[B]Likwidacja DPF w 1,7 CDTI

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
TuneFORCE

#196 Post autor: TuneFORCE »

Krystian pisze:Właśnie mając dostęp do takiego oprogramowania z ASO i tylko wgranie softu od wersji bez DPF i żyła złota.
Z tego powodu nie bardzo są ? od wycinania DPF w 1.7CDTI, bo tam nie było wersji bez DPF, coś w tym jest ?
ASO Opla potwierdza soft bez DPF dla 1.9 CDTI jest dla 1.7 CDTI brak.

Po pierwsze 1.9CDCI to układ wtryskowy Boscha tak więc sterownik również, w przypadku 1.7CDTI mamy do czynienia z Denso...dwa...nie Ople bez DPFa mają inne sterowniki, inne płyty, inne układy nie da się nawet douczyć ECU ... tzn da się douczyć ale auto nie będzie chodziło ;)

Tak jak pisałem ,sa magicy co twierdzą że robią 1.7 więc co za problem...no riskiness no biscuit...

Camel

#197 Post autor: Camel »

Witam
Moje pytanie dotyczy wycięcia filtra DPF
Czy polecacie jakiś zakład w krakowie lub małopolsce który zrobi to profesjonalnie za rozsądne pieniądze?
Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

TuneFORCE

#198 Post autor: TuneFORCE »

Tylko i wylacznie: www.gcstuning.pl

djsuszi

#199 Post autor: djsuszi »

TuneFORCE to jak w końcu z tym 1.7 ?? bo piszecie wyżej, że nie da się jak na razie dobrze usunąć
a w sygnaturce masz
"Chip tuning i usuwanie DPF w samochodach z systemami DENSO - Opel 1.7CDTI"

TuneFORCE

#200 Post autor: TuneFORCE »

djsuszi pisze:TuneFORCE to jak w końcu z tym 1.7 ?? bo piszecie wyżej, że nie da się jak na razie dobrze usunąć
a w sygnaturce masz
"Chip tuning i usuwanie DPF w samochodach z systemami DENSO - Opel 1.7CDTI"
Dobrze ze zwróciłes na to uwagę, juz poprawiam :-)

neon2909

#201 Post autor: neon2909 »

Kontaktowałem się z v-tech w sprawie wycinki DPF`a. Na razie u nich lipa. Stwierdzili, że z silnikami 1,7 CDTI nie ma większych problemów ( użytkownicy się nieuskarżają) więc nie podejmują tematu. A tak nawiasem mówiąc jak to jest z oczyszczaniem filtra. Ja zrobiłem od kupna auta 2000 km i jeszcze oczyszczania nie zaobserwowałem. Czy w trakcie czyszczenia dpf są jakieś kontrolki na tablicy. Jak zaobserwować , że proces trwa lub się zakończył niepowodzeniem.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#202 Post autor: Bodek »

neon2909 pisze:Kontaktowałem się z v-tech w sprawie wycinki DPF`a. Na razie u nich lipa. Stwierdzili, że z silnikami 1,7 CDTI nie ma większych problemów ( użytkownicy się nieuskarżają) więc nie podejmują tematu. A tak nawiasem mówiąc jak to jest z oczyszczaniem filtra. Ja zrobiłem od kupna auta 2000 km i jeszcze oczyszczania nie zaobserwowałem. Czy w trakcie czyszczenia dpf są jakieś kontrolki na tablicy. Jak zaobserwować , że proces trwa lub się zakończył niepowodzeniem.
Nie ma zadnej kontrolki, jak chcesz zobaczyc nasycenie filtra to podepnij auto pod kompa.

A wypalanie napewno już miałeś, mogleś nie zauważyć.

