[FAQ]Jak wywalić DPFa

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kaczorgsm

#436 Post autor: kaczorgsm »

heko pisze:...spoko... z Łodzi, Wawy, Białegostoku, nawet Szczecina i np. dzisiaj Z Trójmiasta mam klientów i nie dlatego że robię coś "tanio"...to lata pracy, doświadczenia, inwestycji i tysięcy godzin przesiedzianych nad rozwiązaniami
I chwała Ci za to.
Wypracowałeś sobie "markę" i teraz zbierasz owoce swojej pracy.
heko pisze: i wbrew temu co piszesz, najbardziej piłem do tych 1500zł. za 20 min. pracy, to mnie po prostu wyprowadza z równowagi, takie teksty totalnych laików, którzy próbują wyliczać coś o czym pojęcia nie mają, widzą tylko efekt końcowy...jak by tak założyli sobie działalność, zadłużyli się na kwoty których przez lata za swoje 8h pracy nie zarobią, zatrudnili i opłacili pracowników, utrzymywali warsztat i w końcu dowiedzieli się jak to jest pracować od 8 do 20...22...24 w nocy (często z TF jesteśmy w firmach jeszcze dłużej) to przestali by zazdrościć i opowiadać takie bzdety :>
Też się z Tobą zgadzam.
Mam ten sam problem - czasami jak trzeba coś nowego "rozwalić" nieraz się zarywało nocki.

Nikt Ci nie odbiera tutaj zasług - jedyny żal jaki mam to, że czasami traktujesz innych jak totalnych głąbów. Uwierz mi, że robimy Denso bez problemów.
Zresztą popatrz na różne ogłoszenia w UK - coraz więcej ludzi ogarnęło te sterowniki.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#437 Post autor: heko »

...każdy soft jest do ogarnięcia, tylko trzeba mieć komunikacje, a to przy denso była do tej pory lipa, pojawiają się narzędzia, za normalną cenę i nie w sleve, więc wszystko na dobrej drodze ;)

kaczorgsm

#438 Post autor: kaczorgsm »

MIRKO8 - powiedz mi - jesteś zainteresowany tym wywaleniem u mnie czy nie ?
Wczoraj coś pisałeś, że się rozmyśliłem - nic takiego - oferta jest nadal aktualna.

Jest jeden warunek - mechanicznie wywalisz go sam - narzędzia wszystkie są.

HEKO - nie denerwuj się - wiesz co się dzieje przy tłuczeniu filtra - ja chcę tylko zobaczyć, czy MIRKO8 po całej zabawie nadal będzie twierdził, że za wycinkę ludzie biorą kosmiczne pieniądze i ta robota nie jest tego warta.

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#439 Post autor: MIRKO8 »

Do Ciebie kaczorgsm. Jestem dalej zainteresowany, ale trochę się pozmieniało. Miałem zamiar mechanicznie wywalić u Ciebie ,a twoja robota to oprogramowanie. Właśnie moje auto całkiem zdechło i dziś w nocy musiałem na lawecie przetransportować je do garażu. (myślę że definitywnie zapchany dpf) właśnie wyjeżdżam to sprawdzić. A teraz pytanie nie tylko do kaczorgsm:
czy jak mechanicznie wywalę dpfa to bez zmiany w kompie dojadę do Ciebie te dzielące nas 400 kilometrów??? ,czy możecie mi coś poradzić przy tej robocie,
ps. nie ma mowy bym wynajmował lawetę na trasę Słupsk - Łódź (koszty) ,muszę o własnych siłach do Ciebie dojechać
MIRKO8

Anony Mous

#440 Post autor: Anony Mous »

MIRKO8 pisze: czy jak mechanicznie wywalę dpfa to bez zmiany w kompie dojadę do Ciebie te dzielące nas 400 kilometrów??? ,czy możecie mi coś poradzić przy tej robocie,
ps. nie ma mowy bym wynajmował lawetę na trasę Słupsk - Łódź (koszty) ,muszę o własnych siłach do Ciebie dojechać
według mnie..... spokojnie dojedziesz...najwyżej sie włączy wypalanie i tyle ....pojdzie pewnie dym z rury przez te 10 minut...ale wtedy przerwiesz proces wyłaczajac silnik i sterownik odłoży wypalanie na późniejszy czas. Pewnie bedzie jeszcze próbował przez te 400km....to zrobisz to samo.

kaczorgsm

#441 Post autor: kaczorgsm »

Przy wywalaniu filtra ubierz się najlepiej w OP1 :)
Jak nakurzysz to zobaczysz co to jest swędzenie :D

Anony Mous

#442 Post autor: Anony Mous »

kaczorgsm pisze:Przy wywalaniu filtra ubierz się najlepiej w OP1 :)
Jak nakurzysz to zobaczysz co to jest swędzenie :D
... :lol: i dziwicie się że DPFy ktoś wymyślił :lol:

