Elektroniczny hamulec reczny

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
gustafo

Elektroniczny hamulec reczny

#1 Post autor: gustafo »

Witam. Zauwazylem ostatnio ze jak mam zaparkowany samochod to co jakis czas slychac jakby klikniecie przy tylnych kolach i zapala sie lampka od recznego przy zegarach. No i moje pytanie, czy to jest normalne? Czy auto poprostu poprawia/sprawdza reczny?

GRYGA4
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 04 wrz 2016, 11:21
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: AT
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:

#2 Post autor: GRYGA4 »

Jak zaciagasz reczny to sie zapala kontrolka to jest normalne.

Awatar użytkownika
evolution1zafir
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:52
Imię: EVO
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Opel Zafira C Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#3 Post autor: evolution1zafir »

Sytuacja nie normalna. Zaciągasz ręczny raz, ewentualnie z przyczepą dwa razy i koniec. Auto nic nie poprawia i nie koryguje podczas postoju.
Zafira C
Meriva B FL
Insignia A
Vivaro A FL,B
Vectra C FL
Corsa C
AstraG,H ,J
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Megane-1(coupe,hatchbck, kombii) , Fiat:Punto, CC,Mazda 626,Ford Transit i Taunus )

gustafo

#4 Post autor: gustafo »

No wlasnie, a u mnie co jakis czas jakby dociagal reczny, dodam ze zadnych bledow nie pokazuje. Nawet nie wiem od czego zaczac diagnoze

Krisx12
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2018, 17:06
Imię: Krzysztof
Auto: Opel zafira C 1.6 cdti Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH

#5 Post autor: Krisx12 »

U mnie podczas ruszania pod góre i przy wciśnietym hamulcu noznym .podczas ruszania hamulec trzyma jeszcze około 2-3 sek tak dla bezpieczeństwa aby auto sie nie stoczyło w dół ,taki system

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: qtom »

Krisx12 pisze: 12 cze 2018, 12:37 U mnie podczas ruszania pod góre i przy wciśnietym hamulcu noznym .podczas ruszania hamulec trzyma jeszcze około 2-3 sek tak dla bezpieczeństwa aby auto sie nie stoczyło w dół ,taki system
A co to ma wspólnego z elektrycznym ręcznym?

Dodano po 4 godzinach 22 minutach 21 sekundach:
gustafo pisze: 19 maja 2017, 11:10 No wlasnie, a u mnie co jakis czas jakby dociagal reczny, dodam ze zadnych bledow nie pokazuje. Nawet nie wiem od czego zaczac diagnoze
Ja bym spróbował kalibracji op-comem i metody na wszystkie bolączki z prądem czyli odłączenie akumulatora w Astrze wiele razy po resecie auto się naprawiało chyba nawet w ASO mi gość mówił że raz na pół roku pasuje zrobić reset na akumulatorze
Tak czy inaczej coś podaje impuls może rozsypał się przycisk albo moduł się sypie. Zrób reset bo to za darmo można zrobić a może pomóc.

olo018
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 22 sty 2018, 19:53
Imię: J.O
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#7 Post autor: olo018 »

W mojej to samo co jakiś czas coś słychać trudno zdefiniować ten dżwięk ale auto stoi w garażu i to słychać a nikt nie otwiera drzwi czy klapy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”