III rząd siedzeń

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
lukjastrz

III rząd siedzeń

#1 Post autor: lukjastrz »

Witam chcę kupić Zafirę C Tourer ale jak się rozglądałem to są wersję 5 i 7 osobowe w wersji 5os są w bagażniku czasami dwie wnęki w podłodze czy ktoś wie czy można w to miejsce dołożyć dwa fotele III rzędu oraz pasy i mieć 7os?

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#2 Post autor: Andrzej2503 »

Witaj!
Właśnie przedwczoraj skończyłem uzbrajać już 5 szt. ZC w III rząd.
Generalnie nie jest to trudne, ale trzeba pozbierać trochę klamotów, które nie są tanie i ciężko je dostać. (na allegro grasuje taki jeden z Gorzowa który skupuje jak coś wyskoczy w dobrej cenie :lol: ).
Zacznijmy od tego, że uzbrojenie ZC kupując części w ASO to koszt grupo ponad 10tys zł !!!
Na allegro można ogarnąć do 2tys.
Wszystko jest proste jak budowa cepa (miałem kiedyś zrobić fotoreportaż krok po kroku i za zaniechanie należy mi się :zolta: ).
1. wywalamy plastiki z podłogi w tym te koryto o którym piszesz.
2. demontujemy plastiki na słupkach tylnych w celu przykręcenia pasów bezpieczeństwa (ciężko jest je dostać i na allegro wcisną Ci pasy II rzędu zamiast III-go - tylko po numerach je rozróżnisz niestety).
3. montujemy plastiki po przykręceniu pasów - (oczywiście kupić trzeba "przelotki" w plastki - to tylko w ASO).
4. na podłogę kładziesz dywan - kupiony na allegro.
5. do przykręcenia foteli i wcześniej pasów potrzebne są odpowiednie śruby - to również kupuję w ASO - na allegro tego nie dostaniesz.
6. przykręcasz do podłogi fotele + wpinkę do pasów.
7. małe korytko za fotele na lewarek można wyciąć z tego dużego koryta które wywaliłeś z auta na początku (pkt1)
8. montujesz korytko między fotele na flaszki dla pasażerów.
I gotowe! Czas niezbędny gdy masz wszystkie komponenty to około 2 godz.

Jak znajdę zdjęcia które kiedyś zrobiłem to wstawię.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2016, 12:51 przez Andrzej2503, łącznie zmieniany 1 raz.
sklepik z Zafirami B i C

Awatar użytkownika
evolution1zafir
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:52
Imię: EVO
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Opel Zafira C Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#3 Post autor: evolution1zafir »

Prosta odpowiedź, kup 7mio osobowe ( wersja Cosmo ma to w standardzie, reszta miała za dopłatą 2500PLN ). Bo jak zmienisz z 5 na 7 osób to wiąże się to też z wizytą na stacji diagnostycznej w celu dodatkowego badania technicznego.
Zafira C
Meriva B FL
Insignia A
Vivaro A FL,B
Vectra C FL
Corsa C
AstraG,H ,J
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Megane-1(coupe,hatchbck, kombii) , Fiat:Punto, CC,Mazda 626,Ford Transit i Taunus )

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#4 Post autor: 12Marek »

evolution1zafir pisze:Prosta odpowiedź, kup 7mio osobowe ( wersja Cosmo ma to w standardzie, reszta miała za dopłatą 2500PLN ). Bo jak zmienisz z 5 na 7 osób to wiąże się to też z wizytą na stacji diagnostycznej w celu dodatkowego badania technicznego.
Ot powiedział co wiedział...
To pomóż mi znaleźć Zafirke w dobrym stanie 7 osobową. Do tego najlepiej benzynke...
Śmiem twierdzić że większość teraz oferowanych jest niestety 5-cio osobowa co samo w sobie jest bezsensem no bo wiadomo że jak Zośka to musi mieć 7 miejsc i już!
Kto to w ogóle wymyślił? :evil2:
5 miejsc to ma byle zwykła osobówka a my tutaj mamy inne aspiracje nieprawdaż? :lol:

Wracając do tematu:
Szacun i dzięki Andrzeju za powyższe ale jak sam napisałeś zasłużyłeś na :zolta:
A ja czuję wielki niedosyt...
Pogodziłem się już z tym że kupię wersję że tak to określę "anormalną" i będę ją przywracał do normalności.
Twoja fotorelacja byłaby dla mnie idealna.
Wstaw te fotki proszę :P

Pytanie pierwsze:
Czy każdą 5 osobową da się przerobić na 7 tym sposobem czy trzeba na coś uważać?
Ten zestaw wymaga jeszcze spomnianych śrub i przelotek?
http://allegro.pl/opel-zafira-c-tourer- ... 44107.html


Pytanie drugie:
Jeśli kupię wersję 5-cio osobową to jak jest lepiej/szybciej montować od razu przed pierwszym przeglądem w kraju te fotele?
Bo rozumiem że mogę też potem analogicznie jak w przypadku montażu haka holowniczego:
- montaż,
- przegląd częściowy
- wydział komunikacji i wpis do dowodu rejestracyjnego
Czy nie będzie lipy jakiejś ze w papierach z zagranicy wersja 5 a w przeglądzie który podobno robiony jest z natury 7 foteli?

