Moduł informujący o stanie DPF i temperaturze - dyskusja

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
śruba
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2012, 17:17
Lokalizacja: Jelenia Góra
Model:

#226 Post autor: śruba »

Dziś moduł w względem kontrolki od ogrzewania tylnej szyby spóźnił się o około 4,5 minuty. Po załączeniu kontrolki od „ogrzewania”, spalanie na postoju podniosło się do około2,3L/h. Po około 2 minutach się zatrzymałem i spalanie było już w 4,8-4,9L/h. Myślę, że komputer na początku procesu wypalania podniósł tylko trochę dawkę paliwa żeby rozgrzać dobrze filtr, ale po dwóch minutach była już dawka paliwa jak przy pełnym procesie wypalania a moduł dopiero po około 2 minutach zasygnalizował proces wypalania.

https://www.youtube.com/watch?v=qELbPOu ... e=youtu.be
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2017, 05:56 przez śruba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#227 Post autor: Flora »

Jakie nasycenie było sygnalizowane przy uruchomieniu silnika?
Sam proces wypalania sygnalizowany był pomarańczowym czy czerwonym kolorem?

Po ostatnim spocie, dzięki danym pozyskanym od Cypisa zrobiłem symulator silnika A17DTR i wiem już jak sprawdzić wszystkie potrzebne parametry, więc wkrótce wersja dla tych silników :mryellow:

https://www.youtube.com/watch?v=ZtP9RO4_uts

Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#228 Post autor: scooter »

To będzie wersja z Led czy może już wyświetlane na np. CID ?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#229 Post autor: Flora »

Cały czas męczę podstawową wersję z diodą. Nie mam nawet czasu na grzebanie w wyświetlaczu.

śruba
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2012, 17:17
Lokalizacja: Jelenia Góra
Model:

#230 Post autor: śruba »

Flora pisze:Jakie nasycenie było sygnalizowane przy uruchomieniu silnika?
Sam proces wypalania sygnalizowany był pomarańczowym czy czerwonym kolorem?
Przy uruchomieniu silnika kolor diody był żółty, temperatura silnika była około 60 stopni, po około 2 minutach przeszyła na pomarańczowy i po około 5 minutach zapaliła się kontrolka od ogrzewania tylnej szyby i po kolejnych około 4,5 minuty zasygnalizował moduł o wypalaniu filtra przechodząc z pomarańczowego na czerwony wraz sygnałem dźwigienkowym.

Osobiście te różnice w sygnalizacji mi nie przeszkadzają, mam załażoną kontrolkę plus brzęczyk pod ogrzewanie tylnej szyby. Moduł bardzo jest mi pomocny w określeniu mniej więcej, kiedy się będzie wypalał filtr żeby w wcześniej wyjechać do pracy wiedząc, że będę musiał z 15 minut dłużej pojeździć autem żeby nie gasić auta podczas wypalania.

Moduł już mi poinformował chyba o siedmiu wypaleniach, pierwsze cztery jeździłem na paliwie z dodatkiem oleju LIQUI MOLY 1052 przy wypalaniu był porządny dym, i załączało się jak była dioda zielona lub zaraz jak tylko na chwile pojawiła się żółta. Trzy ostatnie wypalania były też na zielonej diodzie, ale zacząłem jeździć na paliwie z olejem Monzol 5C i zadymienie z każdym razem stawało się coraz mniejsze. A ostatnie wypalanie zaczęło się na kolorze pomarańczowy a zadymienie było bardzo znikome.

https://www.youtube.com/watch?v=qELbPOuUHdM


.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#231 Post autor: Flora »

Normalnie wypalanie jest inicjowane blisko nasycenia 100%. Dlatego moduł włącza szczegółową analizę parametrów powyżej 95%. Powoduje to pojawianie się śmieci na wyświetlaczu, dlatego funkcjonalność została mocno ograniczona. Jeżeli w Twoim przypadku wypalanie rozpoczyna się w okolicy 75% to nie działa jeszcze wykrywanie przygotowania do wypalania, a jedynie sygnalizacja regeneracji. Cały cykl wypalania dzieli się na dwie części: pierwszą, kiedy wzrasta spalanie celem nagrzania wydechu i drugą, kiedy sadza w filtrze jest rzeczywiście wypalana. Druga część jest zgłaszana przez sterownik, dlatego nawet dla nasycenia na poziomie 75% pojawił się sygnał i czerwona dioda. Wykrywanie nagrzewania wydechu standardowo aktywne jest powyżej 95% i po jego wykryciu dioda świeci w kolorze pomarańczowym.

Lewy112
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 15 maja 2014, 13:46
Imię: Lewy
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#232 Post autor: Lewy112 »

to jak dziala ten modulik czy nie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”