Stuki podczas jazdy

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Macias87
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2018, 07:58
Imię: Maciek
Auto: Opel Zafira B 1.8, Opel Zafira C 1.4 tur
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

Stuki podczas jazdy

#1 Post autor: Macias87 »

Witajcie.
Moja Zośka przez ok miesiąc czasu stała nie używana. Otóż dzisiaj nadszedł ten dzień i postanowiłem się nią przejechać. Po ujechaniu kilku metrów z prawej tylnej strony słychać stukanie..pojechałem do mechanika i stwierdzil, że może tarcza zardzewiała z uwagi na fakt, iż auto nie jeździło przez miesiąc. Czy macie pomysły jak tego odgłosy się pozbyć???
Pozdrawian

Awatar użytkownika
camill1982
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2017, 11:27
Imię: Kamil
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#2 Post autor: camill1982 »

Miałem podobny problem, samochód stał przez 2 tygodnie pod chmurką gdzie pogoda była deszczowa, pierwsze km były nie do zniesienia, ale ja rozwiązałem to w ten sposób że wjechałem na obwodnice, rozpędziłem sie i delikatnie ale stanowczo wyhamowywałem samochód do ok 40-50km/h. Kilka takich prób i problem zniknął.

Macias87
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2018, 07:58
Imię: Maciek
Auto: Opel Zafira B 1.8, Opel Zafira C 1.4 tur
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#3 Post autor: Macias87 »

A hamowales ręcznym czy nożnym, że się tak spytam?? Mi mechanik polecił lekko hamować ręcznym..

Macias87
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2018, 07:58
Imię: Maciek
Auto: Opel Zafira B 1.8, Opel Zafira C 1.4 tur
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#4 Post autor: Macias87 »

camill1982 pisze: 09 sie 2018, 14:30 Miałem podobny problem, samochód stał przez 2 tygodnie pod chmurką gdzie pogoda była deszczowa, pierwsze km były nie do zniesienia, ale ja rozwiązałem to w ten sposób że wjechałem na obwodnice, rozpędziłem sie i delikatnie ale stanowczo wyhamowywałem samochód do ok 40-50km/h. Kilka takich prób i problem zniknął.
Zrobiłem to samo, pomogło 😀 dzięki za radę 😉

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#5 Post autor: 12Marek »

To może ja się podepnę....
Stuka mi coś z tyłu.
Jakieś takie metaliczne ale jakby z pogłosem odgłosy dochodzą z tyłu jak jadę po dołkach czy płytach betonowych z których jest zrobiona dojazdówka.
Szukałem w bagażniku i nic. Układałem i blokowałem gaśnicę, trójkąt apteczkę itd.
W zawieszeniu szukali mechanicy przy okazji wymiany klocków hamulcowych i stwierdzili że to musi być coś w .... bagażniku...
Upierają się że to nie jest nic z zawieszenia tylnego.
A stuka!!!
Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Nie mam trzeciego rzędu siedzeń. Są tylko te wnęki orginalnie zresztą.
Dla mnie to coś jakby związane ze sprężynami czy mocowaniem amorków.
Może tam jest coś co może dawać takie odgłosy?
Jeździć się niby da ale wkur..... to jest strasznie bo codziennie jadę tą drogą po 2-3 razy.

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: qtom »

zaciski mogą stukać prowadnice wyrobione

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#7 Post autor: Mariusz »

Mi po wymianie osłon tarcz hamulcowych delikatnie poluzowały się jarzma. Też miałem takie stuki.

Cubasaa
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:10
Imię: Kuba
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafica C 2,0 CDTI Flex Enjoy
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#8 Post autor: Cubasaa »

Widzę, że stary temat, ale miałem kiedyś podobną sytuację. Okazało się, że wyłamał mi się plastik z zamka i klapa na wybojach hałasowała. Po wymianie całego zamka problem zniknął.

Krystian78
Posty: 3
Rejestracja: 04 sty 2021, 10:31
Imię: krystian
Lokalizacja: puck
Auto: opel zafira c 2.0cdti
Model: ZC
Oznaczenie silnika: Z20DTL
Gender:

#9 Post autor: Krystian78 »

Walczę od miesiąca ze stukaniem z okolic lewego,przedniego koła. Dźwięk typowy dla stabilizatora,czyli stukanie przy najechaniu na dziurkę,jazda po bruku z prędkością 20km/h. Luzów brak,łożysko mcpersona wymienione,łącznik stabilizatora nowy,gumy stab dobre,klocki nowe,tarcze dobre 24mm(nowa 26). Podmieniałem amortyzator na inny,odwiedziłem dwie stacje diagnostyczne i nadal nic. Wszystko jest "dobrze" -luzów brak. Czytałem,że w astrze j stukały amortyzatory,ale czy w zośkach c też był z tym problem ?

