Informacje o stanie DPF i nie tylko... na wyświetlaczu LCD

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#181 Post autor: aroniusz »

Ja mam GID GD59/00050 kod alfa : KP, data version : D5.20 - będzie działać ?
A jak to wygląda (temperatura + ew. poziom DPF) wyświetla na zakładce BC (obok zasięgu) masz może jakieś fotki ? Na filmie który wstawiłeś wyglądało to trochę inaczej ;)

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#182 Post autor: LWPM »

aroniusz pisze:Ja mam GID GD59/00050 kod alfa : KP, data version : D5.20 - będzie działać ?
powinno działać bez problemu. Nie potrafię powiedzieć o każdym wyświetlaczy czy działa... nie mam tylu wyświetlaczy.
Teoretycznie powinno działać z każdym GDxx oraz CDxx i innym jeśli są (?).
U siebie mam tylko GID 8.0.x oraz CID CD83 i na obu działa (z tym że oczywiście 8.0.x tylko jako telefon)
aroniusz pisze:A jak to wygląda (temperatura + ew. poziom DPF) wyświetla na zakładce BC (obok zasięgu) masz może jakieś fotki ?
fotki / jakiś filmik postaram się zamieścić później (czyli pewnie późnym wieczorem).
W skrócie wygląda to tak:
- normalnie pokazuje tylko temperaturę silnika
- jeśli poziom DPF >= 80%: na zmianę pokazuje poziom DPF/temperaturę (ale 80% to chyba za dużo bo zauważyłem, że u mnie wypalanie potrafi się zacząć już przy 70%!)
- w trakcie wypalanie pokazuje na zmianę temperaturę/postęp regeneracji w %

wygląda to mniej więcej tak: 1 linia w BC:

Kod: Zaznacz cały

      zasięg:   120 km            30°C
      zasięg:   120 km        DPF: 80%           (na zmianę z temperaturą - zmiana co ~1s)
      zasięg:   120 km   reg. DPF: 20%           (na zmianę z temperaturą - zmiana co ~1s)
pozostałe elementy (takie jak efekty dźwiękowe, menu, komunikaty - działają tak samo)

oczywiście na życzenie wszystko mogę dostosować - w granicach rozsądku oczywiście :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 19 lip 2017, 09:39 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aroniusz
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:09
Imię: Arek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#183 Post autor: aroniusz »

A wyskakujące okienko z informacją o rozpoczęciu wypalania też jest ( tak jak na filmie ) ?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#184 Post autor: LWPM »

aroniusz pisze:A wyskakujące okienko z informacją o rozpoczęciu wypalania też jest ( tak jak na filmie ) ?
tak jak napisałem wyżej - wszystkie komunikaty są takie same.

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#185 Post autor: mlody17 »

Jakbyś miał jedną wersje zrobiona juz do sprzedania to z chęcią bym podjechał odebrał osobiscoe i od razu byś sobie sprawdził jak urządzenie zachowuje się jak jest moduł telefonu :)

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#186 Post autor: LWPM »

mlody17 pisze:z chęcią bym podjechał odebrał osobiście i od razu byś sobie sprawdził jak urządzenie
no właśnie... taka moja propozycja by przyjechać osobiście w miarę możliwości - przynajmniej te pierwsze sztuki.
Przy okazji sprawdzi się czy działa z innym silnikiem, sprawdzę wersję wyświetlacza i jego możliwości, zrobię zrzut danych z silnika (przyda się do symulatora ...) :).
No i koniecznie sprawdź najpierw wersję wyświetlacza, jeśli masz 8.0.x to wg mnie szkoda jechać - raczej nie zadziała.

jeśli koniecznie chcesz, to prawdę mówiąc mogę oddać tą sztukę co widać na zdjęciach... sobie złożę kolejną później.
Na razie mam też ten cały moduł na płytce stykowej :)

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#187 Post autor: mlody17 »

A gdzie znaleźć informacje o wersji wyświetlacza?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#188 Post autor: LWPM »

mlody17 pisze:A gdzie znaleźć informacje o wersji wyświetlacza?
w TESTMODE.

przytrzymać SETTINGS przez 10s, potem naciskać BC aż do pojawienia się ekranu HEATER.
Tam jest pole SW, np: SW: 23.09.2004/O//CD59-/00050 - istotna jest tutaj wartość CD59 - to jest wersja oprogramowania

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#189 Post autor: mlody17 »

No u mnie mamy takie dane SW:04.12.2007/O//CD83-/00050

Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#190 Post autor: scooter »

U mnie jest tak
HW:D3.50//20.05.2008
SW:23.09.2004/O//CD59-/00050

I oczywiscie UHP też jest , z którym bedzie działać lepiej?

