[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
arkady2222

#931 Post autor: arkady2222 »

No było by super jakbym nie musiał ganiać z każdym wypalaniem na S3. :D

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#932 Post autor: Bodek »

arkady2222 pisze:No było by super jakbym nie musiał ganiać z każdym wypalaniem na S3. :D
Jesteś na to skazany, jeżeli z własnej woli zdecydowałeś się na diesla do miasta ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

arkady2222

#933 Post autor: arkady2222 »

Bodek przecież sam napisałeś, że w warunkach miejskich może być 7km, albo i mniej. Mi właśnie ostatnio się wypalił po przejechaniu kilku kilometrów w miescie, wiec chodzi o to, że jeżeli by tak było zawsze :roll: ,to po co miałbym ganiać w trasę?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#934 Post autor: LWPM »

arkady2222 pisze:to po co miałbym ganiać w trasę?
problem w tym, że w mieście DPF ma problemy z rozgrzaniem się do odpowiedniej temperatury więc proces regeneracji może zostać po prostu przerwany w trakcie bez jego dokończenia. Przy następnym uruchomieniu może się znowu rozpocząć. A po kilku takich nieudanych regeneracjach może być problem :)

W praktyce, to u mnie (Z17DTJ) regeneracja jest możliwa w mieście (2000RPM, 50-60km/h), choć ciężko idzie - czasami z trudem osiąga wymaganą temperaturę.

Przy szybkiej jeździe jest to prostsze - no i zużywa mniej dodatkowego paliwa by się rozgrzać.
Zwiększanie obrotów na postoju daje niewielkie efekty - tak samo jak jazda na niskim biegu na wysokich obrotach. Najszybciej wypalanie idzie przy dużym obciążeniu silnika.

Wycieczek w trasę na wypalanie raczej nie unikniesz, chyba, że będziesz kontrolował czy faktycznie to wypalanie które się zakończyło w mieście to zostało dokończone, czy po prostu z powodu braku odpowiednich warunków zostało przerwane

arkady2222

#935 Post autor: arkady2222 »

Ja wszystko rozumiem i tak jak pisałem we wczesniejszym poście, jak rozpoczęło się wypalanie, niezwłocznie zacząłem kierować się na S3. Jednak zanim dotarlem na wylotówkę było po wszystkim ( jakieś 3 km jazdy po miescie ). Op-com pokazał nasycenie filtra w 40% i info, że wypalanie odbyło się 3 km temu.
Wiec jezeli wypalanie rozpoczęło i zakończyło się w mieście to po co miałbym jeszcze gnać samochód kilkanascie km? Przecież, jak sądzę, to i tak by już nic nie dało.

rzepek81
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2017, 16:13
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#936 Post autor: rzepek81 »

witam, moim sposobem jest kasowanie licznika po wypaleniu i pozniej gdy zblizam sie do ok 500 km (kilka razy sprawdzanie srednio wypala sie po ok 650 km) podlaczam obdII i uruchamiam aplikacje dpf info i jezeli nasycenie jest ponad 80 % cisne na A1 (mam tam ok 3km) i jade na odpalonej aplikacji, w momencie wypalania spalanie mam w okolicy 8 - 9 l w trasie a aplikacja informuje w ilu % filtr sie wypalil i gdy zbliza sie do 50% wypalenia zjezdzam z bany i wracam do domu (zdaza mi sie wypalic zanim wroce) kasuje licznik i tak w kolko :)

Jokerkrk
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2018, 19:08
Imię: Maciej
Auto: Zafira B 1.9 cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19CDTI
Gender:

#937 Post autor: Jokerkrk »

Witam w mojej Zośce dzisiaj zaczęła migać kontrolka świec ( rok 2007 1.9 120 km) pojechalem na a4 zrobiłem ok 25 km z prędkością 140 km na 4 i nie pomogło kontrolka dalej mruga. Czy kolejna przejażdżka po a 4 ma sens czy serwis jeśli serwis to jaki polecacie w KRK?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#938 Post autor: Bodek »

A jaki jest % nasycenia filtra :?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Jokerkrk
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2018, 19:08
Imię: Maciej
Auto: Zafira B 1.9 cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19CDTI
Gender:

#939 Post autor: Jokerkrk »

Nie bardzo wiem jak to sprawdzić mam wersję z wyświetlaczem bid

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#940 Post autor: Bodek »

Jokerkrk pisze: 01 mar 2018, 19:30 Nie bardzo wiem jak to sprawdzić mam wersję z wyświetlaczem bid
Musisz podłączyć autko pod interfejs ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Skasowany użytkownik 6483

#941 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Jeśli nie udało Ci sie wypalić filtra DPF po zasygnalizowaniu mruganiem kontrolki świec żarowych to jest problem. Ja własnie dziś, wracając z pracy zmusozny byłem podskoczyć na obwodnice bo zaczęło sie wypalanie. Zrobiłem ok 10km i filtr mi sie wypalił, nastepne wypalanie za ok 500km (jazda tylko po mieście). Licznik sobie zresetowałem by wiedzieć kiedy moge oczekiwać kolejnego wypalania. Kiedys miałem problem bo przeoczyłem wypalanie i zgasiłem auto. Po odpaleniu auta , migająca kontrolka świec, pojechałem na obwodnicę i udało sie dokończyć wypalanie. Dziwne ,że Tonie sie to nie udalo. Mam identyczny silnik i rocznik auta i póki co udaje mi sie współpracować z DPF. Ile masz już najechane km? Może filtr masz już dowalony popiołem w środku i potrzeba go mechanicznie wyczyścić?

Jokerkrk
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2018, 19:08
Imię: Maciej
Auto: Zafira B 1.9 cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19CDTI
Gender:

#942 Post autor: Jokerkrk »

218000 . Pytanie czy jest ktoś z Krakowa lub okolic z interfejsem ?

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#943 Post autor: Crazy »

Chyba już pisałem że 11tego będę w Krakowie ze sprzętem.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Wojkus
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2018, 07:33
Imię: Wojciech
Auto: Opel zafira B cosmo 1.9cdti panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z1DTH

#944 Post autor: Wojkus »

Screenshot_20180517-114855.png
Czy to normalne aby od ostatniego wypalenia było aż tyle przebiegu zrobiłem dwie trasy prawie bez zatrzymania ponad 1130
Dodano po 6 minutach 32 sekundach:
Co to oznacza

Dodano po 3 godzinach 5 minutach 15 sekundach:
Proszę o wyjaśnienie bo wszyscy piszą że proces odbywa się co ok 600 km według pomiaru pokazuje że było to 1130km km temu czy dobrze rozumiem
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 18:41 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#945 Post autor: Sebu$ »

Wojtek,
proszę pisać tekst tam gdzie post, a nie w podtytule


pocztyaj trochę na temat DPF - dla przykładu .... viewtopic.php?f=71&t=12890
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”