Fotel kierowcy

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
rafal033
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2017, 07:45
Imię: Rafał
Lokalizacja: Jozefin
Auto: Opel Zafira C
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

Fotel kierowcy

#1 Post autor: rafal033 »

Witam. Posiadam ZC i fotele sportowe. Fotel kierowcy posiada luz tzn. np. na zakrętach lub rondzie czuć delikatne przesunięcie głównie w prawo. Może ktoś ma pomysł jak temu zaradzić ?

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Kocur »

Przede wszystkim to trzeba byłoby ustalić, gdzie ten luz występuje - na jego szynach, czy na elementach ramy fotela. Ja zabrałbym się do tej pracy od sprawdzenia, jak on zachowuje się na szynach - aby ktoś nim próbował poruszać w prawo i z powrotem, a Ty próbuj obserwować szyny. Jeśli taka metoda nic nie da - trzeba by rozkręcić i wyjąć fotel. Tyle moich pomysłów :)
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8148
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Sebu$ »

Kocur pisze: 23 sie 2018, 08:13 Przede wszystkim to trzeba byłoby ustalić, gdzie ten luz występuje - na jego szynach, czy na elementach ramy fotela. Ja zabrałbym się do tej pracy od sprawdzenia, jak on zachowuje się na szynach - aby ktoś nim próbował poruszać w prawo i z powrotem, a Ty próbuj obserwować szyny. Jeśli taka metoda nic nie da - trzeba by rozkręcić i wyjąć fotel. Tyle moich pomysłów :)
też bym od tego zaczął,
Mam u siebie sportowe fotele (ZA) i nie ma żadnego "luzu".
Trzeba na początek sprawdzić metodą prób. Może poluzowała się śruba, element mocujący i wystarczy dokręcić.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

rafal033
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2017, 07:45
Imię: Rafał
Lokalizacja: Jozefin
Auto: Opel Zafira C
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#4 Post autor: rafal033 »

Na szynach luzu nie ma sprawdzone. Zastanawiam się tylko czy trzeba cały fotel wykręcić aby to siedzisko sprawdzić.

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: Kocur »

rafal033 pisze: 23 sie 2018, 11:30 Na szynach luzu nie ma sprawdzone. Zastanawiam się tylko czy trzeba cały fotel wykręcić aby to siedzisko sprawdzić.
Ja bym dla pewności wykręcił cały i sprawdził też te elementy, które są pod siedziskiem (mocowania), a do których nie bardzo można się dostać od spodu, gdy siedzenie jest zamontowane w samochodzie.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

rafal033
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2017, 07:45
Imię: Rafał
Lokalizacja: Jozefin
Auto: Opel Zafira C
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#6 Post autor: rafal033 »

Ok dzięki. Coś będę działał.

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: Kocur »

Powodzenia :) Daj znać, co było przyczyną :)
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”