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#443 Post autor: MIRKO8 »

Siedzę na kompie i szukam jakichś zdjęć i opisów krok po kroku jak koledzy osobiście wycinali dpf-a. Jutro rano wchodzę w kanał z narzędziami (klucze ,flex, itp.) może jakieś sugestie ?. bym to zrobił szybko i bezstresowo

[ Dodano: Pią Lip 22, 2011 22:14 ]
Myślę, że kolega kaczorgsm zaraz to skomentuje, a chodzi mi o to by zrobić wycinkę jak najmniejszym nakładem energii ,bo jutro ma być u nas dość gorąco (pogoda)
MIRKO8

adnim

#444 Post autor: adnim »

e tam, kurzy się trochę ale bez przesady... W moim przypadku był on rozwiercany, potem przed zaspawaniem gazowaliśmy aby wydmuchać pył. Zadyma na przeszło 150 metrowej hali była jak cholera, ale przeżyliśmy :lol:

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#445 Post autor: MIRKO8 »

adnim co znaczy był on rozwiercany (podniosło mi się ciśnienie)
MIRKO8

Anony Mous

#446 Post autor: Anony Mous »

adnim pisze:e tam, kurzy się trochę ale bez przesady... W moim przypadku był on rozwiercany, potem przed zaspawaniem gazowaliśmy aby wydmuchać pył. Zadyma na przeszło 150 metrowej hali była jak cholera, ale przeżyliśmy :lol:
niezbyt rozsądnie...toż to same rakowe cząsteczki. Ten pył (b. drobne częsteczki) osiada w płucach i sobie siedzi...Po co go przedmuchiwać przed wywaleniem? Ładnie rozciąć puszkę....i wyciągnąć w całości....ewentualnie w kilku częściach po potraktowaniu go jakimś narzędziem typu młotek :)

adnim

#447 Post autor: adnim »

MIRKO8 pisze:adnim co znaczy był on rozwiercany (podniosło mi się ciśnienie)
no w dpfie została wywiercona wielka dziura, przez cały przekrój DPF,a -- tak nie może byc?? a jesli nie moze to dlaczego, skoro srednica tego otworu to przynajmniej 5cm.-- a sam DPF wyłaczony jak najbardziej programowo.

[ Dodano: Sob Lip 23, 2011 09:26 ]
kaliope pisze:
adnim pisze:e tam, kurzy się trochę ale bez przesady... W moim przypadku był on rozwiercany, potem przed zaspawaniem gazowaliśmy aby wydmuchać pył. Zadyma na przeszło 150 metrowej hali była jak cholera, ale przeżyliśmy :lol:
niezbyt rozsądnie...toż to same rakowe cząsteczki. Ten pył (b. drobne częsteczki) osiada w płucach i sobie siedzi...Po co go przedmuchiwać przed wywaleniem? Ładnie rozciąć puszkę....i wyciągnąć w całości....ewentualnie w kilku częściach po potraktowaniu go jakimś narzędziem typu młotek :)
to juz zmartwienie tłumikarzy, ja na ten moment usunałem się z hali ;)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#448 Post autor: MieHor »

Może tym problemem wsadzę kij w mrowisko, ale to pytanie kieruje głównie do heko i TuneForce

Przy okazji czytania tej strony http://fap-dpf.pl/nasze-produkty.html nasunęła mi się pewna wątpliwość - nikt do tej pory (może coś przeoczyłem) nie odniósł się do problemu aktualizacji oprogramowania po usunięciu DPF - chodzi mi o to, że jak wspomniani wyżej piszą, modyfikują oprogramowanie tak, by ECU nie widział już DPF-a (to tak w skrócie) i to rozumiem.
W temacie o tych emulatorach jest ciekawa wzmianka o sytuacji, że np. jadę do ASO, zlecam jakąś usługę i dodatkowo proszę o sprawdzenie wersji oprogramowania, bez wiedzy o ewentualnych skutkach zlecam aktualizację programu ECU, czasem zdarza się, że ASO przy okazji większego zlecenia w ramach promocji aktualizuje oprogramowanie sterownika za wiedzą, a czasem i nie użytkownika.
I co w takiej sytuacji - czy zmienione oprogramowanie będzie nadal aktualne dla sytuacji po usunięciu DPF-a, czy trzeba będzie ponownie modyfikować program sterownika, tak by ECU znowu nie widział DPF-a. Zastanawiał się ktoś nad tym?

licznik

#449 Post autor: licznik »

ja podczas wywalania chwasta pytałem TuneForce i stwierdził że nie można aktualizować
oprogramowania silnika bo wgrają wersję z DPF :(

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#450 Post autor: heko »

...pozostawiając auto w aso, należy sobie zastrzec aktualizację oprogramowania, jeśli zostanie zaktualizowane, dpf zacznie próby dopalania ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”