Dioda informująca o wypalaniu DPF'a

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Zenobiusz

#16 Post autor: Zenobiusz »

Ja podłączyłem bezpośrednio pod ogrzewanie tylnej szyby i tam też mam diodę (na środku w górnej części szyby). Nie musiałem prowadzić przewodów przez całe auto, wystarczyło kilkadziesiąt cm. Diodę idealnie widać we wstecznym lusterku.

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#17 Post autor: 12Marek »

Fotki na pierwszej stronce nie działają- możesz pokazać swój patencik?

Awatar użytkownika
evolution1zafir
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:52
Imię: EVO
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Opel Zafira C Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#18 Post autor: evolution1zafir »

Obrazek Obrazek
Zafira C
Meriva B FL
Insignia A
Vivaro A FL,B
Vectra C FL
Corsa C
AstraG,H ,J
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Megane-1(coupe,hatchbck, kombii) , Fiat:Punto, CC,Mazda 626,Ford Transit i Taunus )

PrzemoStani

#19 Post autor: PrzemoStani »

Panowie po co kombinować w ZC jak się zapelni filtr cząstek stałych. to wyskakuje info między zegarami na tym małym ekranie że filtr jest już pełen i żeby nie gasic silnika tylko kontynuować jazdę z obrotami powyżej 2000 wtedy następuje samo oczyszczanie filtra i po problemie (ostatnio jak mi się zapelnił to trwało jakieś 5 minut zanim się wyczyscil) zresztą cały proces jest opisany w instrukcji obsługi polecam zajrzeć. POZDRAWIAM
Załączniki
Screenshot_20170320-084827-540x960.png
Ostatnio zmieniony 20 mar 2017, 08:52 przez PrzemoStani, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
evolution1zafir
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:52
Imię: EVO
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Opel Zafira C Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#20 Post autor: evolution1zafir »

Proszę nie wprowadzaj kolegów w błąd. DPF wypalał mi się XXX razy a nigdy nie wyświetliła mi się kontrolka wspomniana przez Ciebie. Ona świeci się wtedy gdy stan zapchania filtra jest już krytyczny i konieczne jest już wypalenie filtra nawet w trybie serwisowym. Natomiast dioda którą mam u siebie pokazuje kiedy faktycznie wypala się DPF, i pozwoli uniknąć zgaszenia silnika w momencie wypalania czego następstwem jest rozrzedzenie oleju olejem napędowy czyli ropą. W oplach taka jest własnie kicha. W VW jest komunikat, UWAGA rozpoczyna sie proces wypalanie filtra, jedz min. 60km/h przez co najmniej 15 minut.

Posiadam już 3go opelka w dieslu i zawsze jest tak samo. Nie sugeruj się instrukcją w 100%
Zafira C
Meriva B FL
Insignia A
Vivaro A FL,B
Vectra C FL
Corsa C
AstraG,H ,J
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Megane-1(coupe,hatchbck, kombii) , Fiat:Punto, CC,Mazda 626,Ford Transit i Taunus )

PrzemoStani

#21 Post autor: PrzemoStani »

Wporzadku kolego jeżeli wprowadziłem kogokolwiek w błąd to przepraszam. A co do instrukcji to masz rację nie należy się nią sugerować w 100%.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#22 Post autor: 12Marek »

Montaż diody zakończyłem na etapie zakupu :evil:
Elektrycy zaje... robotą albo wręcz mówią że za takie "g" się nie biorą ...
W zwiazku z tym zainwestowałem w elm'a i appkę która pokazuje stan chwasta. Przy okazji oczywiście mogę sobie jakby co skasować błedy czy poszukać przyczyny usterki.
Polecam OPL DPF monitor lite.
A jakby ktoś podrzucił na priva jak dobrać sie do kabelków od podgrzewania lusterek bez demontażu tapicerki byłbym zobowiązany.
Znalazłem filmik ale z Insigni bodajże jak po wyjęciu głośniczka zamontować diode a w Zośce jest inaczej :cry:

cbm80

#23 Post autor: cbm80 »

Ja też wolę używać apki i ELMa, bo w Zafirze elektryka jest zupełnie inna niż w Insigni, a apka dodatkowo pokazuje dużo ciekawych parametrów, np. kiedy ostatnio było wypalane, aktualną temperaturę, poziom wypalenia i predykcję dla tego poziomu.

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#24 Post autor: 12Marek »

Diodka zamontowana jakis czas temu.
Polecam.
Teraz appka służy od czasu do czasu jako monitor stanu a dioda pokazuje kiedy zachodzi proces.
A rożnie to z tym wypalaniem bywa. Jezdzac po miescie 350 km i mus wypalac a na trasie 1350 zrobilem zanim doszlo do tego.
Reasumujac dobrze miec i elma z appką i diodę :)

Awatar użytkownika
ASPDAREK
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 02 maja 2014, 11:25
Imię: DAREK
Lokalizacja: MIELEC
Auto: Opel Zafira C 2.0 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTL
Gender:

#25 Post autor: ASPDAREK »

Panowie odświeżam temat dzięki pomocy kolegi evolution1zafir zamontowałem diodę na tapicerce tylnej klapy w Zośce C nie wiem czy zadziała przy wypalaniu DPF-a to się okaże. Jak kogoś interesują fotki to służę pomocą.
Zafira A
Zafira C

Awatar użytkownika
rbb4
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 24 paź 2016, 23:02
Imię: Rafał
Lokalizacja: Wieliczka
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#26 Post autor: rbb4 »

A czy próbowaliście tego:
https://play.google.com/store/apps/deta ... free&hl=pl ???

Pożyczam tani interfejs od znajomego. Przetestuję i dam znać czy działa.

PS. A może ktoś z Was próbował tej appki z interfejsem iCar 2 BT?

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: qtom »

Podobno działa ograniczenia są na silnik 1,7 a silniki B 2.0 wcale ja niestety mogłem mieć s
wersje rozszerzoną ale u mnie nie pójdzie silnik B

olo018
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 22 sty 2018, 19:53
Imię: J.O
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#28 Post autor: olo018 »

U mnie ta appka z dpf nie działa, nie może się telefon poł z interfejsem a na torque działa,szkoda :/
Ostatnio zmieniony 30 mar 2018, 22:13 przez olo018, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rbb4
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 24 paź 2016, 23:02
Imię: Rafał
Lokalizacja: Wieliczka
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#29 Post autor: rbb4 »

olo018 pisze: 30 mar 2018, 22:12 U mnie ta appka z dpf nie działa, nie może się telefon poł z interfejsem a na torque działa,szkoda :/
Używasz interfejsu ODB2 iCar2? Mi też nie zadziałało na tanim interfejsie za 20zł i zastanawiam się nad kupnem tego iCar2 na którym appka była testowana.

olo018
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 22 sty 2018, 19:53
Imię: J.O
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#30 Post autor: olo018 »

Nie używam OBD2 i Car2 miałem tylko do torque w ZA a teraz spoczywał w szufladzie a interfejs kupiłem za ok 40zł.
Wczoraj zamontowałem lampkę bezpośrednio podpiętą do tylnej szyby w podsufitce zobaczymy co z tego będzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”