[B]Likwidacja DPF w 1,7 CDTI

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
remax

#181 Post autor: remax »

To zmień tytuł :mrgreen:

popop1232

#182 Post autor: popop1232 »

witam. mam pytanko do TuneForce jaki jest czas realizacji, czy wystarczy wysłać sterownik (denso) no i oczywiście koszt usługi. pozdro :)

TuneFORCE

#183 Post autor: TuneFORCE »

Nie ma opcji wysyłki sterownika, samochód musi przyjechać do nas na miejsce na cały dzień.

popop1232

#184 Post autor: popop1232 »

dzięki za info, a jaki byłby przybliżalny koszt?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#185 Post autor: Bodek »

popop1232 pisze:dzięki za info, a jaki byłby przybliżalny koszt?
Proponuję założyć nowy temat o "wycince" dla 1,7 lub zmodyfikować już istniejący o podstawowe informacje, a resztę omawiać na PW.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

devils

#186 Post autor: devils »

Jeżeli faktycznie jest tak jak pisze TuneFORCE to GRATULUJE :piwo:
Jeżeli bedzie wiecej konkretów to musze zarezerwować cały dzień i zrobić sobie wycieczke do Wlkp. :>

mario321

#187 Post autor: mario321 »

I jak tam ??? Już ktoś wycinał DPFa w 1.7 cdti ????

TuneFORCE

#188 Post autor: TuneFORCE »

Tabi pisze:witam wszystkich - u mnie Tune Force nie poradził sobie z zafirą 1,7CDTI - oprogramowanie Denso. Właśnie odsyłam do nich sterownik, zeby wgrali mi oryginalne oprogramowanie. Jak przystało na solidny warsztat obiecali zwrócić pieniądze. Powodzenia dla wszystkich, usuwajcie to przekleństwo! Pozdrawiam, Rafał z Krakowa.
Niestety się nie udało...auto z Krakowa i nie mam możliwości na bieżąco programować i testować...pracujemy nad EMU, programowo ogarniamy jakąś 1/3 opli na denso....wiec robimy tylko auta z okolicy..

popop1232

#189 Post autor: popop1232 »

witam. znalazłem firmę koło Białegostoku "cartronik", którzy usuwają DPF (nie emulator) z aut wyposażonych w sterowniki DENSO . Mam pytanko do forumowiczów czy ktoś już korzystał z usług tej firmy?

remax

#190 Post autor: remax »

Fajnie by było tylko co to za firma bo pierwsze słyszę ,wszyscy usuwają tylko później jaja są bo jednak nie do końca.

TuneFORCE

#191 Post autor: TuneFORCE »

W tej chwili NIKT nie robi 1.7 jak należy.
Pracujemy właśnie nad EMU, zobaczymy czy da się coś zrobić...
Programowo chodzą nam 3 auta na 10 :mrgreen: ... więc loteria ...

popop1232

#192 Post autor: popop1232 »

Dzięki za info. A więc dalej czekamy :(

TuneFORCE

#193 Post autor: TuneFORCE »

Lipa...ja na razie odpuszczam temat...dla mnie wyłączenie DPFa ma polegać na całkowitym zatrzymaniu regeneracji a nie tylko fizycznym wywaleniem wkładu ;) Emulator i soft nie działką jak należy...

Nie wierzcie w bajki, ze ktoś inny to w tej chwili robi...bo nikt tego tematu nie ogarnia, były już u nas 1.7CDTI na skopiowanym naszym rozwiązaniu :lol: a koleś, który robił moda twierdził że będzie super i regeneracja się nie załączy...z tego co nam opowiadał klient "złota rączka" był tak wiarygodny, że się skusili...a wyszło jak zawsze...

Temat oczywiście jest do ogarnięcia, niestety potrzeba na to dużo czasu, chociażby dlatego, że programuje się to tylko na stole...każde wyjęcie, zaprogramowanie i włożenie ECU do auta to jakaś godzina...potem trzeba przejechać kilkadziesiąt km-ów, żeby sprawdzić efekt....i tak w ciągu dnia sprawdzisz 4-5 softów...gdzie przykładowo w np. VAGu nie raz testowałem w ciągu dnia z 30-40 rozwiązań...

Gdyby w branży było trochę ludzi, którzy faktycznie się znają, wiedzą co robią a nie myślą tylko jak "cie wydymać" to było by z kim współpracować...niestety jest tak, że każdy liczy tylko na to że coś wymyślisz a on sobie tylko zmałpuje...inaczej zebralibyśmy się w kilku i pewnie szybciej by się coś znalazło...

Na tą chwile nie przyjmujemy nowych samochodów na testy a klientów informujemy, że tego nie robimy.

Krystian

#194 Post autor: Krystian »

Właśnie mając dostęp do takiego oprogramowania z ASO i tylko wgranie softu od wersji bez DPF i żyła złota.
Z tego powodu nie bardzo są ? od wycinania DPF w 1.7CDTI, bo tam nie było wersji bez DPF, coś w tym jest ?
ASO Opla potwierdza soft bez DPF dla 1.9 CDTI jest dla 1.7 CDTI brak.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#195 Post autor: heko »

...bajki opowiadasz chłopie, jest mnóstwo nowych aut w których nigdy nie było DPF, a usuwamy je bez problemu....softy, sterowniki i osprzęt jest różny na tyle, że wgrywanie jednego do drugiego jest niemożliwe ;)
...poza tym po co się powtarzasz z tym samym tekstem w kolejnym wątku?

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”