Grzybek w kolektorze dolotowym

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Mentalway
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 02 cze 2020, 20:53
Imię: Adam
Lokalizacja: Brodnica
Auto: Zafira C 1.4 T
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14net

Grzybek w kolektorze dolotowym

#1 Post autor: Mentalway »

W piątek przymierzam się do wymiany pokrywy zaworów wraz z odmą i przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić ten słynny grzybek? Jest dużo filmików w internetach ale nie znalazłem jak się dostać w Zafirze. Chyba że macie fajny patent na to :D

Awatar użytkownika
PolTor
Przeglądacz
Posty: 53
Rejestracja: 12 paź 2017, 10:13
Imię: Kris
Auto: Zafira Tourer A14NET +AT
Model: C
Oznaczenie silnika: A14NET

#2 Post autor: PolTor »

Mentalway pisze:W piątek przymierzam się do wymiany pokrywy zaworów wraz z odmą i przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić ten słynny grzybek? Jest dużo filmików w internetach ale nie znalazłem jak się dostać w Zafirze. Chyba że macie fajny patent na to :D
Podszybie trzeba zdjąć i potem już ciężko uszczelnić. Jak przez sito się leje na silni. TTTM.

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#3 Post autor: mariusz_technik »

Kolego wyjaśnij dlaczego trzeba ściągać podszybie

Samą obecność grzybka można sprawdzić w minutę. Wystarczy zdjąć plastikowy przewód z króćca kolektora ssącego który jest tuż za pokrywą rozrządu, na górze (łączy kolektor z turbiną, taki karbowany plastikowy grubości kciuka), i może rzeczywiście zajrzeć tam ciężko bo nie wsuniesz głowy, ale można cyknąć fotkę telefonem...i wtedy wszystko widać na zdjęciu

A sprawdzenie tego grzybka jest jak najbardziej możliwe przy ściągniętej pokrywie zaworów - a kolega miał ją zamiar zmieniać i zmienił, bo czytałem inny temat

Więc po co podszybie ściągać nie rozumiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”