Opel Zafira Dobrze wyposażona wersja - Poczesna Śląskie

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Spadzik
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2016, 23:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: Piekary śląskie
Auto: Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: x20dth
Gender:

Opel Zafira Dobrze wyposażona wersja - Poczesna Śląskie

#1 Post autor: Spadzik »

Cześć

Czy ktoś oglądał już to autko?
Jak te silniki przy tym przebiegu śmigają? Co ewentualnie może mnie zaskoczyć?
Ja nic szczególnego nie widziałem na fotkach, wg mnie wygląda dobrze. Opis sugeruje że zadbana, ale wczoraj inną oglądałem w Będzinie i była kaszana straszna mimo dobrych fotek.

Każda sugestia mile widziana.
Szukam zośki na dłuższy czas użytkowania, powiedzmy że mam tak do 15 tysięcy na auto plus ewentualnie niespodzianki ;) Myślałem o ZB ale w tych pieniądzach same zmęczone egzemplarze. :(
https://www.olx.pl/oferta/opel-zafira-d ... 59a28bf216
Załączniki
839861271.jpg
839861271.jpg (44.77 KiB) Przejrzano 2458 razy
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, 13:43 przez Spadzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#2 Post autor: Crazy »

O dobrej ZB za 15 może być ciężko a ta z ogłoszenia z tym przebiegiem warto będzie pomyśleć o pompie wtryskowej no chyba że była robiona i są dokumenty na to.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#3 Post autor: gRZENIU »

Kod: Zaznacz cały

Rocznie wychodzi 25 tyś km więc normalnie, nie od dziadka z Niemiec z okazji 500+


ma poczucie chumoru :haha:

Ale tak ogólnie to prezentuje się dobrze, choć zdjęcia nie są najlepszej jakości. :P A co do mechaniki to największym bólem są pompy ... Więc sugestia Crazy, jak najbardziej trafna ... Możliwe ,że pojeździ długoooo , albo za chwilę regeneracja ... :|

Spadzik
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2016, 23:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: Piekary śląskie
Auto: Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: x20dth
Gender:

#4 Post autor: Spadzik »

Dzięki za odpowiedzi.
Byłe zobaczyłem i się napaliłem ale nie kupiłem ;)

Silnik chyba słabo kręcił kolo 5 sekund i jakoś tak jak by mu sie nie chciało. W omedze mi ten motor lepiej kręci. Rozgrzany za to od strzała palił. Wybierak chyba wyemigrowal na zachód bo biegów trzeba szukać... Kierownica oczywiście bez lewej gumki. Ale w omedze jakoś przy takim przebiegu nic z przyciskiem klaksonu się nie dzieje. Kluczyki maja jakies zwarcie bo nowe baterie trzymają maks 4 dni. Tapicerka jeszcze mokra po pralni. Trochę czuć wilgoć ale myślę że jeszcze do ogarnięcia. Listwy ozdobne obydwu tylnych drzwi uszczerbione. Drobne odpryski lakieru na rantach drzwi i przedniej masce. Szyby i lampy ok. Przedni zderzak wymieniony po nadzianiu na parkingu na hak. Jest na potwierdzenie foto.
W zawieszeniu nic nie słychać. Silnik po awari czujnika oleju od spodu zafajdany. Nie zaglądałem tam bo osłona była. Ruda wydech atakuje i jedne drzwi. Tyle jako laik sam zauważyłem. Didam że auto oglądane po zmroku.
Reasumujac minusy:
Uszczerbione listwy
Dużo punktowych zaprawek do zrobienia na rantach
Akumulator stary
Słabo kręciła na zimnym silniku (chyba)
Obydwa piloty zepsute
Zimowki sparciałe
Wybierak lewarka zmiany biegów do roboty

Mam mieszane uczucia. Bo cena jak za 2004 chyba nie zła jest. Może przy poważniejszych ogledzinach wyjść coś jeszcze.

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: Mat86radom »

Spadzik pisze:Dzięki za odpowiedzi.
Byłe zobaczyłem i się napaliłem ale nie kupiłem ;)


Mam mieszane uczucia. Bo cena jak za 2004 chyba nie zła jest. Może przy poważniejszych ogledzinach wyjść coś jeszcze.
Cena za taki rocznik jest naprawdę okazyjna. Dwa dni temu znajomy sprzedał z 2003r Zośkę 2.0dti za 11800zł. (330tys km przelotu)

Skasowany użytkownik 6483

#6 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Cena dość fajna i autko tez wygląda na fajnie utrzymane . Jednak przy takim przebiegu warto zwrócic szczególna uwage na pompę wtryskową VP44 PSG16 , której koszt regeneracji to w sumie 1/4 ceny auta .

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#7 Post autor: Crazy »

tak jak o pompie pisałem :)
tych powód takiego odpalania może być wiele: akumulator, rozrusznik, pompa, trawersy, uszczelnienia.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

fredek

#8 Post autor: fredek »

ja bym mojej za kasę poniżej 12 tysi nie sprzedał mimo tego że była malowana a, a zanim ją kupiłem trochę przypadkowo to kilka okazji w cenach około 10 tys oglądałem i mogę o nich powiedzieć jedynie że szału nie było :)

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#9 Post autor: Janus »

Crazy pisze:tak jak o pompie pisałem :)
tych powód takiego odpalania może być wiele: akumulator, rozrusznik, pompa, trawersy, uszczelnienia.
Powodem takiego odpalania są przede wszystkim - akumulator, paliwo (filtr paliwa) oraz brak korekty kąta wtrysku dla zużytej już przecież pompy. Moja też w zimną i deszczową pogodę kręci ciężej niż w mrozy i czasami do 4 sekund trzeba pokręcić.
Ja swoją zaraz będę miał 2 lata i nic z pompą nie było robione. Podobne te na PSG16 są poprawione i bardziej wytrzymałe niż te na PSG5 ale jak jest naprawdę nie wie nikt...
Janusz

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#10 Post autor: Janus »

Mat86radom pisze:
Cena za taki rocznik jest naprawdę okazyjna. Dwa dni temu znajomy sprzedał z 2003r Zośkę 2.0dti za 11800zł. (330tys km przelotu)
Doczytałem cenę w ogłoszeniu - cena jest mh - normalna jeżeli komuś szybko zależy na sprzedaży. Ale jeżeli szybko zależy na sprzedaży, to trzeba się zastanowić czemu... ;)
Ostatnio zmieniony 29 paź 2016, 21:03 przez Janus, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz

Spadzik
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2016, 23:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: Piekary śląskie
Auto: Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: x20dth
Gender:

#11 Post autor: Spadzik »

Strażak trzy auta stały na podwórku. Szukał obecnie s-maxa bo mu za ciasno w Opelku było już.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5256
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#12 Post autor: Tunio999 »

Ogłoszenie nieaktualne - archiwum.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Zablokowany

Wróć do „Archiwum ogłoszeń - Zafira A”