Rezerwa LPG - błąd P01B1 fabryczna instalacja LPG

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
witoldko
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2024, 00:21
Imię: Witold
Lokalizacja: Zduńska Wola
Auto: Zafira C Tourer 1.4 LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET_LPG
Gender:

Rezerwa LPG - błąd P01B1 fabryczna instalacja LPG

#1 Post autor: witoldko »

Cześć wszystkim,

Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem, które miałem niedawno z moją Zafirą, a konkretniej z czujnikiem poziomu gazu LPG. Mam nadzieję, że post pomoże komuś, kto może spotkać się z podobnym kłopotem.

Moja Zafira C Tourer 1.4 LPG ma fabryczną instalację gazową. Wskazanie poziomu gazu jest zintegrowane z wskaźnikiem poziomu benzyny. Ostatnio jednak miałem dość niespodziewany problem. Po wymianie akumulatora, zauważyłem, że zapaliła się kontrolka rezerwy gazu LPG. Zatankowałem gaz ale nadal pokazywało rezerwę. Nie byłem pewien, czy to miało związek z wymianą akumulatora, ale po kilku dniach pojawił się kolejny problem - błąd P01B1 "Alternative Fuel Tank 'A' Level Sensor Circuit Low". Okazało się, że problemem był uszkodzony czujnik poziomu gazu.

Niestety, nie mogłem znaleźć fabrycznego czujnika poziomu gazu o symbolu 463517000, ale po przeszukaniu Internetu natrafiłem na podobny model o kodzie 463000013 na znanym portalu aukcyjnym (pod hasłem wyszukiwania: Pełne wskazanie AEB cartesio (samo oczko)). Po wymianie czujnika (Patrz zdjęcie), problem z wskazywaniem poziomu gazu został rozwiązany, a błąd P01B1 zniknął.

Dzielę się tą opisem na forum, może to pomoże komuś innemu.

Pytanie, czy te czujniki mogą być wrażliwe na odpinanie akumulatora, czy to była po prostu koincydencja fakt faktem czujnik został uszkodzony. Nadmienię, że akumulator wymieniany był według kolejności:
1. Odłącz klemę (-), zabezpiecz przed dotykaniem do masy.
2. Odłącz klemę (+).
3. Wymień akumulator
4. Podłącz (+)
5. Podłącz (-)
Załączniki
czujnik lpg.jpg

darozaf
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2024, 21:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Rybnik
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#2 Post autor: darozaf »

Dzięki za podpowiedz w kwesti numeru tego czujnika .

Dodam od siebie że jakby ktoś szukał sterownika LPG Landi Renzo LC03 do Zafiry C to można użyć po przeprogramowaniu sterownika z Dacia Sandero.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”