[FAQ]Jak wywalić DPFa

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#256 Post autor: MieHor »

Możesz też w Poznaniu u TuneFORCE

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#257 Post autor: Bodek »

rhaaziel pisze: ......
Reasumując, w środę rano oddaje autko w ręce 4GT, dam znać po zakończeniu całej operacji :!:
Interesuje mnie czy po wywaleniu "chwasta" autko nie dymi, po ostatniej wycince miał być z tego jakiś raport, ale jak do tej pory koledzy się nie określili.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Anony Mous

#258 Post autor: Anony Mous »

Przy normalnej eksploatacji nie dymi...tylko przy konkretnym wciśnięciu pedału gazu.

kacper

#259 Post autor: kacper »

Przemcio pisze:Tylko że koszt w Szczecinie na Golisza to 2400 wycięcie chwasta. Poczytaj forum i dołącz się do zbiorowej wycinki a będzie znacznie taniej :>

ssebus45

#260 Post autor: ssebus45 »

A mnie w warszawie kosztowało 800zł plus troszkę swojej pracy :)

n3v

#261 Post autor: n3v »

ssebus45 pisze:A mnie w warszawie kosztowało 800zł plus troszkę swojej pracy :)
A jaki zakres własnych prac i daj jakiś namiar do Wa-wki mam 120 km i często bywam.

No chyba że zbiorówka się szykuje jakaś to się piszę bo i czipa by zawirusował :D

iwinok

#262 Post autor: iwinok »

Witam! Dzisiaj wywaliłem badziew w Warszawie całkowity koszt 1200 pln.Teraz trzeba trochę pojeździć i obadać jak autko będzie się spisywało.Już po czyszczeniu zaworu egr odczuwa się różnicę.Polecam czyszczenie zaworu trochę zabawy ale naprawdę warto.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#263 Post autor: heko »

...zróbcie nową listę na grupowe...to zorganizujemy następne "odchwaszczanie" ;)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2011, 23:24 przez heko, łącznie zmieniany 1 raz.

kjolsztyn

#264 Post autor: kjolsztyn »

Spytalem w Olsztynie i w v tech chca za wycinke programowa 1600PLN plus 400 za fizyczne wyciecie. jesli w pakiecie z chpem ze 120 do 150 KM to 2100 za programowe. Jest tez Auto Max a tam chca 1200 za full wycinke programowo plus fizycznie. chipowanie kolejne 1200. Tyle u nich nie slyszalem zadnych opiniii wiec nie wiem jak robia.

ssebus45

#265 Post autor: ssebus45 »

n3v pisze:
ssebus45 pisze:A mnie w warszawie kosztowało 800zł plus troszkę swojej pracy :)
A jaki zakres własnych prac i daj jakiś namiar do Wa-wki mam 120 km i często bywam.

No chyba że zbiorówka się szykuje jakaś to się piszę bo i czipa by zawirusował :D
Własna praca to rozebranie układu wydechowego.Następnie zawiozłem wydech do tłumnikarza w celu mechanicznego usunięcia filtra. Następnie złożenie wszystkiego do kupy.
Tłumnikarz wziął za to 80 zł.Za usunięcie z kompa wzięli ode mnie 700 zł z przyjazdem do mnie do domu. podaje namiar: # tel. 512278757 autosys@wp.pl.

Anony Mous

#266 Post autor: Anony Mous »

ssebus45 pisze: Własna praca to rozebranie układu wydechowego.Następnie zawiozłem wydech do tłumnikarza w celu mechanicznego usunięcia filtra.
jak go wyjąłeś? Od przodu jest przykręcany, to spoko, ale od tyłu rozcinałeś i potem na opasce? Choć chyba jest też z tyłu opaska do odkręcenia zaraz przed ostatnim tłumikiem ..tylko u mnie tłumikarz za Chiny nie mógł jej rozkrecić.

ps. cena trzeba przyznać bardzo dobra.....i jeszcze z przyjazdem pod dom....no nie źle. Widze, ze usługa sie rozwija. Nawet jakbyś zlecił całość tłumikarzowi...do dochodzi max 200 zł.....czyli 900 całościowo.

ssebus45

#267 Post autor: ssebus45 »

kaliope pisze:
ssebus45 pisze: Własna praca to rozebranie układu wydechowego.Następnie zawiozłem wydech do tłumnikarza w celu mechanicznego usunięcia filtra.
jak go wyjąłeś? Od przodu jest przykręcany, to spoko, ale od tyłu rozcinałeś i potem na opasce? Choć chyba jest też z tyłu opaska do odkręcenia zaraz przed ostatnim tłumikiem ..tylko u mnie tłumikarz za Chiny nie mógł jej rozkrecić.

ps. cena trzeba przyznać bardzo dobra.....i jeszcze z przyjazdem pod dom....no nie źle. Widze, ze usługa sie rozwija. Nawet jakbyś zlecił całość tłumikarzowi...do dochodzi max 200 zł.....czyli 900 całościowo.
Z tyłu jest opaska i jakoś udało się ją rozkręcić a następnie wybiłem tłumnik końcowy.

norbert_p

#268 Post autor: norbert_p »

Gdzie we Wrocławiu można usunąć DPF-a? Chodzi mi o firmę, która zna się na rzeczy. Czy jest ktoś z Wrocławia, który usuwał ten filtr? Jakie ceny i jak się zachowuje auto, elektronika itp?

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#269 Post autor: heko »

...TuneFORCE Ci to porządnie zrobi w Wałbrzychu :D

norbert_p

#270 Post autor: norbert_p »

heko pisze:...TuneFORCE Ci to porządnie zrobi w Wałbrzychu :D
Z Lubina do Wałbrzycha mam trochę km... Na ich stronie znalazłem info, że dojeżdżają do klienta... Ciekawe o co chodzi z tym dojeżdżaniem...?

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”