[B]Co z normami spalin po usunięciu DPFa ???

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#211 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze:kaliope, ale możesz go wyzerować i będzie liczył od nowa
o tym nie słyszałem...za pomocą o-c?

Anony Mous

#212 Post autor: Anony Mous »

Przemcio pisze:kiedy znudzi się tobie ta krucjata
- kiedy znajdę legalne rozwiązanie.
Przemcio pisze:Roześlij wszystkim diagnos w Polsce ich obowiązki.
1. To nie mój interes by pouczać diagnostów.
2. Piszemy poprawnie :P
Przemcio pisze:A tak na marginesie prosiłem kiedyś . . podaj przykłady kiedy autko nie przeszło badania technicznego z powodu usunięcia DPF . Jedno , dwa ..... ile ?
Nie jeden raz czytałem na naszym foum o przypadkach kontroli aut w Niemczech, na autostradach i wysokich karach za niespełnianie norm emisji spalin.

hatson

#213 Post autor: hatson »

cruyf pisze:Nie jeden raz czytałem na naszym foum o przypadkach kontroli aut w Niemczech, na autostradach i wysokich karach za niespełnianie norm emisji spalin.
Nie bardzo w to wierze. Na autostradach nie ma tzw. Umweltzone i nie obowiazuja plakietki, przydzielane pod okreslone emisje spalin. Mieszkam w Berlinie i w centrum mamy ta glupia strefe. Gdybym sobie wycial DPF i trafil na upierdliwych Polizei'ow w miescie, to faktycznie mogloby byc niewesolo ale malo to wiarygodne. Jak widza starego grata z zielona nalepka, to sie zainteresuja ale tak, to raczej nie. Ja jezdze czesto busem, ktory ma tylko zolta plakietke i narazie, odpukac spokoj.

Pozdrawiam
Pawel

Szymon78

#214 Post autor: Szymon78 »

tu Polska a Tam zachód...
:lol: wiec nie mylmy pojęć. Do "zachodu" duzo nam jeszcze brakuje a tym bardziej w regulacjach prawnych i ich przestrzeganiu (nawet przez organy do tego celu przezaczone)


p.s. mnie osobiscie trzepano ok 2 michy temu na autobanie w D i sprawdzano zadymienie Zosi. DPF-a mam nadal bo mi nie przeszkadza i czesto latam na zachód. Pewnie miałem pecha bo zatrzymali auto na PL blachach i szukali dziury w całym by mi przyłoic mandacik.. a tu zonk :lol:

W sumie nie wiem ile by minie wykasowano jakby wynik pomiaru był negatywny... pewnie niewesoło by było.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#215 Post autor: heko »

...tak z ciekawości, jak to "trzepanie" zadymienia wyglądało...precyzyjnie...co dokładnie i jak robili??

Przemcio

#216 Post autor: Przemcio »

cruyf pisze: czyli diagności są niedouczeni ??
nie mój interes by pouczać
A co cały czas robisz ?? :mysli: Masz misję ;) :lol:
cruyf pisze:Piszemy poprawnie
Poprawiłem :)
cruyf pisze:na naszym foum o przypadkach kontroli aut w Niemczech
Proszę nie rozmydlaj tematu . :P
Szymon78 pisze:i sprawdzano zadymienie Zosi
Od kiedy to niemiecka policja ma prawo to robić w samochodzie z Polski. Przecież nie byłeś w zielonej strefie. Czasami im odbija i żądają apteczki , a tego nie maja prawa robić . Po Hambursiu jeździ sporo taksówek puszczających dymka i nie są to autka stare.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 21:36 przez Przemcio, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#217 Post autor: Bodek »

Bicie "piany" w tym temacie zrobiło się bez sensu i wałkujemy ciągle te same wywody. Dopóki nie będziemy mieć przykładu autka bez dpf-u, które przeszło badania techniczne i ma wynik na emisję spalin. Powielanie tych samych postów przez kilka stron nic do tematu nie wnosi :!:

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem ;) nie o to mi chodziło.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Przemcio

