Szum przy przyśpieszaniu na niskich obrotach

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
BQB
Mieszkaniec
Posty: 214
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:57
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira C 1.6 CNG Cosmo teraz LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A16XNT
Gender:

Szum przy przyśpieszaniu na niskich obrotach

#1 Post autor: BQB »

Po bardzo długiej trasie - 1200 km (z Holandii do Polski), pojawił się szum przy przyśpieszaniu na niskich obrotach. Dźwięk przypomina szum zużytego łożyska. Występuje tylko przy obrotach do około 1800-2000, potem znika. Jest słyszalny na każdym biegu i za każdym razem, gdy przyśpieszam na takich obrotach. Mechanik słuchając mówił, że to mogą być poduszki pod silnikiem. Ale to sprawdzi dopiero, jak będzie mieć wolny podnośnik.
Mi się wydaje, że to raczej coś innego. Chciałbym poznać waszą opinię, co to może być.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2219
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Pszczyna »

Ten mechanik niechaj puknie się młotkiem lecz nie za mocno by sobie krzywdy nie zrobił ,poduszki i szum ! prędzej rolka napinacza zażyty pasek wielorowkowy , alternator, lub nieszczelny wąż podciśnienia , łożysko koła (poruszaj nogą od góry koła czy nie dygocze lub po krótkim odcinku z minimum hamowania dotknij śrub koła czy nie są gorące)

BQB
Mieszkaniec
Posty: 214
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:57
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira C 1.6 CNG Cosmo teraz LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A16XNT
Gender:

#3 Post autor: BQB »

Sprawdzę, ale wydaje mi się, że jakby to było łożysko, to byłby inny szum przy prędkości 30 km/h i inny przy 70km/h, a jest dokładnie taki sam. Nie wiem, czy mam w mojej wersji dwu-masę, ale może to jakieś tłumiki drgań.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”