Na marginesie dodam że gdy robiłem pierwszy przegląd mojej aktualnej Zośki diagnosta wpisał mi w papiery 5 miejsc :evil2:
Jeździłem nieświadom lipy prawie rok bodajże.
Dopiero gdy założyłem hak i robiłem przegląd kolejny diagnosta zapytał mnie czemu mam wpisane 5 miejsc zorientowałem się że tamten dał d..y!
Zajęło mi trochę odkręcenie tego i przekonanie owego diagnosty że to on dał ciała i że ma to wyprostować a nie że ja mam teraz od nowa przeglądy robić i bulić za wszystko.
Dało się :)
Ale przestrzegam żeby zwrócić uwagę tym bardziej że te nienormalne 5-cio osobowe mnożą się teraz jak muchy na g..nie :(
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, 20:42 przez 12Marek, łącznie zmieniany 4 razy.

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#5 Post autor: Andrzej2503 »

po mojemu to brakuje śrubek - około 120zł w ASO + korytka na flaszki - pomiędzy fotele
cena atrakcyjna - o ile pasy są OK - (bardzo często sprzedawane są pasy II rzędu jako III rzędu - tylko po numerach można je odróżnić)


zamontować najlepiej przed 1 przeglądem w kraju i diagnosta robi przegląd ze zmianą ilości foteli (ze zdjęciami) - koszt przeglądu jest większy około 200zł - nie pamiętam dokładnie

aha - trzeba będzie jeszcze w ASO zamówić drobne plastiki na dziury po pasach w osłonach słupków tylnych - groszowe sprawy

chyba każdą da się przerobić - tak mi się wydaje - robiłem tylko kilka sztuk i jest to naprawdę proste - przy kolejnym egzemplarzu :lol:
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, 21:38 przez Andrzej2503, łącznie zmieniany 3 razy.
sklepik z Zafirami B i C

Awatar użytkownika
rbb4
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 24 paź 2016, 23:02
Imię: Rafał
Lokalizacja: Wieliczka
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#6 Post autor: rbb4 »

Andrzej2503 pisze:Witaj!
Jak znajdę zdjęcia które kiedyś zrobiłem to wstawię.
Cześć, czy masz może jakieś zdjęcia z montaży?

Awatar użytkownika
evolution1zafir
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:52
Imię: EVO
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Opel Zafira C Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#7 Post autor: evolution1zafir »

12Marek ja mam 7mio osobową wersję bo jak szukałem to 5cio osobowe jak już były to w najtańszej wersji więc kupiłem 7. ale przez prawie dwa lata może dwa razy podniosłem 3 rząd. Ogólnie polecam ale żeby przerabiać to życzę powodzenia :piwo:

Obrazek

Gdyby ktoś chciał to mogę zrobić dokładniejsze fotki.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 20:44 przez evolution1zafir, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
basti_seba
Mieszkaniec
Posty: 426
Rejestracja: 10 paź 2013, 18:11
Imię: Seb
Lokalizacja: SRB
Auto: ZC 1.4T Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NEL
Gender:

#8 Post autor: basti_seba »

12Marek pisze:Śmiem twierdzić że większość teraz oferowanych jest niestety 5-cio osobowa co samo w sobie jest bezsensem no bo wiadomo że jak Zośka to musi mieć 7 miejsc i już!
Bezsens to nazywać to auto 7-osobowe. Zafira się nie nadaje nawet na 5 osobowe.
To jest auto 2+2+fajny bagażnik. Wygodne, z wysoką pozycją za kierownicą.
Ani tam 3 foteliki nie wejdą wygodnie, ani 3 osoby z tyłu nie będą wygodnie siedzieć bo jest za wąsko i jest kanapa.
Sharan, Alhambra, Galaxy, S-max, ew. Grand C4 można jechać 2+3+bagaż.

ves
Przeglądacz
Posty: 60
Rejestracja: 02 cze 2016, 21:23
Imię: Łukasz
Lokalizacja: slask
Auto: zafira
Model: tourer
Oznaczenie silnika: Z16LET
Kontakt:

#9 Post autor: ves »

basti_seba pisze:
12Marek pisze:Śmiem twierdzić że większość teraz oferowanych jest niestety 5-cio osobowa co samo w sobie jest bezsensem no bo wiadomo że jak Zośka to musi mieć 7 miejsc i już!
Bezsens to nazywać to auto 7-osobowe. Zafira się nie nadaje nawet na 5 osobowe.
To jest auto 2+2+fajny bagażnik. Wygodne, z wysoką pozycją za kierownicą.
Ani tam 3 foteliki nie wejdą wygodnie, ani 3 osoby z tyłu nie będą wygodnie siedzieć bo jest za wąsko i jest kanapa.
Sharan, Alhambra, Galaxy, S-max, ew. Grand C4 można jechać 2+3+bagaż.
Zafira c ma w drugim rzędzie 3 osobne fotele a nie kanapę :-) co prawda środkowy jest trochę mniejszy ale fotelik 9-18 kg się w nim mieści.
W trzecim rzedzie da radę jechać w miarę przyzwoitych warunkach pod warunkiem że przesunie się fotele z drugiego rzędu troche do przodu. Przez rok używałem kilkukrotnie ale jakbym nie miał to bym dwa razy robił ta sama trasę więc dla mnie były niezbędne :-)
Ostatnio zmieniony 27 maja 2017, 22:06 przez ves, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KIT GTO
Mieszkaniec
Posty: 412
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: lbn
Model:

#10 Post autor: KIT GTO »

zafira c to minivan w porównaniu do sharana i innych co wymieniłeś więc ni oczekuj wodotrysków ;-)

Awatar użytkownika
ememsik
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 01 lis 2016, 19:53
Imię: Magdalena
Lokalizacja: Podlasie
Auto: Opel Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#11 Post autor: ememsik »

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

hmm.. wszystko zależy od gabarytów podróżujących :roll:

uważam że miejsca jest dosyć.. a fotele trzeciego rzędu czasem niezbędne
Dobro wraca podwójnie, zło również.

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#12 Post autor: 12Marek »

Troche off top sie zrobił.
Ale wywołany niejako do tablicy zwróce uwagę że posiadam od ładnych kilku lat Zafirę A i wiem co nieco o nich :?
I dlatego właśnie interesuje mnie ten temat aczkolwiek rozumiem że każdy ma inne uwarunkowania.
Jest nas teraz w domku 2+2.
Przyjechali na weekend dziadki i dotychczasowa Zośka doskonale spełniła swoją rolę zabierajac 6 osób i psa :)
Owszem taka sytuacja zdarza sie raz na jakiś czas. Ale gdy sie zdarza jestem gotowy :mrgreen:
Przykład inny: impreza rodzinna z noclegiem: 6 a nie 4 osoby moga popijac i nastepnego dnia jechac na spacer nad morze :P
Zatem choć zdecydowałem sie na kupno Zafiry C w wersji 5-osobowej z rozsądku z powodu dużo wiekszego wyboru obawiam się że nie wytrzymam i zainwestuję w te dwa siedziska.
Bo inaczej kupilbym sobie jakiegoś pseudo terenowca typu Kuge czy Antare....
Druga rzecz która mnie pociaga w nowszej Zafirce?
Widuję 1 (słownie jedną) na ulicach mojego miasta :lol:

Aczkolwiek bardziej martwi mnie to:
https://youtu.be/yApmlEVsnh0

F-19

#13 Post autor: F-19 »

12Marek pisze:Aczkolwiek bardziej martwi mnie to:

https://youtu.be/yApmlEVsnh0
kup benzynę a świat stanie się piękniejszy ;)

Awatar użytkownika
12Marek
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 01 wrz 2009, 19:03
Imię: Marek
Lokalizacja: Pomorze Środkowe
Auto: Zafira Tourer 2.0 CDTI Ecoflex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#14 Post autor: 12Marek »

F-19 pisze:
12Marek pisze: kup benzynę a świat stanie się piękniejszy ;)
Na dzis wg Allegro :
Zafira C: 225 diesli a 28 benzyniakow.
Z tego w zakresie cenowym 40-50 tys 6 ( słownie:sześć) benzyniakow i 94 diesle...
Z tego jedna walnieta i dlatego nizsza cena. Zatem 5:94
Świat nie stanie sie piekniejszy dzięki pseudo ekologii.
Ale to dłuższy temat....

Wracajac do naszego: czekamy na fotorelacje z montażu 3 rzędu :D
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 09:43 przez 12Marek, łącznie zmieniany 2 razy.

jurkils
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 03 lut 2017, 14:08
Imię: Jurek
Lokalizacja: Warsaw
Auto: Opel Zafira Tourer 2,0 EcoFlex
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#15 Post autor: jurkils »

evolution1zafir pisze:12Marek ja mam 7mio osobową wersję bo jak szukałem to 5cio osobowe jak już były to w najtańszej wersji więc kupiłem 7. ale przez prawie dwa lata może dwa razy podniosłem 3 rząd. Ogólnie polecam ale żeby przerabiać to życzę powodzenia :piwo:

[url=https://naforum.zapodaj.net/thumbs/068006481b4a.jpg]Obrazek[/url]

Gdyby ktoś chciał to mogę zrobić dokładniejsze fotki.
WItajcie,

Nie do końca mogę się zgodzić z osądem ze 5 osobowe były tylko w biedniejszych wersjach - bo sam zanabyłem wersję 5 osobową. A wersje mam nienajgorszą chyba, bo i tapicerka jak u kolegi Evo, i lakier ten sam. Nawigacja tez jest. Nie mam grzanych foteli i xenonów. A autko krajowe. Jestem zwolennikiem opcji, że przeróbki to raczej w ekstremalnych przypadkach. A czy 5 czy 7 to raczej kwestia indywidualna. Ja jako tata połrocznego malucha przyznam, ze ta dodatkowa powierzchnia bagazowa zamiast foteli przydaje sie bardzo ;)

J.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”