[B]Likwidacja DPF w 1,7 CDTI

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kubik_CDTi

#151 Post autor: kubik_CDTi »

TuneFORCE pisze:Nie sprawdzałem tego ale jeśli sprzętowo te silniki będą takie same to ze 110KM zrobi się to samo co ze 125KM.

Chip tuning - normalnie 1399zł, dla forumowiczów po dopisaniu się do listy(tylko Poznań) 999zł.
Jeśli chodzi o DPFa to jak będziemy to mieli na 10000% opanowane to podam ceny.
A mieliście już może jakieś 2,2CDTi-163/184KM z nowej Antary/Captivy? W ogóle co to za silnik wiecie?Sam chiptuning.

[ Dodano: Nie Wrz 11, 2011 12:52 ]
TuneFORCE pisze:Przemcio nie pamiętam przebiegu tych aut.

Zafira 1.7CTDI 125KM:

[url=http://images43.fotosik.pl/1086/403933cf2f79f550m.jpg]Obrazek[/URL]
To na 5tce hamowanie?
Ogólnie to patrzę,że do 1,9 podejścia nawet nie ma :/

zbigor

#152 Post autor: zbigor »

TuneFORCE pisze: jeśli sprzętowo te silniki będą takie same to ze 110KM zrobi się to samo co ze 125KM.
DTJ 110 KM ma połowe mniejszy IC niż DTR 125KM

remax

#153 Post autor: remax »

A coś poza tym czy to jedyna różnica?

zbigor

#154 Post autor: zbigor »

Nie wiem czy tylko to ale na pewno wtryski i turbo są takie same

Orbit

#155 Post autor: Orbit »

zbigor pisze:Nie wiem czy tylko to ale na pewno wtryski i turbo są takie same
nie wiem czy Intercooler jest mniejszy o połowę , ale w serwisie wszystkie części do DTR maja taką sama numeracje co DTJ , to jest generalnie ten sam silnik .

zbigor

#156 Post autor: zbigor »

Rożnica w IC jest na tyle istotna że na pewno da sie ją odczuć przy chipsowaniu http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... ridtj.jpg/ Reszta jest taka sama. Słyszałem też o niższym ciśnieniu szyny CR ale nie mam jak tego sprawdzić a poza tym dla tunera to nie kłopot

Orbit

#157 Post autor: Orbit »

rzeczywiście wygląda na mniejsza ale ta mniejsza jest chyba grubsza ??? teraz nasuwa sie pytanie czy chłodnica jest w stanie dać 15 KM więcej ? na Forum Astry wyczytałem iz różnią się oprogramowaniem i może tutaj jest cały feler ?

zbigor

#158 Post autor: zbigor »

Różnią sie oczywiście oprogramowaniem ale to dla tunera żaden kłopot. Chodzi mi jednak o to oprócz tego jest różnica w IC i że nie da sie 110KM zachipsować do takiej samej mocy jak 125KM

Przemcio

#159 Post autor: Przemcio »

TuneFORCE pisze:Jeśli chodzi o DPFa to jak będziemy to mieli na 10000% opanowane to podam
Jak się mają sprawy bom ciekaw Obrazek

remax

#160 Post autor: remax »

Cisza w eterze :( Dzisiaj wsiadam patrzę na licznik przejechane 145km od wypalania ,to myślę trzeba jechac ,przegonic ,ledwo się zagrzał do 80 i już wypala no i tak raz w tygodniu trzeba jechac :evil: ,trzeba było benzynkę i byłby spokój :roll:

Przemcio

#161 Post autor: Przemcio »

remax pisze:trzeba było benzynkę i byłby spokój
Jeśli w roku przejeżdżasz 8-10kkm to diesel jest ekstrawagancją . A co do reszty pewnie dokonań brak skoro nic nie piszą :>

TuneFORCE

#162 Post autor: TuneFORCE »

Dzięki temu że IC jest większy auto w cieplejsze dni nie puchnie tak bardzo jak przy małym ICku...

Co do DPFa...jak na razie lipa :/ walczę z jedną zafirą już tydzień i jak na razie efekt słaby...jak tak dalej pójdzie to będziemy musieli zrobić do tego emulator...i modyfikacja będzie częściowo softowa+emu...

Do końca listopada musimy mieć już emulator bo klient jedzie na urlop ;) więc trzymajcie kciuki :D

Przemcio

#163 Post autor: Przemcio »

TuneFORCE pisze:jak na razie efekt słaby...
Nie prościej odczytać z ECU jakiejś Astry z Z17DTR bez DPF . Widziałem taką z 2008 roku kupiona w Polsce u Opela i nie posiadała fabrycznie :P

TuneFORCE

#164 Post autor: TuneFORCE »

Chętnie bym zobaczył jak wygląda plik od takiego auta...niestety w przypadku 1.9CTDI różnice są kosmiczne i nawet sterowniki fizycznie są inne...istnieje kilka modeli ECU, które wychodziły z i bez DPFa ale i tutaj jeśli chodzi o soft nie można od tak sobie go podmieniać ;)

remax

#165 Post autor: remax »

A ten emulator to co on robi? ,oszukuje komp ,że filtr jest czysty i nie inicjuje wypalania?

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”