Jak do września nie będzie płytki jeszcze sprzedaży to mam planowany wyjazd do Opola , myślę że mógł bym zajechac i poddać się testom z moim silnikiem.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#191 Post autor: LWPM »

scooter pisze:I oczywiscie UHP też jest , z którym bedzie działać lepiej?
nie wiem co masz na myśli pisząc "lepiej"... z jednym i drugim powinno działać dokładnie tak samo... przy czym na CID wygląda to oczywiście ładniej niż na GID

u siebie mam CD83 i działa, CD59 też powinno.
Nie wiem jaka jest dokładnie różnica pomiędzy tymi wersjami. (ale podpierając się "pewną stroną w internecie" - powinno działać :> )

Twój silnik A17DTR jest obsługiwany, testowany tylko na symulatorze, ale działa :)
Na symulatorze przetestowałem wszystkie silniki diesela dostępne w Astra H I Zafira B (muszę jeszcze dodać te z Vectra C, bo tutaj jest prawie to samo...)
a więc:
- Y13DTH, Z13DTH
- A17DTJ, A17DTR, Z17DTH, Z17DTJ, Z17DTL, Z17DTR
- Z19DT, Z19DTH, Z19DTJ, Z19DTL
(te na czerwono przetestowana na prawdziwych silnikach)
Jeśli coś pominąłem, dajcie znać
Silników benzynowych nie dodawałem - bo do tej pory nikt mi nie powiedział jakie parametry z tego silnika miałbym wyświetlać- można samą temperaturę, ale za tą cenę... to za mało - no chyba, że komuś wystarczy, to nie będę robił problemów :)

PS. Próbowałem wczoraj złożyć drugą sztukę z tego co mam... ale nie dałem rady... filmiku z działania niestety też nie dałem rady nagrać... postaram się dziś :)

PS2. do kolejnych sztuk muszę zakupić te procesory... czy będą chętni? - bo jak kupię tego 15 sztuk (za ~250zł)... to co ja potem z tym zrobię jak nikt tego nie będzie chciał?
Poza tym PCB oraz wtyczki OBD - to są najdroższe elementy i nie chciałbym na zapas kupować tego zbyt wiele, jeśli nikt tego ode mnie nie weźmie... Podsumowując: czekam na deklaracje chęci zakupu :)

PS3. jak tylko dokończę aktualizację softu wydzielę nowy temat na forum gdzie podsumuję i opiszę wszystko co jest związane z tym modułem - bo wasze pytania się zaczynają powtarzać :)

Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#192 Post autor: scooter »

Ja chcę 1 szt :D napewno , popytam znajomych z dieslami

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#193 Post autor: mlody17 »

No ja też reflektuje na 1 sztukę tylko teraz jeszcze pytanie takie czy cały ten moduł będzie w jakiejś obudowie czy będzie wyglądał tak jak na zdjęciach?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#194 Post autor: LWPM »

mlody17 pisze:czy cały ten moduł będzie w jakiejś obudowie czy będzie wyglądał tak jak na zdjęciach?
na razie nie mam żadnej obudowy i nie mam większego pomysłu jak ją wykonać.
Na początku myślałem, by całość zawrzeć obudowane we wtyczkę OBD, ale całość wystawały by poza cały ten schowek na gniazdo OBD - co nei bardzo mi się podoba, więc porzuciłem ten pomysł...

Myślałem, by całość opakować w koszulkę termokurczliwą - ale musiałbym spróbować tak to będzie wyglądać.

Na razie obudowy więc nie ma, ale jestem otwarty na wszelkie propozycje
(może ktoś ma więcej zdolności manualnych, dostęp do odpowiednich materiałów by taką obudowę wykonać... itp)

Są do kupienia różne ciekawe obudowy (aluminiowe, plastikowe, itp...), ale nie chciałbym nic w ciemno kupować (brak funduszy na takie eksperymenty....)

Musze spróbować się przejść do jakiegoś sklepu poprzymierzać czy coś się nada...

mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#195 Post autor: mlody17 »

Hmm a jakie ten moduł ma wymiary?

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”