#218 Post autor: Przemcio »

Bodek_K pisze:Dopóki nie będziemy mieć przykładu autka
Ja znam trzy osoby które przeszły badanie i nie kryły wyrwania chwasta .

adnim

#219 Post autor: adnim »

Co do kontorli w DE, juz ze trzy miałem, ani razu nie było badania kontroli zadymienia, wyluzujcie panowie i panie. To samo mój Ojciec, on śmiga bardzo czesto za zachodnią granicę i nie raz mial kontrole ( sedici 1,9 z DPF, ten sam motor co w astrach) i ani razu badania zadymienia.
Może podczas szczegółowej kontroli w centrum Berlina ( umweltzone ), badali by szczegółowiej, ale na autostradzie ???
To jedno, a drugie to to że u nas w Polsce nie ma tak rygorystycznych norm, jedyne co by było to mandat za przekroczenie emisji --- o ile to by wyszło ;)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#220 Post autor: Bodek »

Przemcio pisze:
Bodek_K pisze:Dopóki nie będziemy mieć przykładu autka
Ja znam trzy osoby które przeszły badanie i nie kryły wyrwania chwasta .
Myślę, że dyskusja by się zakończyła konkretnym przykładem, a nie suchymi stwierdzeniami. Fajnie by było jakby któryś z Kolegów bez "chwasta" to przedstawił i można temat zamknąć, a kwestia wyrywania czy jest dobra czy nie to już indywidualna sprawa każdego z nas, choć mało jest opinii Kolegów, którzy go wyrwali.

Pytałem już w temacie, w którym jest lista chętnych na wycięcie, ale odpowiedzi były dość lakoniczne.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

kicaj

#221 Post autor: kicaj »

Przemcio pisze:. Po Hambursiu jeździ sporo taksówek puszczających dymka i nie są to autka stare.
bo jeszcze nie ma tam umweltzone...
hatson pisze: Ja jezdze czesto busem, ktory ma tylko zolta plakietke i narazie, odpukac spokoj.
bo do konca roku autom z zagranicy przysluguje taryfa ulgowa...

w niemczech tez wywalaja dpfa i jakos nie slyszalem o problemach... z policja, z przegladami
napewno jak trafi sie zlosliwy to sie do wszystkiego potrafi przyczepic.. ale policjant tez czlowiek...

Przemcio

#222 Post autor: Przemcio »

kicaj pisze:bo jeszcze nie ma tam umweltzone
To może napisze jaśniej. :> Od 2006 roku w gebelsowie wszystkie diesle są wyposażone w ten wynalazek. I jeśli widzę dwuletniego Taxi Mercedesa czy Pasata puszczającego małego dymka to wiadomo o co chodzi.Antycypując :) to co chcesz napisać , to za kierowajką tych aut nie widziałem turasów . Kolega nawet z jedną złotówą sobie porozmawiał na parkingu. Powiedział to co wiemy. Z tym się nie da żyć w mieście. :lol:

kicaj

#223 Post autor: kicaj »

to moze napisze jasniej...
po prostu policja sie nie czepia...
a wystarczy popatrzec jak czarne sa tylki kremowych taksowek w HH.
A poki przechodzi to auto przeglad to nikt sie specjalnie nie czepia... sprawa sie zmieni jak wejdzie umweltzone... wtedy juz nie bedzie tak rozowo...

Przemcio

#224 Post autor: Przemcio »

kicaj pisze:wystarczy popatrzec jak czarne sa tylki kremowych taksowek w HH
W Berline to nie są ;).Wystarczy postać chwilkę na Tegel czy Schönefeld i obserwować paking taxi. Tyle że prawie same turasy na nich śmigają . I ciekawe jak oni to robią :mysli: :lol:
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 15:27 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.

kicaj

#225 Post autor: kicaj »

Przemcio pisze:W Berline to nie są ;) . Tyle że prawie same turasy na nich śmigają
a tego nie wiem...
a to tylko w B turcy na taksowkach jezdza??

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”