[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
piorun

[FAQ]wypalanie DPF-u

#1 Post autor: piorun »

witam.
tak latam po forum czytam i czytam o tym DPF-ie i normalnie szok :shock:
mam Zafire b 1,9CDTI z gru. 2005r. bez komputera pokładowego.
powiedzcie mi ,jak rozpoznać rozpoczęty proces czyszczenia-wypalania DPF-u?
Ostatnio zmieniony 14 gru 2011, 22:24 przez piorun, łącznie zmieniany 1 raz.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#2 Post autor: Lorry »

inny dźwięk silnika, smród palonej/topionej gumy na postoju, w skrajnym przypadku szarawy/siwy dym spod auta.

Ja jeszcze dla ew. spokoju sprawdizłbym czy tam jest DPF bo w pierwszych niektórych Zafirach nie było!

-----------------------------------WAŻNE----------------------------------------

pewne święte stwierdzenie z 16tej strony naszej DPFowej Encyklopedii: WAŻNE :!: :!: :!:
TuneFORCE pisze:
kaliope pisze:tic0.....wypalanie stacjonarne nie jest polecane.....
jeśli będzie ono inicjowane zbyt często to DPF zostanie uszkodzony, albo pęknie w połowie albo w końcu się podtopi...

jeśli DPF się zapycha zbyt mocno ponieważ wystąpiła jakaś awaria to należy ją usunąć i wtedy ewentualnie wypalić filtr w trybie serwisowym(oczywiście po takim zabiegu NALEŻY wymienić olej!). Jesli natomiast DPF zatyka się z powodu złej eksploatacji, PSJ, czy jazdy po mieście to najlepiej go wywalić albo przesiąść się na "benzynę"....
:!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 21:23 przez Lorry, łącznie zmieniany 2 razy.

piorun

#3 Post autor: piorun »

Lorry pisze: Ja jeszcze dla ew. spokoju sprawdizłbym czy tam jest DPF bo w pierwszych niektórych Zafirach nie było!
da to się na oko sprawdzić.

rysiaczek!vippp

#4 Post autor: rysiaczek!vippp »

Oczywiście np. napisz do kolegi MieHor-a podaj mu swój VIN powie Ci wszystko o aucie.
A poza tym ten DPF nie taki straszny jak czytałeś posty to wiesz, pamietaj że na forum przeważnie pisza ludzie którzy mają jakies problemy, Ci ci wszystko mają oki, nie mają powodu do udzielania sie . Więc nie przejmuj sie każde auta się psują, a z Zośkami nie jest tak żle.

kubik_CDTi

#5 Post autor: kubik_CDTi »

Kwadracik w wyklejce na słupku pasażera jak masz 0,5 jest dpf(przynajmniej za nowości miał :lol: )
Pozdr.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#6 Post autor: Lorry »

Tak, było o tym gdzieś

A tak na szybko i niedokładnie to: Jeśli przed katalizatorem (bardziej z przodu auta, w miare blisko kolektora wydechowego) powinna być taka większa pucha, podobna trochę do katalizatora ale z kabelkami do tego idącymi. Jak nie ma tzn że nie ma DPFa, ale najpewniejszy patent to VIN ;)

Anony Mous

#7 Post autor: Anony Mous »

W CDTi jest kolektor,turbo,katalizator i dopiero DPF :arrow: http://www.allegro.pl/item874764533_kat ... ira_b.html

kicaj

#8 Post autor: kicaj »

Marki pisze:W CDTi jest kolektor,turbo,katalizator i dopiero DPF :arrow: http://www.allegro.pl/item874764533_kat ... ira_b.html
a w jakich autach z CR i DPFem jest inaczej?

Anony Mous

#9 Post autor: Anony Mous »

We wszystkich jest tak samo tylko moja wypowiedz dotyczyła ostatniego postu Lorry'ego,bo można było go źle zrozumiec.

kicaj

#10 Post autor: kicaj »

sorki, moj blad ;)
zwracam honor

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#11 Post autor: Lorry »

To ja przepraszam :oops: , żle zapamiętałem wywody jabola których dokonywał na bazie swojej VIKI :oops:

piorun

#12 Post autor: piorun »

Po NR.VIN kolega MieHor wywnioskował że umnie brak DPF-U , ale jeszcze się nie cieszę,jutro obadam to wizualnie.

Pedro
Debiutant
Posty: 46
Rejestracja: 17 gru 2009, 22:20
Lokalizacja: Tarnów
Model:

#13 Post autor: Pedro »

Jak się schylisz pod samochód to zobaczysz coś w rodzaju tłumika i z niego wystający czujnik temperatury z przewodem w osłonie, idący w kierunku silnika. Wychodzą jeszcze dwie rurki metalowe też skierowane w stronę silnika ale one są bliżej płyty podłogowej i trzeba by wejść po samochód.
Pod maską jest filtr paliwa i na jego obudowie po lewej stronie jest czujnik różnicy ciśnień, do którego dochodzą dwie gumowe rurki i przewody elektr. (one się łączą z tymi metalowymi)
Ale jeżeli to rok 05 to możesz nie zaznać "przyjemności" jazdy z DPFem, czego Ci życze.

Musli

#14 Post autor: Musli »

rysiaczek!vip,
Jak ci wyśle VIN to będziesz wiedział wszystko o ty autku
jestem tym zainteresowany bo dopiero go kupiłem i chciał bym wiedziec jak najwiecej

kicaj

#15 Post autor: kicaj »

slupek pasazera, przednie drzwi - tam jest tabliczka i w jednym z rogow jest wartos w kwadraciku - jak jest 0.5 to oznacza ze DPF jest
wartosci 1.2 1.3 oznaczaja brak dpfu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”