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5218
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#10 Post autor: fredas »

Krystian78 pisze: 28 lut 2021, 12:17 Walczę od miesiąca ze stukaniem z okolic lewego,przedniego koła. Dźwięk typowy dla stabilizatora,czyli stukanie przy najechaniu na dziurkę,jazda po bruku z prędkością 20km/h. Luzów brak,łożysko mcpersona wymienione,łącznik stabilizatora nowy,gumy stab dobre,klocki nowe,tarcze dobre 24mm(nowa 26). Podmieniałem amortyzator na inny,odwiedziłem dwie stacje diagnostyczne i nadal nic. Wszystko jest "dobrze" -luzów brak. Czytałem,że w astrze j stukały amortyzatory,ale czy w zośkach c też był z tym problem ?
U mnie jak pukało to nowe zabezpieczenia te górne i spokój ;)
Obrazek
Obrazek

zibii
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2018, 22:36
Imię: Zbigniew
Auto: Zafira C 2.0 CDTI
Model: Tourer
Oznaczenie silnika: A20DTH

#11 Post autor: zibii »

fredas pisze: 28 lut 2021, 12:48
Krystian78 pisze: 28 lut 2021, 12:17 Walczę od miesiąca ze stukaniem z okolic lewego,przedniego koła. Dźwięk typowy dla stabilizatora,czyli stukanie przy najechaniu na dziurkę,jazda po bruku z prędkością 20km/h. Luzów brak,łożysko mcpersona wymienione,łącznik stabilizatora nowy,gumy stab dobre,klocki nowe,tarcze dobre 24mm(nowa 26). Podmieniałem amortyzator na inny,odwiedziłem dwie stacje diagnostyczne i nadal nic. Wszystko jest "dobrze" -luzów brak. Czytałem,że w astrze j stukały amortyzatory,ale czy w zośkach c też był z tym problem ?
U mnie jak pukało to nowe zabezpieczenia te górne i spokój ;)

Miałem podobnie i wyszło,że luzy górnego mocowania amortyzatora do nadwozia.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2021, 17:44 przez zibii, łącznie zmieniany 1 raz.

Krystian78
Posty: 3
Rejestracja: 04 sty 2021, 10:31
Imię: krystian
Lokalizacja: puck
Auto: opel zafira c 2.0cdti
Model: ZC
Oznaczenie silnika: Z20DTL
Gender:

#12 Post autor: Krystian78 »

Lipa.Stuka przy maglownicy. Podniosłem auto na lewarku i szarpałem kołem. Po chwili usłyszałem stukanie.Albo drążek,albo magiel :cry: Z prawej strony cisza.

Krystian78
Posty: 3
Rejestracja: 04 sty 2021, 10:31
Imię: krystian
Lokalizacja: puck
Auto: opel zafira c 2.0cdti
Model: ZC
Oznaczenie silnika: Z20DTL
Gender:

#13 Post autor: Krystian78 »

Krystian78 pisze: 01 mar 2021, 17:16 Lipa.Stuka przy maglownicy. Podniosłem auto na lewarku i szarpałem kołem. Po chwili usłyszałem stukanie.Albo drążek,albo magiel :cry: Z prawej strony cisza.
Usterka zlokalizowana i naprawiona. Maglownica nie była źródłem problemu. Stuki generował sam amortyzator.

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5218
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#14 Post autor: fredas »

Krystian78 pisze: 13 mar 2021, 15:42
Krystian78 pisze: 01 mar 2021, 17:16 Lipa.Stuka przy maglownicy. Podniosłem auto na lewarku i szarpałem kołem. Po chwili usłyszałem stukanie.Albo drążek,albo magiel :cry: Z prawej strony cisza.
Usterka zlokalizowana i naprawiona. Maglownica nie była źródłem problemu. Stuki generował sam amortyzator.
Jeszcze lepiej :mysli:
Obrazek
Obrazek

Wi1974@interia.pl
Przeglądacz
Posty: 72
Rejestracja: 17 sie 2019, 14:46
Imię: Witek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira taurer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14net

#15 Post autor: Wi1974@interia.pl »

U mnie prawy stukał pomimo że na diagnostyce był bardzo dobry, wymieniłem na komplet KYB i jest w końcu cicho

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”