznaczenie silnika: CFGB
Gender:
Kontakt:

#113 Post autor: tomek evo »

Zobacz co pisze producent tego preparatu. Nie sadze aby to był środek stricte do wypalenia dpf-a tylko raczej do jego przeczyszczenia. Zwykle tego rodzaju preparaty stosuje się w ten sposób,że dodaje się je do paliwa w odpowiedniej proporcji przy tankowaniu. Preparat ma za zadanie jak najlepsze przeczyszczenie filtra ale jeśli to ten STP, o którym myślę to nie masz co liczyć na jego dużą skuteczność niestety.

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”