Dziwne dźwięki

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
klakia

Dziwne dźwięki

#1 Post autor: klakia »

Proszę o pomoc, nie mogę zlokalizować i ustalić pochodzenia dziwnych pisków z bagażnika. Dołączę pliki po ich edycji w innym programie bo system forum nie chce załadować mp4 ani rar (pokazuje że próbuję załadowac pusty plik?!), to takie popiskiwanie wg mnie metalu i gumy lub tworzywa. Próbowałem już zdemontować koła zapasowe pod bagażnikiem, nasmarowałem uszczelki klapy, dokręciłem i odkręciłem odbojniki klapy i nadal tak samo piszczy, raz mniej raz więcej. Czy ktoś miał taki przypadek.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2016, 22:24 przez klakia, łącznie zmieniany 2 razy.

grzes
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2015, 21:22
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#2 Post autor: grzes »

Jesteś pewien, że to z bagażnika? Ja mam podobne piski, skrzypienie które pochodzi z tylnej kanapy. Przeważnie jak siedzi ktoś z tyłu i się opiera o oparcie, jeżeli się odchyli to często przestaje skrzypieć. Na razie nic z tym nie robiłem.

klakia

#3 Post autor: klakia »

Raczej z okolic bagażnika i dlatego smarowałem uszczelki, odbojniki itp. Siedząc na tylnej kanapie nagrywałem te dźwięki i raczej nie umiejscowiłbym ich z kanapy. Postaram się zamienić plik mp4 na iny bo nie mogę dołączyć jako załacznik

grzes
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2015, 21:22
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#4 Post autor: grzes »

Przepraszam najmocniej. Nie wiem dlaczego myślałem, że chodzi o ZB. :oops: Nie dopatrzyłem.
Z wiadomych względów nie powinienem się wypowiadać.

klakia

#5 Post autor: klakia »

Niestety nie mogę załączyć pliki, mimo jego konwersji na mp3. Dostaję komunikat, że próbuje dodać pusty plik (Tried to upload empty file) Ktoś wie dlaczego? Jak to obejść? Zależy mi na diagnozie bo za kilka dni wyjeżdżam autem na dwutygodniowe wakacje.

Saigon
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2020, 10:30
Imię: Michał
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira C 1,6 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

#6 Post autor: Saigon »

Hej, u mnie dźwięki dochodzą z uchwytu do zamykania klapy. Wygląda jakby uchwyt był przymocowany śrubami, które się poluzowały.
Czy ktoś wie jak zdjąć te zaślepki przy uchwycie? Nie chcę nic urwać.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#7 Post autor: Pszczyna »

Panowie ani pytający nie uściślił o jaki model chodzi ! ani odpowiadający nie opisują ,a nawet nie macie w pełni uzupełnionego profilu

Saigon
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2020, 10:30
Imię: Michał
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira C 1,6 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

#8 Post autor: Saigon »

Wątek jest w grupie Zafira C Tourer.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”