Tarcze hamulcowe

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: qtom »

GRYGA4 pisze: 24 kwie 2018, 17:56 qtom ile ty kilometrow robisz rocznie??
jednym autem około 30-40 tyś a łącznie myślę ze okolo 60-70tyś jeżdżę bardzo dynamicznie i jestem wyczulony na wszelkie bicia drgania i szumy w układzie jedno-hamulcowym.
wampir11111 pisze: 25 kwie 2018, 22:23 A tak na marginesie to ATE robi części na pierwszy montaż do Opla jak tarcze, zaciski i klocki
żebyś pan się nie zdziwił tak na marginesie ze jest Textar
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2018, 19:19 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wampir11111
Zafiromaniak
Posty: 3561
Rejestracja: 09 sty 2016, 12:19
Imię: Michał
Lokalizacja: Domasławice [DOL]
Auto: Zafira B 340KM/480Nm
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#17 Post autor: wampir11111 »

W Zafirze A i B jest ATE i TRW
Co do Zafiry C nie wiem i przepraszam :piwo:
Ale tarcze ATE są bardzo dobre wiem bo mam i dają radę przy 300 kucach ;)

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: qtom »

możesz mieć i 500 kucy tylko patrz na drogę hamowania jest ta sama czy 500 czy 120 koni ze 100km/h śmieszy mnie porównanie mocy do auta do standardowych hamulców. Textar jest montowany juz od dobrych kilku lat zapewne sie to zmieni a może już się zmieniło co do ATE u mnie poległy. dobrym wskazaniem było by gdybyś powiedział mam 300kg w bagażniku i dają rade
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2018, 21:26 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wampir11111
Zafiromaniak
Posty: 3561
Rejestracja: 09 sty 2016, 12:19
Imię: Michał
Lokalizacja: Domasławice [DOL]
Auto: Zafira B 340KM/480Nm
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#19 Post autor: wampir11111 »

Mam u siebie ATE Powerdisc i klocki ATE Ceramik i nic się nie dzieje a miałem okazję je sprawdzić i dały radę przy bardzo dużych prędkościach.
Co do Textara to powiem tylko tyle jak pracowałem w serwisie DAF to takie właśnie montowałem ;) i nie powiedziałem że są złe.
Piszę tylko z własnych doświadczeń że ATE są bardzo dobre.

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: qtom »

hehehe Ty dalej swoje ja nie napisałem ze są dobre czy złe tylko ze powiedzmy jeszcze do końca 2017 był textar nie mam nic przeciw Ate tylko napisałem ze u mnie poległy. jeśli chcesz pokazać prawdziwą klasę hamulców załaduj na full auto rozpędź sie do 140 i zahamuj do zera awaryjnie zrób tak z 10 razy pod rząd i wtedy powiesz które są najlepsze. ( Oczywiście nie napisałem ostatniego zdania na poważnie)
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2018, 07:50 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.

krasnal-pl
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:05
Lokalizacja: Milton Keynes
Model:

#21 Post autor: krasnal-pl »

Witam Panowie

Poniewaz w piatek uderzam moja zafirka do Polandii to zastanawiam sie nad wymiana tarcz i klockow hamulcowych bo cos zaczyna mi juz tam piszczec... na budziku 52 tys. km nie wiem czy to juz ten moment czy nie bo samochody to moja pienta ahillesa :) ale mysle ze jednak bym to wymienil gdyz w UK zapewne zaplace za ten temat jakies 200 funtów wiecej... Dokladne pytanie to - czy znacie gdzie mozna kupic tarcze ATE i klocki ceramiczne ATE oprocz allegro ?? Tam znalazlem caly komplet 4 klockow i tarcz za 1257,00 zl i nie jestem pewien czy to naprawde najnizsza cena czy mozna gdzies znalesc to taniej... prosze wiec o pomoc jesli mozna i z gory dziekuje :)

Oficer
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: 16 wrz 2016, 12:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#22 Post autor: Oficer »

Chcesz sam wymieniac ? Bo zapewne jeśli to piętą achillesowa to zrobisz to u mechanika. Zadzwoń do miejsca, gdzie będziesz chciał to robić i zapytaj cenę. Jeżeli jest podobna, to oni już sobie to ściągną i po problemie.