Do poczytania
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#203 Post autor: heko »

z 1.7 do puki nie będzie 100% działającego softa dpf off, sprawę problemów z zapychaniem rozwiązuje dodatkami do paliw obniżających temp. regeneracja i daje to wymierne efekty :)

popop1232

#204 Post autor: popop1232 »

Witam. Jakieś 2 miesiące temu za namową kolegi mechanika (który to robi) wyciął z mojej Zośki 1.7cdti DENSO DPF i założył emulator. Od tego czasu pojeździłem autem w odstępach może z 2,5 tygodnia. Co chwilę jakieś błędy występują, przeważnie czujnik temperatury. Goście co to robili niby podmieniali te czujniki przy filtrze i dalej lipa. Potem wymiana emulatora na inny itd. Obecnie prawdopodobnie( tak twierdzą) zamontowany mam emulator z innej firmy niż poprzednio. Problem jest taki, że (auto chodzi dobrze cicho nie kopci itd.) z rana jak go odpalam zapala się samochód z kluczykiem. Jak już chwilę się (tak myślę) zagrzeje, to przy ponownym odpaleniu kluczyk gaśnie(oczywiście przy przekręceniu kluczyka nie gaśnie). Ostatnio po przejechaniu ok. 320 km, jadąc z rana do pracy (z zapalonym kluczykiem) po ok. 7 km zaczął mi się proces wypalania no i kopcenie na całego. Proszę o pomoc, cierpliwość moja się już skończyła. :cry: Co robić? Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Maj 25, 2013 08:36 ]
Jeszcze jedno, czy jest możliwe, że ten emulator jest gdzieś pod deską rozdzielczą zamontowany - tak twierdzą, bo ja przy silniku ani w okolicach go nie widzę :shock: Pozdrawiam

TuneFORCE

#205 Post autor: TuneFORCE »

Patrz w okolicy sterownika silnika - nadkole, strona kierowcy.
Emulator nie bedzie działał szkoda twojego czasu na ta bezsensowna zabawę. Producent tego emulatora powinen wiedziec ze nic z tego nie bedzie bo powinien przestudiowac jak działa układ oczyszczania spalin w tym samochodzie...jeśli tego nie zrobił to mozesz mu powiedzieć ze nigdy nie zrobi emulatora do 1.7,który zablokuje regenerację filtra DPF....

Niech Ci oddadzą kase i zrób gdzieś program bo coraz wiecej 1.7 jest tak robionych

popop1232

#206 Post autor: popop1232 »

dzięki za podpowiedź. a możesz mi kogoś polecić kto mi to profesjonalnie zrobi. pozdrawiam

pluto7777

#207 Post autor: pluto7777 »

Witam. Przeczytałem cały ten wątek i nic nie wiem. Natomiast miły Pan z Tuneforce przez telefon poinformował mnie, że usunie DPF z mojej zafiry 1.7 cdti 110 KM z Denso bez problemów .
Więc ja się pytam Drodzy Forumowicze - można czy nie można ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#208 Post autor: Bodek »

pluto7777 pisze:Witam. Przeczytałem cały ten wątek i nic nie wiem. Natomiast miły Pan z Tuneforce przez telefon poinformował mnie, że usunie DPF z mojej zafiry 1.7 cdti 110 KM z Denso bez problemów .
Więc ja się pytam Drodzy Forumowicze - można czy nie można ?
Może coś się zmieniło w tym względzie, tyle, że Koledzy nas jeszcze nie poinformowali ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Przemcio

#209 Post autor: Przemcio »

Chwali się wielu ale robią to nieliczni. Ja znam jedną osobę która usuwa DPF z A17DTR/DTJ a słyszałem jeszcze o kolejnej firmie. Jeśli się ktoś reklamuje to zapytaj komu, kiedy usunął i jak długo jeździ bez chwasta w 1.7.

mario321

#210 Post autor: mario321 »

hmmm.... no ciekawe czy Tuneforce faktycznie już usuwa w 100% dpfa w 1.7 CDTI
Mówię oczywiście o silnikach Z17DTR i A17DTR
Fajnie by było ponieważ mam do nich bardzo blisko :)
Rozmawiałem ostatnio z facetem z tego ogłoszenia
http://allegro.pl/usuwanie-filtrow-czas ... 00537.html
Twierdzi, że już zrobił kilkanaście Denso i nie ma z nimi najmniejszych problemów.
Tylko on jest strasznie daleko, mam do niego jakieś 300km w jedną stronę :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”