problem z czujnikami

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
meram310
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2024, 17:38
Imię: Maciej
Lokalizacja: Gawrych
Auto: Zafira C 2.0 cdti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20dth

problem z czujnikami

#1 Post autor: meram310 »

Cześć, przywitam się raz jeszcze - byłem już tutaj ale zostałem wyłączony z powodu i czasu i braku aktywności.

Mój problem trwa ok pół roku i postanowiłem się nim zająć. Przed napisaniem tego posta przeczytałem kilka wątków i mam swoje wnioski ale proszę o potwierdzenie.
Objaw to "sprawdź układ czujników parkowania". Na włączonej stacyjce sprawdziłem czujniki na dotyk - przednie lekko wibrują - mam 4 z przodu i 4 z tyłu. Z kolei stojąc przed autem z tyłu nie działał 3 od lewej. Przy skrzyni biegów mogę je włączyć i wyłączyć - obecnie naciskając przycisk miga na pomarańczowo i się wyłącza. Kupiłem jakiś czujnik z Internetu bo miał działać i pasować - faktycznie pasuje. Zdemontowałem wczoraj zderzak, wymieniłem czujnik i wszystko działa. Niestety dziś byłem się przejechać i po 2-3 km ten sam komunikat. Po zgaszeniu auta i odpaleniu wszystko działa, lecz po przejechaniu znowu kilkuset metrów następuje wyłączenie i ten sam komunikat. Czy to może być wina czujnika czy może jest jakieś zwarcie - nie jestem elektrykiem, nie znam się na tym, ale jak ktoś da mi instrukcję to postaram się podołać co mogę jeszcze zrobić. Wyciągnięty czujnik to Bosch 13300764
Ostatnio zmieniony 28 mar 2024, 21:35 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawiłem literówki
Maciek
Zafira C 2.0 Cdti

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Pszczyna »

U mnie zawsze wskazywało jeden czujnik lecz gdy go wymieniłem zaraz wyskakiwał następny aż w rezultacie wyszło 3 z tyłu i 2 z przodu.
Dodam iż wymiana na czuja to nie do końca daje 100% rezultat, tu jednak przyda się interfejs.
Czujniki po aktywacji a później jeździe wyłączają się zwłaszcza tylne lecz piszesz o komunikacie więc jednak pozostaje diagnoza fejsem.

Co do wyłączenia , była o tym dyskusja lecz takiej decyzji nie podjęto ,tu jedynie można winić zmianę adresu forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”