Awatar użytkownika
evolution1zafir
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:52
Imię: EVO
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Opel Zafira C Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#23 Post autor: evolution1zafir »

Jeśli chodzi o ceramike to może tak nie pylą, nie brudzą felg ale skuteczność mają gorszą niż zwykłe hamulce. Prawdziwa ceramika jest w autach klasy porsche i innych gdzie taki zestaw kosztuje 13/15 tyś a nie 1200 zł.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 lip 2018, 14:04 przez evolution1zafir, łącznie zmieniany 1 raz.
Zafira C
Meriva B FL
Insignia A
Vivaro A FL,B
Vectra C FL
Corsa C
AstraG,H ,J
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Megane-1(coupe,hatchbck, kombii) , Fiat:Punto, CC,Mazda 626,Ford Transit i Taunus )

krasnal-pl
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:05
Lokalizacja: Milton Keynes
Model:

#24 Post autor: krasnal-pl »

nie no sam w życiu się tego nie będę podejmował nawet jeśli byłoby to łatwe... wolałbym czegoś nie zchrzanic… dojadę do Polandii to rozejrzę się za jakimś normalnym mechanikiem mam na myśli nie partacza :) co do samych hamulców… ktoś tu wcześniej polecał takie ceramiczne i jest zadowolony stad się tym zainteresowałem...

Dodano po 18 minutach 36 sekundach:
Swoja droga tarcze Ate i zwykle klocki to wydatek 1099.00 czyli jakieś 200 zł taniej... co do oryginalnych to sam nie wiem auto ma 4 lata 53 tys km. i padają nie sadze ze ktoś to przede mną wymieniał… kurde jak zawsze ilu ludzi tyle opinii...i trzeba będzie jakaś decyzje podjąć :) chciałbym być zadowolony i tyle żeby znów na jakieś 3-4 lata spokój był :) do tego wymiana oleju w skrzyni biegów ale na szczecie mam 20 km do pana Kamila z zielonej góry... :)

krasnal-pl
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:05
Lokalizacja: Milton Keynes
Model:

#25 Post autor: krasnal-pl »

Pomimo moich 54 tys km. na zegarze 2 mechanikow stwierdzilo ze klocki sa w polowie i nie ma sensu ich wymieniac przynajmniej na razie...ale mam na uwadze to ze w przyszlosci jednak zdecyduje sie na ATE CERAMIC i do tego tarcze tej samej firmy jak to powyzej kilku panow polecalo :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
radek12
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:23
Imię: Radek
Lokalizacja: Londyn
Auto: Zafira Tourer Exclusive 2.0CDTI manual
Model: ZafiraC130KM96kW
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#26 Post autor: radek12 »

Chcę wymienić klocki na lepiej hamujące. Pylenie nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Chcę zostawić oryginalne, gładkie tarcze które były w aucie na pierwszy montaż (Textar bodajże). Na pewno nie poleca się klocków ceramicznych do nacinanych lub nawiercanych tarcz i najlepiej żeby były tego samego producenta. Naczytałem się, że klocki ceramiczne Jurid White wyginają tarcze, dlatego że są skuteczniejsze, lepiej hamują i przez to bardziej rozgrzewają tarcze. No ale pisać w internecie może każdy i wszystko i podejrzewam, że robi to konkurencja. Czy ktoś z Was miał doświadczenia z tymi klockami i czy faktycznie niszczą tarcze?

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: Sebu$ »

poczytaj jeszcze tu : viewtopic.php?f=77&t=25780
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

GRYGA4
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 04 wrz 2016, 11:21
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: AT
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:

#28 Post autor: GRYGA4 »

Te wszystkie ceramiki do naszych samochodow to pic na wode. Prawdziwa ceramika kosztuje kilka albo kilkanascie tys zl. Moze mniej pyla i to wszystko, takie jest moje zdanie.

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#29 Post autor: qtom »

myślę ze jak juz mówimy o dobrych hamulcach to taki zestaw z astry J spokojnie wystarczy dla zafiry C i zakończy dyskusje czy lepszy pseudoceramik czy fabryczny zestaw oczywiscie tarcze i klocki tez trzeba zmienić :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Załączniki
brembo 3.jpg
brembo2.jpg
brembo.jpg

coffe
Debiutant
Posty: 41
Rejestracja: 03 gru 2018, 15:19
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Łódź
Auto: Zafira C 2.0 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#30 Post autor: coffe »

Jakie tarcze hamulcowe idą na przód i tył przy obniżonym zawieszeniu z opcji XJ2 ...większe czy mniejsze tarcze ???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”